Artykuły

Jak ułatwić sobie życie w kuchni?

Dzielę się z Wami sekretami, jak ułatwić sobie kucharzenie. Podane "triki" były i są w dalszym ciągu wykorzystywane przeze mnie.

1. Budyń lub kremy na bazie budyniu, a także gęsta kasza manna nie najdzie "kożuchem" w trakcie stygnięcia, jeśli po ugotowaniu "przykleisz" do nich folię spożywczą. Bez obawy, po wystygnięciu folia odchodzi czysta - bez np. budyniu ;)

2. Kipi makaron, ryż, kasza? Wlej trochę zimnej wody, piana od razu opadnie, a następnie zmniejsz temperaturę gotowania.

3. Pierogi, kopytka, pyzy i inne mączne smakołyki z nadzieniem nie popękają w trakcie gotowania, jeśli włożysz je do ugotowanej wody i będziesz gotować na niedużym ogniu/ temp. Nie przykleją się do siebie, gdy dodasz do wody łyżeczkę oleju.

4. Przypalone dno garnka możesz uratować, gotując w nim sypki ryż - spalenizna przyklei się do ryżu.

5. Nie przypalisz mleka ani np. budyniu, jeśli przed gotowaniem opuczesz garnek w zimnej wodzie lub do mleka dodasz trochę cukru.

6. Galaretka szybko odjedzie od miski, jeśli na 5 sek, włożysz miskę z galaretką do gorącej wody.

7. Nieprzyjemne zapachy z lodówki wciąga kawa mielona wsypana np. do skarpetki.

8. Buraczki zachowają ładny kolor podczas gotowania, gdy dodasz do nich dwie łyżeczki soku z cytryny (na 1 kg).

9. Płaska łyżeczka czarnej herbaty (najlepiej liściasta) powinna parzyć się ok. 3 min, następnie do niej dodaj plasterek pomarańczy - pysznie pobudza do życia ;)

10. Za każdym razem, gdy zaczynasz gotować, ciesz się tym i bądź dobrej myśli. To prawdziwa przyjemność przyrządzać smakołyki dla najbliższych!

Je7mima

Artykuł udostępniony przez:

je7mima
Przejdź do pełnej wersji serwisu