Schab z ananasem
- 
				Stopień trudnościBardzo łatwy
Składniki:
4 kawałki schabu z kością lub bez kości ( smaczniejszy z kością)
0,5 l śmietany kremówki
4 plastry ananasa z puszki
4 plastry sera żółtego
3-4 pieczarki (niekoniecznie)
sól,pieprz,
1-2 ząbki czosnku
łyżeczka tymianku,
łyżeczka bazyli,
łyżeczka oregano,
Opis:
Mięso myjemy nacieramy przyprawami podanymi w przepisie lub w/g uznania (każdy lubi coś innego) Przyprawione mięso zalewamy śmietaną i odstawiamy na godzinkę do lodówki (można też tak mięso przygotować dzień wcześniej).
W naczyniu żaroodpornym lub na blaszce układamy kawałki schabu obok siebie, zalewamy śmietaną w której mięso się moczyło,układamy plastry ananasa na kotletach, i pokrojone pieczarki.Przykrywamy pokrywką lub folią spożywczą.
Po około godzinie pieczenia odkrywamy folie i nakładamy plastry sera na ananasa,pieczemy dalej już bez przykrycia można ustawić także przyrumienienie w opcjach piekarnika. Wtedy ser będzie ładnie zrumieniony Dopiekamy kilka minutek 
Pieczemy w piekarniku na termoobiegu ok 60-80 minut w temp 170-180 st.C
Podane z ziemniaczkami posypanymi koperkiem.Sałatka to mizeria .
Taki schab można przygotować też bez śmietany kremówki równie wyśmienicie smakuje i wtedy bardzo polecam go z frytkami.
Życzę Smacznego
Właśnie spałaszowaliśmy z rodzinką ten obiadek i rozpływa się u ustach 

 Przepisy
Przepisy



 
	 Najnowsze przepisy
Najnowsze przepisy Ostatnie artykuły
Ostatnie artykuły Najnowsze galerie
Najnowsze galerie Najnowsze filmy
Najnowsze filmy Ostatnio na forum
Ostatnio na forum Ostatnie komentarze
Ostatnie komentarze Tagi
Tagi