Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Idzie wiosna

  • Autor: Wkn Data: 2016-03-11 09:26:12

    No, mamy pierwszego bociana w Polsce! Podobno wylądował w Łaniewie w woj warmińsko-mazurskim happy Idzie wiosna na całego?
    Szukamy kolejnych bocianów - kto znajdzie podróżnika wracającego na polskie śmieci, niech melduje! sunny

  • Autor: megi65 Data: 2016-03-11 13:26:20

    Hmm... czy to na pewno bociek nasz polski ??
    Może to jakiś bocianopodobny ptak .. sneaky

    Tak na serio (szkoda ,ze nie miałam aparatu przy sobie - tablet tego nie oddaje ) w zeszłym tyg widziałam na polu całe stado , co ja mówię stada żurawi na żerowisku . Specjalnie nie bały się kobietki w piernikowej kurteczce ...))

  • Autor: as Data: 2016-03-11 21:57:33

    Mąż słyszał jak wczoraj klucz żurawi leciał też nad moja wioską.
    Dziś było u nas +12 stopni 

  • Autor: ekkore Data: 2016-03-11 20:44:39

    Bockow to ja ci nie wypatrze.
    Ale przedrzezniacze już się drą dzień i noc, kardynaly budują gniazda. Za oknem 28 stopni. Kwitną magnolie oraz wiśnie ozdobne. Jeszcze tylko liści brak. Bo tych zielonych przez cały rok u ostrokrzewow i kamelii nie liczę. 

  • Autor: Wkn Data: 2016-03-12 08:36:32

    Tak różowo u nas nie jest. Niewykluczone też, że zima wróci. Może trzeba zrobić pisankom jakieś czapeczki na szydełku bucktooth

  • Autor: peggy83 Data: 2016-03-12 14:11:33

    Hmm... boćków u nas brak, ale romansujące wiewiórki owszem,są! I ten świergot ptasi od rana...lubię,oj, lubię ten wstęp do wiosny...

  • Autor: Lea2 Data: 2016-03-12 16:26:03

    A w moim domu pojawił się cytrynek. Siedzi sobie na kuchennym oknie i czeka na swój pierwszy wiosenny wylot... :)

  • Autor: Wkn Data: 2016-03-12 16:34:20

    Ło ja cię! Ulotne chwile jak motyle :)
    Muszę w kwietniu zapolować z obiektywem na te cudne podłużne przezroczyste muszki, które są pod ochroną i też wyłażą jak się tylko cieplej zrobi :)

  • Autor: Wkn Data: 2016-03-12 16:55:34

    Właśnie nade mną przeleciały dwa boćki :D

  • Autor: Wkn Data: 2016-03-12 17:40:29

    I 5 dzikich gęsi w mini kluczu, pięknych, wielkich! :) Ale fajnie :)

  • Autor: Lea2 Data: 2016-03-12 17:24:07

    Późną jesienią wniosłam duży pojemnik z ziemią i postawiłam go na oknie. Pewnie tam schował się żeby przezimować. A jak poczuł wiosenny powiew przez uchylone okno, to "pomyślał", że już przyszła pora by wyruszyć w dalszą drogę. Niestety jeszcze jest zbyt chłodno na takie wyloty, ale niebawem opuści ciepłe domowe pielesze... :)

  • Autor: patrycja1 Data: 2016-03-21 11:25:13

    Moja wczorajsza wiosna w górskiej miejscowości. Nie, nieee, to nie Himalaje, to Rudawy Janowickie(Karkonosze). Wokół domu zaspy śniegu, brzeg strumyka obsypany śnieżyczkami.
    Trzeba przygotować sanki , żeby powieżć koszyczek hehehe.

  • Autor: Wkn Data: 2016-03-21 11:36:29

    Nie na darmo się śnieżyczki nazywają bucktooth
    U nas po śniegu ani śladu. Mam nadzieję, że zaraz nie będę też pisała, że po słońcu ani śladu cool2

  • Autor: bogdzia Data: 2016-03-21 13:48:18

    Spacerowo po moich warmińskich włościach 

  • Autor: Wkn Data: 2016-03-21 13:57:46

    To czaple siwe czy żurawie?
    Taka trochę zimowa ta wiosna :D

  • Autor: bogdzia Data: 2016-03-21 16:00:51

    U mnie na razie żurawie pomykają po polach, wrzeszczą tak, że je słychać w całej okolicy, ale mnie to one kojarzą się z wiosną. Nawet nie muszę po polach latać, wyjdę przed dom i mam to moje żurawie radio. Wiosna jest cudna, mimo tej pogody w kratkę blush

  • Autor: Wkn Data: 2016-03-21 21:52:14

    No i mam. Wylazłam na dłuższy spacer z Morelkiem po osiedlu, myślę sobie, zapoluję na jakieś śliczne wiosenne kwiaciuchy, listki, pączki i takie tam... Godzinę wędrowałam (nie liczy się, że była to droga do weterynarza po tabletki na odrobaczanie, bo ten sierściasty gad znów nażarł się "niewiadomoczego, czyli końskich pączków")... wędrowałam i rozglądałam się wokół. Ślepa całkiem jeszcze nie jestem, szczególnie że od miesiąca okulary nowe z mocniejszymi szkłami. I co? I nic! Nie zrobiłam żadnego zdjęcia. Wszystkie przebiśniegi pod... nie, nie... nie pod śniegiem... pod kupkami przecie psimi. Czy tylko ja jestem taka durna naiwna klępa, która po swoim psie sprząta w miejscach publicznych. No ludzie kochani.... ych...

  • Autor: bogdzia Data: 2016-03-22 11:46:43

    Ja także po swoich sprzątam, nie jest to chlubne zajęcie, ale zmuszona jestem, bo na moim własnym podwórku, a tych "przebiśniegów" po zimie cała taczka wink3

Przejdź do pełnej wersji serwisu