Przepisy
  • Polecany

Crunchy z białą czekoladą

  • Stopień trudności

    Łatwy
  • Czas wykonania

    Średni
  • Ilość porcji

    12 porcji

Składniki:

400g płatków owsianych błyskawicznych

7 łyżek cukru trzcinowego (można zastąpić zwykłym)

1/4 łyżeczki proszku do pieczenia

szczypta soli (1/6 łyżeczki)

1/2 kostki masła lub margaryny do pieczenia (125g)

2 małe jajka

100g czekolady białej

Opis:

Czekoladowe crunchy jest delikatne w smaku, lekko pachnie czekoladą i fantastycznie smakuje z jogurtem naturalnym. Zwykle jednak  zjadamy je bez dodatków, traktując jako rodzaj pokruszonych ciasteczek. W okolicach świąt Bożego Narodzenia piekę kilka porcji, przeznaczając na słodkie prezenty. Porcje crunchy przekładam do słoików przykrytych kawałkiem ozdobnego materiału związanego sznurkiem lub wstążką i podarowuję zamiast wina lub czekoladek. Jeszcze nie spotkałam się z reklamacją - najczęściej muszę dołączać przepis ;)


Płatki owsiane błyskawiczne wymieszać z cukrem, solą i proszkiem do pieczenia. Dodać miękki tłuszcz, całe jajka i zagniatać chwilę do uzyskania kleistej, kruszącej się masy.

W międzyczasie czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej. Dodać do płatków owsianych, dokładnie wymieszać łyżką.

Masę przełożyć na wyłożoną papierem do pieczenia dużą blachę wsuwaną bezpośrednio do piekarnika. Rozgarnąć, żeby pokryła równomiernie całą blachę. Nie ugniatać.

Piec przez 20 minut w temperaturze ok. 170-175 st. C (w ustawieniu góra+dół). Łyżką pokruszyć lekko rumianą masę. Zmniejszyć temperaturę do 160 st. C i dopiekać jeszcze przez 5-10 minut. Wyłączyć piekarnik i jeśli crunchy jest blade dosuszyć przez kilka minut przy zamkniętych drzwiczkach. Jeśli jest odpowiednio złote, wyjąć blachę i ostudzić.

Przepis udostępniony przez:

Wkn
Przejdź do pełnej wersji serwisu