Forum

Kuchenne porady

Jak wykorzystać buraki ?

  • Autor: mw1111 Data: 2016-12-15 13:11:57

    Macie pomysł na wykorzystanie buraków z kiszenia zakwasu na barszcz?
    Pozdrawiam MW

  • Autor: Bahati Data: 2016-12-15 17:20:01

    "kiszonych buraków nie wyrzucamy w żadnym wypadku! To samo zdrowie i grzech cokolwiek wyrzucać. Ja najczęściej kroję je w drobną kosteczkę lub rozdrabniam na wiórki z użyciem malaksera, dodaję czerwonej cebulki, oliwy (lub jogurtu greckiego), posiekanej zieleniny, szczyptę czarnego pieprzu, kurkumy i pieprzu cayenne i mam w parę minut gotową wspaniałą probiotyczną sałatkę. Czasem kroję te buraczki w kostkę i używam jako składnik zupy typu barszcz ukraiński, smakują wybornie w każdej wersji!"
    Cytat ze strony: http://www.akademiawitalnosci.pl/

  • Autor: mw1111 Data: 2016-12-17 23:37:46

    Dziękuję :)

  • Autor: pwyso Data: 2016-12-18 07:48:48

    pokrojone w kostkę możesz wykorzystać do sałatki śledziowej bardzo fajnie się komponują ze słodkim jabłkiem i słonym śledziem ...

  • Autor: pwyso Data: 2016-12-18 07:52:36

    ... albo jeżeli kisiłaś buraki w całości i były niezbyt duże to możesz je wykorzystać jako dodatek do dania głównego w postaci carpacio ... są super na przykład do gulaszu z dzika ...

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2016-12-30 08:27:24

    A ja pytam: gdzie ten gulasz??? No???

  • Autor: pwyso Data: 2016-12-30 08:42:37

    z braku rąk do fotografowania ... podczas wydawki nie został uwieczniony w dokumentacji niestety disappointed

  • Autor: Dżanina Fonda Data: 2016-12-30 10:59:12

    Całe szczęście bo już się bałam, że to Fiony robota! Wiesz... na zasadzie "gulasz zjadłam, a buraki to se sam jedz". Mój by tak zrobił...

  • Autor: ekkore Data: 2016-12-30 15:49:29

    Ja wykorzystalam do barszczu, ugotowalam z wywarem. Nie był to najlepszy pomysł. 
    Bo o ile na smaku zyskał barszcz bardzo, tak kolor... Mieliśmy grzybowa intensywnie burakowa. Zero czerwieni, tylko brąz. 
    W domowych pieleszach przeszło.

    Ale pierwszy raz w mojej barszczowej historii nie miał on koloru przed pierwszym podaniem na stół. Oczywiście potem, przy podgrzewaniu wcześniej czy później brazowial

  • Autor: KaapVino_pl Data: 2017-01-03 11:11:11

    Witam Wszystkich na forum. Moim zdaniem takie buraki możesz wykorzystać na kilka sposobów jak np: do sałatki czy też zrobić z nich soki i po prostu wypić. Smak na pewno nie każdemu przypadnie do gustu, ale są za to bardzo zdrowe.

Przejdź do pełnej wersji serwisu