Forum

Zdrowie i uroda

Problemy z włosami

  • Autor: taara Data: 2017-09-12 08:11:44

    Widzę, że dyskutujecie o problemach z włosami, więc podzielę się z wami moimi doświadczeniami w tym względzie. Nigdy nie miałam mocnych i gęstych włosów, ale wyglądały poprawnie. Rok temu, po dłuższym pobycie nad Bałtykiem zrobiły się sianowate i wypadały mocniej niż zwykle. Poszłam do dermatologa, gdzie zlecono mi badania przede wszystkim pod kątem tarczycy. Ale wszystko było w normie.
    Lekarka przepisała mi szampon Stieprox (jest tylko na receptę) i zaleciła łykanie Kerabione. Dostałam też lek do wcierania w skórę głowy, ale gdzieś zapodziałam nazwę. Przepisała mi także Alpicort do wcierania na zmianę, ale nawet go już wtedy nie użyłam. Skróciłam dość mocno włosy i do końca roku wszystko się uspokoiło.

    W tym roku "powtórka z rozrywki" znowu po pobycie w gorących klimatach. Na Lazurowym Wybrzeżu tak wiało, że nie dało się nosić kapelusza, a i pod nim było strasznie gorąco. Chyba te wysokie temperatury mi nie służą.
    Aktualnie ratuję się bez porady u dermatologa. Zaczęłam wcierać zeszłoroczny Alpicort, ale po nim podobno włosy najpierw wypadają mocniej, a potem jest dopiero poprawa. Mam już przepisany przez lekarza rodzinnego szampon Stieprox, a jutro idę skracać włosy. Mam nadzieję, że i tym razem wszystko się unormuje.
    A na przyszłość chyba zacznę nosić parasolkę chroniącą przed słońcem :)

  • Autor: Beata500 Data: 2017-09-12 08:37:04

    Dla mnie temat bardzo aktualny. Dziękuję.
    Idę dzisiaj właśnie do dermatologa z tym problemem. Tylko u mnie zaczęło się wszystko jakieś trzy miesiące przed urlopem , a po słońcu bardzo intensywnym , to mam na głowie po prostu siano .
    Po umyciu mam wrażenie , jakbym je czymś posmarowała , bo są bardzo nieprzyjemne w dotyku.
    Zobaczymy co zleci pani dermatolog.

  • Autor: mariolan76 Data: 2017-09-12 09:04:44

    Miałam ten sam problem po wakacjach i kąpielach słonecznych .  Mi pomogła wizyta u fryzjera . Zawsze robię sobie saunę u niej i włosy wracają  do normy . Dodatkowo w domu stosuje eliksir dwufazowy  elseve ( był ostatnio w biedronce ) i z siana włosy sa delikatne i miękkie w dotyku .

  • Autor: Beata500 Data: 2017-09-13 05:39:28

    Dermatolog stwierdziła brak witamin na skutek utraty wagi. Ponieważ widziała mnie zimą na wizycie z mężem , dlatego wiedziała ,że schudłam. Nie używam żadnych lakierów, ani kosmetyków szkodzącym włosom, więc przyczyna wydaje się prawdopodobna.
    Mam płyn robiony do smarowania , zwykły falvit do łykania, Belid SR , witamina E w dużej dawce i łyżeczkę żelatyny dziennie . Kontrola za 30 dni.

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-09-12 21:31:18

    Taaro następnym razem jak będziesz wystawiać włosy na słońce zabezpiecz je.
    Ja mam rozjaśniane włosy przed wyjściem wcieram w nie olejki. Cała masa jest ich w sklepie. Używam szampony, odżywki maseczki nawilżające włosy.
    Bardzo ostatnio sympatyzuję z kosmetykami do włosów Ziaja. Rewelacja, szczególnie wygładzające i te z koziego mleka.
    Z domowych sposobów pomaga wcieranie we włosy olejku arganowego lub oliwy z oliwek. Wcieram we włosy jak nigdzie nie wychodzą, im dłużej na włosach tym lepiej potem myję i mam ładne włosy.

