Przepisy

Czekolada Mleczna domowa

  • Stopień trudności

    Bardzo łatwy
  • Czas wykonania

    Krótki
  • Ilość porcji

    6 porcji

Składniki:

250g masła

1/2 szklanki wody

2 szklanki cukru

4 łyżki kakao

1 op mleka w proszku

( chodzi o mleko w przeźroczystym, granatowym woreczku, jest w naszych sklepach od ok 30 lat i trzeba je gotować - gdyby ktoś chciał używać dla dzieci do kaszki! Przypominacie sobie? Przykleja się do podniebienia jedzone na sucho hi hi )
- Obecnie pojawiło się mleko ,,Łaciate" w Biedronce i nie tylko zapewne, odpowiadające mleku niebieskiemu - polecam.

Opis:

To przepis w spadku po mojej Prababci. Robiła mi tą czekoladę gdy byłam mała. Pamiętam duże kwadraty czekoladki chowane w barku i dawane mi po obiadku. Teraz robię ją dla mojego synka i czasem w duecie z krówkami domowymi do przedszkola,  są chwalone nie tylko przez dzieciaki ale i dorosłych lubiących łakocie. Polecam.


Wodę, masło i cukier zagotować, rozpuścić cukier, dodać kakao. Ostudzić. Do letniego płynu wsypywać stopniowo mleko i mieszać zawijając łyżką drewnianą od dna dookoła wsypanego mleka - można normalnie wmieszać mleko, ale ja lubię, gdy w czekoladzie pojawiają się grudki mleka, jest wtedy puchata -  Małą blaszkę wyłożyć papierem, rozprowadzić czekoladę. Pozostawić do wystygnięcia. Ja z góry daję też papier śniadaniowy i deskę do krojenia nakrywając blaszkę i wkładam do lodówki lub w chłodne miejsce na noc.

Pokroić np. w romby. Przełożyć do pojemnika, nakryć znowu papierem (nie zbyt szczelnie) i tak pozostawić jeszcze na kilka godzin / dzień. Po tym zabiegu osuszona czekolada jest idealna do jedzenia, krucha.

                                                                                        Smacznego!!!

Przepis udostępniony przez:

iwciaG
Przejdź do pełnej wersji serwisu