Przepisy

Hurricane drink

  • Stopień trudności

    Bardzo łatwy
  • Czas wykonania

    Krótki
  • Ilość porcji

    2 porcje

Składniki:

50 ml białego rumu
50 ml ciemnego rumu
50 ml soku z limetki
50 ml soku pomarańczowego
100 ml soku, napoju lub syropu z passiflory (najczęściej spotykany jest napój, którego jednym ze składników jest sok z passiflory, mimo nazwy na opakowaniu, że tylko z passiflory, syrop należy rozcieńczyć, żeby uzyskać napój)
3 łyżeczki grenadine (daje kolor)
3 łyżeczki syropu cukrowego

lód do szklanek

Opis:

Podstawowy drink Luizjany. Na Hurricane są miliony przepisów, mocniejsze, słabsze, ekstremalne - teksańskie, które są zbiorem wielu alkoholi - i ból głowy na drugi dzień po takim miksie gwarantowany.
Nazwa ma sugerować, że po kilku drinkach - powali Cię, jak huragan drzewa i domy (teksańska wersja na pewno). Wersja tradycyjna tego nie czyni (no chyba, że przedawkujesz), ale ładnie wygląda i zachęca do picia.
Drinka można serwować  w specjalnych szklankach, zwanych "hurricane glass", udekorowane plastrem pomarańczy i kandyzowaną wiśnią.
Moja jest dopasowana pod nasze preferencje, bo wielu próbach ustaliłam jakie proporcje lubimy, żeby nie było za słodkie. Zapisuję, przy okazji dzieląc się z Wami.

Składniki wymieszać w shakerze lub małym dzbanku. Rozlać do szklanek, wypełnionych do 1/3 wysokości lodem - porcja jest na dwie małe szklanki do drinków.

Przepis udostępniony przez:

ekkore
Przejdź do pełnej wersji serwisu