  • Autor: taara Data: 2017-09-12 21:57:45

    Cały problem w tym, że jak moje cienkie i niezbyt gęste włosy potraktuję nawet najlepszym olejkiem, to będę wyglądać jak zmokła kura :( Zawsze na wakacjach, zwłaszcza gdy jesteśmy na objazdówkach, robimy dużo zdjęć i chciałabym wyglądać jakoś :) Ale może jakbym nacierała wieczorem, a rano myła, byłby to jakiś sposób. Muszę wypróbować, dziękuję!

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-09-14 21:42:10

    Tarra ja podchodzę do tego tak. Męża nie szukam więc mam gdzieś jak wyglądam.
    Włosy nacieram olejkiem, ale w niewielkiej ilości. Mam długie więc kręcę sobie koka na czubku i gumka na to. Pływam, opalam się, na plaży mi nie potrzeba wyglądać, z  wyżej podanych powodów. Kiedy jest koniec opalania to myję włosy i po umyciu są normalne.
    Moje włosy są gęste, ale cienkie i nie mam tego typu problemów.
    Tak, na wieczór spokojnie można więcej olejku dać i koniecznie jakiś czepek założyć bo upaplasz poduszkę. Czasem jak nie wychodzę i leje za oknem to tak robię. Pochodzę z tym z kilka godzin i myję. Ja codziennie myję włosy, a raz w tygodniu robię sobie (jak praca na to pozwoli przeważnie w weekend) przerwę niech nisę natłuszczą, bo to też jest ochrona włosów. Musisz fryzjera zapytać jaki masz rodzaj włosów i dobrać odpowiednie kosmetyki.

  • Autor: as Data: 2017-09-12 21:58:50

    U mojej córki problem odwrotny. Włosy bardzo szybko jej się przetłuszczają. Nauczycielom się to nie podoba, że ma tłuste włosy. Tłumaczenie, że myje nic nie daje. Byliśmy u dermatologa i przepisał witaminę b2 i pp. Dodatkowo nie jeść czekolady, tłustego, ostrego i smażonego. Z jedzeniem nie ma problemu bo my rzadko to jemy. Czy witaminy pomagają? Nie mam pojęcia.

  • Autor: Beata500 Data: 2017-09-13 05:24:33

    Dzieciom w tym wieku bardzo często włosy się przetłuszczają. Pomaga na pewno częste mycie, nawet codzienne. Pamiętam , że dziewczynki bardzo się wstydziły tej tłustości.

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-09-14 21:44:26

    Haaa, nie przeczytałam Twojego postu i tez to napisałam. My mamy to wiemy :)

  • Autor: mggi63 Data: 2017-09-13 07:18:51

    Moje corki myja codziennie.Rozne specyfiki probowaly przypisane przez dermatologa.Mlodsza ma dlugie i geste wlosy i niestety codziennie myje.Jak byla mlodsza miala raczej suche wlosy potem zaczela czesciej myc bo po prostu chciala tak i mysle,ze wlosy sie przyzwyczaily tez.Ja mam suche i nigdy problemu z tym nie mialam.Natomiast wypadaja od zawsze :-)

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-09-14 21:45:14

    Ja myję codziennie i mi się nie przetłuszczają. :)

  • Autor: Beata500 Data: 2017-09-13 08:19:03

    Jeżeli chodzi o przepisywanie witamin przez lekarzy, to akurat jestem sceptykiem. Bez zlecenia badań to wydaje mi się dziwne . A jak często Twoja córka myje głowę?

  • Autor: as Data: 2017-09-13 22:09:10

    Włosy myje co drugi dzień lub codziennie.

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-09-14 21:43:49

    A ile lat ma córka? Jak dziewczynki i chłopcy zresztą też dojrzewają to tłuszczą im się włosy bardziej.

