Forum

Figle na igle i pielenie ogródka

Co to za roslina?

  • Autor: nadia Data: 2016-10-18 22:17:07

    Czy ktos wie, co to za roslina? Niby jarzebina, ale liscie jakies takie dziwne. Moze ktos spotkal sie juz z ta roslina?

  • Autor: pwyso Data: 2016-10-18 22:20:47

    Jarząb (Sorbus L.) – rodzaj drzew i krzewów należący do rodziny różowatych (Rosaceae). Należy do niego około 80 gatunków diploidalnych oraz 170 taksonów pochodzenia mieszańcowego, zwykle poliploidalnych[3]. Przedstawiciele występują na obszarze Europy i Azji oraz w Ameryce Północnej (na południu sięgając do Arizony). Wiele gatunków jest wykorzystywanych jako rośliny ozdobne i jadalne.

  • Autor: iwciaG Data: 2016-10-19 08:23:45

    Mam go w ogrodzie.....Pwyso już odpowiedział fachowym nazewnictwem, ja powiem kupiłam jako jeden z naprawdę mnóstwa rodzajów Ostrokrzewu:))

  • Autor: nadia Data: 2016-10-19 09:15:43

    Dziekuje za odpowiedz, bo szukalam go w calym internecie i nie moglam znalezc. Moze macie jakis link? To jest roslina tylko ozdobna, czy tez mozna z owocow robic jakies przetwory a moze ma dzialanie zdrowotne?

  • Autor: iwciaG Data: 2016-10-19 09:29:22

    wpisz w google ostrokrzewy i zobacz po zdjęciach na którą stronę chcesz wejść....:)

  • Autor: ekkore Data: 2016-10-19 12:12:35

    Iwcia jesteś pewna, że to ostrokrzew?

    To jarzębina  - a one są spokrewnione raczej mało.
    Jak se popatrzyłam u wujcia u mnie z nazwy to roślina górska.

  • Autor: iwciaG Data: 2016-10-19 16:45:46

    Ognik szkarłatny - ognisty krzew - kolorowe odmiany

    cyt. "Nie ma chyba innego krzewu, który prezentowałby się w czasie zimy tak okazale jak ognik szkarłatny. Oblepiony od "stóp do głów" żółtymi, pomarańczowymi lub jaskrawoczerwonymi owocami wygląda niezwykle dekoracyjnie. Chociażby z tego powodu powinien częściej gościć w naszych ogrodach"

    Ognik szkarłatny – ognisty krzew, fot. www.sxc.hu
    Ognik o czerwonych owocach Ognik o pomarańczowych owocach

  • Autor: iwciaG Data: 2016-10-20 08:15:27

    tak mi to wygląda, bo jest ich tyle rodzajów krzewów i odcieni owoców, że ho ho :))

    Ale słyszałam, że większość jest trująca....oczywiście w jakiejś dawce.... Ptaki jedzą podobno tyle ile trzeba, by nie nie była dla nich trującym pokarmem.

  • Autor: Smosia Data: 2016-10-20 11:30:46

    Podobny do ogników, które musiałam wykarczować. Oba, żółty i pomarańczowy, wyglądały pięknie jesienią i były obfitym karmnikiem dla ptaków w zimie.
    Chmary ptaków objadały owocki, potem ... obficie nawoziły glebę w pobliżu, min. pod magnolią - urosła wielka, rozłożysta. Tak więc warto je sadzić dla urody i ptasiego nawozu :D
    Za to usuwanie ich, to już prawdziwa męka - ostre kolce podrapały mnie strasznie :((
    Żal było pięknych krzewów, ale wyrosły zbyt duże i zasłaniały magnolkę.

  • Autor: nadia Data: 2016-10-23 18:13:55

    Dziekuje wszystkim za porady :)

  • Autor: Igor54i Data: 2016-12-29 18:51:51

    gratuluje pięknych kwiatków

  • Autor: młodakuchci Data: 2017-02-10 12:59:19

    Fajnie wygląda też się zastanowię nad posadzeniem takiej roślinki.

Przejdź do pełnej wersji serwisu