Artykuły

Najpiękniejszy anioł

Oczekując dnia narodzin, dziewczynka zwraca się do Boga: "Jutro posyłasz mnie na ziemię, ale jak ja tam będę żyła? Jestem zbyt mała i bezbronna." Bóg odpowiedział: "Spośród wielu aniołów wybrałem jednego dla ciebie. Twój anioł będzie czekał na ciebie i zaopiekuje się tobą." Dziewczynka pyta dalej: "Ale powiedz, co tam będę robiła? Tutaj w niebie nic nie robię, tylko śmieję się i śpiewam ze szczęścia." Bóg odpowiedział: "Twój anioł będzie śpiewał dla ciebie i będzie  się do ciebie uśmiechał każdego dnia. Będziesz czuła jego miłość, a nieogarnione szczęście wypełni twoje serce." Ponownie dziewczynka pyta: "Jak ja zrozumiem ludzi, którzy będą mówić do mnie nieznanym językiem?" Bóg odpowiedział: "Od twego anioła usłyszysz wiele cudownych i serdecznych słów, jakich nigdy nie słyszałaś. Z wielką cierpliwością i troską będzie cię uczyć jak je wymawiać." Dziewczynka pyta: "A co powinnam zrobić gdy zechcę porozmawiać z tobą?" Bóg odpowiedział: "Twój anioł złoży twoje raczki i będzie się modlił z tobą."
Dziewczynka zastanawia się: "Słyszałam, że na ziemi jest wielu złych ludzi. Kto mnie przed nimi obroni?" Bóg odpowiedział: Twój anioł będzie cię bronić, gotowy oddać życie za ciebie." Dziewczynka mówi: "Ale na zawsze pozostanę już smutna, bo nigdy cię już nie zobaczę." Bóg odrzekł: "Twój anioł zawsze będzie ci o mnie mówił i pokaże ci drogę, którą wrócisz do mnie, chociaż ja i tak zawsze będę przy tobie."
W niebie zapanowała cisza, a na ziemi dały się słyszeć głosy i wtedy dziewczynka pośpiesznie zapytała: "Boże, jeśli już muszę opuścić niebo, to powiedz mi jakie jest imię mojego anioła?" Odpowiedział jej Bóg: "Jej imię nie jest ważne. Będziesz ją wołała po prostu - MAMO!"

Artykuł udostępniony przez:

Iloria
Przejdź do pełnej wersji serwisu