  • Autor: as Data: 2017-09-15 15:47:18

    Córka ma lat 14

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-09-15 19:55:34

    to właśnie ten wiek, że u dziewczynek się częściej przetłuszczają

  • Autor: taara Data: 2017-09-13 07:41:15

    I tak jeszcze w temacie. Od zeszłorocznych problemów zaczęłam z rozwagą kupować i stosować szampony. Dawniej łapałam co było pod ręką. Wprawdzie nie te najtańsze, ale zazwyczaj te aktualnie reklamowane. A okazuje się, że one wcale nie są takie dobre.

    Teraz wolę kupić droższy, ale mieć pewność, że nie zaszkodzi. I trafiłam na taki o nazwie Bioxsine, konkretnie Dermagen Forte. Zaczął nim także myć włosy mój mąż, łysiejący dość mocno. I wierzcie mi, że jego włosy już po kilku miesiącach bardzo się poprawiły. Rosną mu wprawdzie szybciej, co zauważyła jego fryzjerka, ale łysinka na czubku głowy wyraźnie zarasta! Tak więc polecam z ręką na sercu ewentualnie łysiejącym mężom :) Szampon wydaje się drogi, ale jest bardzo wydajny, starcza na kilka tygodni.

    Poza tym staram się nie myć włosów zbyt ciepłą wodą i nie suszę gorącym nawiewem suszarki. A właśnie gorąca woda i gorące suszenie także może być przyczyną zbyt szybkiego przetłuszczania się włosów.

  • Autor: Beata500 Data: 2017-09-13 08:16:59

    W temacie szamponu, to dermatolog zaleciła mi mycie szamponem Emolium . Ale to przy moim problemie. Ma nawilżyć .

  • Autor: taara Data: 2017-09-13 11:39:32

    Oby wszystko wróciło do normy. Życzę z całego serca!

  • Autor: ekkore Data: 2017-09-13 12:04:39

    Emolium na na skórę atopową - Młoda lata temu miała do smarowania i płyn do kąpieli.

  • Autor: Beata500 Data: 2017-09-13 17:04:41

    Wszystkie kosmetyki dla atopwców, to kosmetyki dla mnie.

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-09-14 21:49:42

    I jeszcze ważna rzecz, nie można głowy myć tym samym szamponem. Trzeba zmieniać bo włosy się przyzwyczajają. Jeszcze bardzo dobry jest szampon, Familijny. Tani i bez jakichkolwiek polepszaczy wzmacniaczy.

  • Autor: megi65 Data: 2017-09-13 10:33:50

    Taro ... !
    Generalnie włosy nie lubią wysokich temperatur czy to promieni słonecznych czy strumienia suszarki. Myślę o nas Europejkach ..
    Podzielę się własnymi doświadczeniami i obserwacjami ...
    Otóż przed dwoma laty miałam podobne dziwne sianko na głowie latem OMG ... co ja wtedy robiłam...szampony nawilżające , maseczki wiodących firm kosmetycznych i aptecznych słowem cuda na kiju .. i nadal kopa siana na makówce ..worried2.
    Po systematycznym podcinaniu włosów zaczęłam regularnie oliwić czuprynkę olejem arganowym (100%, tłoczony na zimno z atestem ecocret) i ..włosy doszły do siebie .. Ba..do tej pory odżywka czy maseczka powodowała ze włosy u nasady robiły się następnego dnia już tłuste to teraz ...  czuprynka nawet 3 nie  dni wymaga mycia (włosy lśniące bez tłustych śladów )
    Włosy odżywiam zamiennie raz olejem araganowym , raz olejkiem baybdream z olejkiem migdałowym i jojoba .
    Ale to nie wszystko Moje Drogie . ...
    Borykałam się z problemem wypadania włosów .. cyklicznie zostawiałam na poduszce, grzebieniu przy czesaniu setki włosów, tragicznie  było mycie włosów
    Witaminki, cuda wianki na włosy i ... włosy nadal gubiłam włos  jak Reksio ))) 
    Całkiem z innego powodu zaczęliśmy z mężem co rano na śniadanie jeść kasze jaglaną z owocami i ... prawie żaden włos z głowy nie spadał. 
    Włosów na głowie zrobiło się więcej i ... nawet zaczęły ''kiełkować nowe''. Pazurki zrobiły się mocniejsze,
    Poranna porcja jaglanki długo trzyma poczucie ciepła,(szczególnie jesienią i zimą ważne ) i daje poczucie sytości. Straciłam apetyt na ''dopalanie'' się słodkim .
    Jaglankę gotuję na wodzie z odrobiną soli i owocami suszonymi lub świeżymi .
    Można dodać masło lub ugotować na mleku .
    I po moim problemie ''włosianym"

