Przepisy

Bardzo pyszny omlet mojej babci

 • Stopień trudności

  Bardzo łatwy

Składniki:


Ten omlet nauczyłem się robić jak miałem 7 lat, a dokładnie moja Babcia pokazała mi jak to się robi. Zrobienie go jest banalnie proste, skoro potrafiło go zrobić mał dziecko to zrobi go każdy. Przepis jest prosty więc każdy sobie poradzi. Podane ilości składników wystarczą co najwyżej na dwie osoby, przy czym ważne jest aby zachować włąściwe proporcje.
Składniki są następujące:
 • 2 jajka, 
 • 2 łyżeczki mąki,
 • 2 łyżeczki cukru 
I to wszystko:)

Opis: 1. Odzielić żóltka od białek, trzeba uważać aby żóltko się nie "rozlało". Żóltka do jakiegoś kubka i utrzeć je jak kogel mogel z dwoma łyżeczkami cukru - nie dodawać więcej cukru - trzeć, aż  cukier w żóltkach będzie starty.
 2. Do utartych żóltek dodać dwie łyżki mąki pszennej i dokłądnie wymieszać
 3. Ubić dwa białka - najlepiej tradycyjną trzepaczką do jaj, ale może być mikser. Ubijać tak, aby z białek powstała sztywna piana, dodać szczyptę soli, aby lepiej się ubiło. Jako ciekawostkę podam, że Francuzi dodają szczyptę soli do soków po to, aby bardziej podkreślić smak cukru
 4. Do tak ubitej piany z białek doadać utarte żóltka z mąką i wymieszać.
 5. Tak powstałą masę można smażyć na patelni - na średnim ogniu. Podrumienione omlety na brązowo przerzucić na drugą stronę i na talerz.
Gotowe omlety można posmarować dźemem, miodem -jeżeli ktoś tak lubi.

Przepis udostępniony przez:

Forbiden planet
Przejdź do pełnej wersji serwisu