Przepisy

Jabłecznik na szybko i łatwo

  • Stopień trudności

    Łatwy
  • Czas wykonania

    Długi
  • Ilość porcji

    20 porcji

Składniki:

- 200 g tłuszczu (masło najlepsze )

- 0.5 szkl . cukru pudru

- 0.5 szkl. mąki razowej

- 2 szkl . z górką mąki krupczatki

- 4 jajka

- 5 jabłek ( szara reneta , boscop )

- 3/4 szkl . cukru kryształu

- 2 łyżeczki  proszku

- pare kropel zapachu smietankowo - maślanego

- cynamom , śól

- 0.5 op . jasnego budyniu

- 0.5 op . kisielu (kolor jak się Wam podoba , i proszę mnie skorygoawć jak żle odmieniłam )

 

Opis:

Wróciłam do swojej kuchnii i chyba z tej radości popełniłam dzisiaj spontaniczny i zdrowotny (maka razowa ) jabłecznik . Korzystając z uprzejmosci zimy , ciasto można spokojnie chłodzić na .. balkonie , tarasie , w zimowym ogródku parapetowym . Smak jeszcze nie znany mi bliżej ale zapach unosi się w całym  mieszkaniu . W przekroju zaserwuję jutro beza musi się  '' usztywnić ''

Ciasto:

Mąki z proszkiem do pieczenia  , tłuszczem , cukrem pudrem  i żółtkami zagniatamy lużno jak na kruszonkę . Pamietając o szczypcie soli . Ciasto nakrywamy sciereczką i na ... zimny balkon .

W tym czasie natłuszczamy forme  . Użyłam dzisiaj tortownicy 26 cm srednicy . Jabłka obieramy i kroimy w kosteczke taką jak lubimy i kropimy sokiem z cytryny aby kolor naturalny zachowały . Na jabłka wsypujemy pół paczki budyniu i jak lubimy cynamon i cukier do smaku .

Białka ze szczyptą soli i cukrem (można zredukować ) ubijamy na puch , pod koniec wsypujemy kisiel .

Przynosimy ciasto z '' zimego kącika '' ( lodówka oczywiscie też móże posłużyć ) i 3/4 ciasta wysypujemy do formy , następnie jabłka , na owoce ubita piana i reszta ciasta ..

Wstawiamy do piekarnika ... standartowa tem .180 C do piękne zarumienienia . Lekko uchylamy piekarnik i czekamy aż wystygnie .. Jeśli zależy na ciepłej szarlotce to po półtorej godz. możemy już nożem potraktować . W wykwitnej wersji z gałą lodów waniliowch .)

Fotorelacja :

 

 

Smacznego :

Przepis udostępniony przez:

megi65
Przejdź do pełnej wersji serwisu