    As .. znam ten czas kiedy włosy u dziewczynki szybko się przetłuszczają.
    Jedyna moja rada ... myć codziennie wieczorem lub rano jeśli córka później do szkoły się wybiera .
    Zapach tłusty włosów jest ''niefajny ''i wygląd ..
    Moja mama i później ja osobiście o to dbałam i to w czasach  gdzie zdobycie szamponu brzozowego czy familijnego było cudem połączonym z radością .
    Tylko nie słuchaj porad że .. włosy muszą się przetłuścić aby wróciły do normy .
    To tak jak mamy ręce brudne czy jeśli je więcej pobrudzimy to zrobią się czyste ..? Oczywiście  ... tylko mycie pomoże .happy



    Dopisano 2017-9-13 11:24:15:

    ...

  • Autor: taara Data: 2017-09-13 11:38:36

    Myślę, że faktycznie zabiorę się za systematyczne odżywianie włosów olejem arganowym. Mam jeszcze mały zapas, więc nie będzie problemu.

    Ale skorzystam też z polecenia jaglanki. Ciągle mam zacząć ją jeść, a wciąż mi to umyka. Z mężem jadamy na śniadanie owoce z jogurtem i dodatkiem płatków kukurydzianych. W sumie to o tych płatkach nie mówi się dobrze, więc zastąpię je jaglanką, skoro tak polecasz :)

  • Autor: megi65 Data: 2017-09-13 22:01:54

    Taro ... jaglanka smakiem nie powala undecided ale możesz dodać łyżkę masła.
    I nie każdej firmy mi smakuje , bo niektóre kasze szybko się rozciapią nawet przy krótkim czasie gotowania .
    Mam swoją ulubioną jest tak sypka i nie robi się z niej kleik.
    Naprawdę polecam ... jakby co to zawsze możesz złożyć mi reklamacje wink3.

  • Autor: Beata500 Data: 2017-09-13 11:53:30

    Megi, odżywkę na włosy nakładamy odwrotnie niż szampon , czyli od dołu włosów . Może dlatego u nasady robiły się szybko tłuste. Czyli co ? U nasady tłuste, dalej siano ?

  • Autor: megi65 Data: 2017-09-13 21:57:51

    Beatko... teraz jest ok ...ale mam dłuższe włosy (nie wiem jakim sposobem udało mi się wyhodować smug2 ) ale przy krótkich to trudno nałożyć maseczkę tylko na końcóweczki i tak poszło do nasady ..

  • Autor: ekkore Data: 2017-09-13 12:10:09

    Ja na wypadnie włosów piłam herbatę ze skrzypu polnego - kuracja na dwa opakowania po 20 saszetek. Pierwszy tydzień po dwie saszetki dziennie, jednorazowo - i potem do końca opakowania po jednej.
     Działa.

    Co prawda problem wypadania miałam tylko po ciąży - generalnie ja mam za dużo włosów.

