Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

ciasto dla cukrzyka

  • Autor: moni01011 Data: 2016-12-11 17:05:31

    Witam, ponieważ zbliżają się święta a mojej cioci wyszła '' ogromna '' cukrzyca szukam przepisu na ciasto które mogłabym jej upiec. Może Wy mi pomożecie i coś podeślecie bo szczerze to nie wiem jak się zabrać do tego tematu.

  • Autor: tingra Data: 2016-12-11 18:30:46

    Hej, pieczesz dokladnie tak samo jak inne, jedynie zamiast cukru uzyj stevia, cukier brzozowy albo inne zamiany cukru:) Przy uzywaniu stevii nalezy uwazac na slodkosc, bo jest duzo slodsza od cukru.

  • Autor: Lea2 Data: 2016-12-11 22:57:54

    Podaje przepis na ciasto bez cukru.
    Ciasto orzechowo-kukurydziane z jabłkami
    Składniki:
    - 0,5 szklanki mąki kukurydzianej,
    - 0,5 szklanki zmielonych orzechów włoskich,
    - 4 jajka,
    - 2 średnie jabłka,
    - 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia,
    - 1 łyżeczka soku z cytryny,
    - szczypta cynamonu,
    - szczypta soli.

    Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę. Następnie stopniowo dodawać żółtka i ubijać. Jabłka obrać, pokroić w dużą kostkę i skropić sokiem z cytryny. Mąkę kukurydzianą, zmielone orzechy i proszek do pieczenia wymieszać razem. Połowę wsypać do ubitych jajek i delikatnie wymieszać, a drugą połową sypkich składników obsypać jabłka. Ciasto razem wymieszać razem z jabłkami. Wymieszaną masę przełożyć do tortownicy o średnicy 22 cm wyłożonej papierem do pieczenia. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 30 minut  temperaturze 180 stopni. :)

  • Autor: iwett Data: 2016-12-12 18:18:13

    Oj Lea ale mnie poratowałaś tym ciastem.....niedość, że mam 3 wory orzechów to właśnie matka jest cukrzykiem.  Musze spróbnąć. Dzięki!

  • Autor: tingra Data: 2016-12-11 23:19:15

    Co to znaczy "ogromna" cukrzyca? Ciocia pewnie starszego wieku? To ma cukrzyce prawdopodobnie typu 2. O tego typu cukrzycy mozesz poczytac samodzielnie na internecie.
    Jak wpiszesz na google "ciasto dla cukrzyka" to znajdziesz setki przepisow z radami. A najwazniejsze dla Twojej cioci to dbac o wage, byc aktywna fizycznie i zachowac odpowiednia diete, nie tylko "ciasteczna". Pozdrawiam!

  • Autor: moni01011 Data: 2016-12-12 18:05:13

    Ogromna tzn zaczęło się od 500! a po 3 dniach idużej ilości leków spadło do 180 . A ciasto chciałam jej upiec na święta żeby nie było jej przykro że my jemy a ona nie .Dziękuję za podpowiedzi . Pozdrawiam.

  • Autor: fitGustaw Data: 2018-01-04 08:55:29

    Chyba również skorzystam, bo moja mam choruje na cukrzycę i zawsze mam problem czym słodkim ją poczęstować gdy przyjeżdża do mnie w odwiedziny. Zastanawiam się tylko czy jabłka to dobre rozwiązanie, bo podobno nie są wskazane dla cukrzyków?

  • Autor: Beata500 Data: 2018-01-04 10:07:53

    Nad jabłkiem to nie masz co się zastanawiać , może być. Mąka kukurydziana ma wysoki indeks glikemiczny, nie nadaje się dla cukrzyka.

Przejdź do pełnej wersji serwisu