  • Autor: Beata500 Data: 2017-09-13 17:07:03

    Też miałam , może nie za dużo, ale całkiem sporo. To się zmieniło. Były grube , a są cieniukie.

  • Autor: as Data: 2017-09-13 22:13:09

    Dzięki megi. Ja jak byłam dzieckiem to myłam włosy raz na tydzień, a jak zapomniałam to raz na dwa tygodnie też było dobrze. Tylko wtedy szampony były inne niż teraz.

  • Autor: aggusia35 Data: 2017-09-14 21:54:09

    Włosy tłuste nie wrócą ich do normy, ale u kogoś kto codziennie myje jest to wskazane żeby sobie z 2 ni nie umyć, wtedy robi się taki naturalny płaszcz lipidowy. Nie mam problemów z włosami, ale kasze wypróbuję bo ja mam problem z jedną brwią. Kiedyś mnie kosmetyczka wyskubała i jakby w środku brwi nie rosną mi włosy.

  • Autor: ekkore Data: 2017-09-13 12:07:38

    Wiadomość od Iwett

    "Napisz Beacie z tymi włosami - niech rozgotuje siemie lniane do tego pod koniec szałwia teraz to najlepiej świeża, korzeń tataraku i czarna herbata w liściach. Niech se popłucze i trzyma tak z godzinke pod recznikiem a potem splucze."

    to napisałam...

  • Autor: Beata500 Data: 2017-09-13 17:03:35

    A dziękuję bardzo Ekko Tobie i iwett.

  • Autor: mariateresa Data: 2018-01-30 23:23:23

    Usłyszane  dzisiaj  podczas  babskiej kawki -  

    Japonki  mają długie  gęste i lśniące włosy o które bardzo dbają.
    Mimo  bogactwa kosmetyków na rynku,  bardzo popularny jest domowy specyfik " pamiętający czasy Szoguna " 

    -  5 suchych  liści laurowych zalać wrzątkiem do połowy szklanki  -  przykryć
    -  zaparzać 10 minut  (jak zioła)  
    -  liście wyjąć.
    -  kromkę czerstwego  chleba żytniego pokruszyć  i ciasno zawiązać w płócienną  chusteczkę do nosa  - " zawiniątko " jest wielkości dużego orzecha
    -  chwilę pomoczyć w ciepłym wywarze  -  odcisnąć

    -  mokrym  "zawiniątkiem"  smarować skórę głowy  -  po 20 minutach pocieranie skóry powtórzyć  -  po następnych 20 minutach włosy umyć.

    Od jutra testuję  na sobie,  jeśli  (jak mnie zapewniono)  po 3 - 4  zabiegach  po umyciu na grzebieniu będą  dwa  włosy,  znaczy że to działa  -  dam znać.

    Koszt i ryzyko żadne.

  • Autor: mariateresa Data: 2018-02-13 19:54:34

    Minęły 2 tygodnie od mojego wpisu,  obiecałam  i jestem.

    Nie wiem  czy  " kuracja laurowo chlebowa "  wywołała pokiwanie głową z politowaniem  czu uśmiech pod noskiem  (zdziwiło  mnie prawie 2 tysiące wyświetleń w tym czasie)  
    -  ale dziś  na swoim przykładzie  mogę głośno powiedzieć - d z i a ł a !   
    Mi pomogło bardzo.  Po 6 "zabiegach"  -  po myciu nie ma włoska na grzebieniu.     Używam wciąż ten sam  (popularny)  szampon i odżywkę. 
    Będę nadal parzyć listki, ale teraz wystarczy raz w tygodniu. 
        Dziękuję,  pozdrawiam !

  • Autor: Beata500 Data: 2018-02-14 07:49:14

    Dzięki za wpis. Muszę i ja wypróbować, bo niestety walczę z tym problemem od września ubiegłego roku. Tak jak piszesz , koszt żaden, a warto spróbować.

Przejdź do pełnej wersji serwisu