Forum

Kuchenne porady

Chrzest - ciasta, przekąski

  • Autor: Ewa1982 Data: 2015-05-06 07:49:53

    Nie bijcie... wiem, że temat był wałkowany tysiąc razy, ale uwierzcie mi, że przy 4 miesięcznej córce trudno jest grzebać w necie za przepisami. :( Poza tym dzięki niej przechodzę mały odwyk od WŻ :(

    Ale do rzeczy... szukam przepisu na ciasto, które będę mogła zrobić kilka dni wcześniej i bez konieczności trzymania go w lodówce. No i potrzebuję przepisu na jakieś mało absorbujące w wykonaniu przekąski. Myślałam o kruchych babeczkach na słono z jakimiś dodatkami w środku tylko pytanie czy takie suche babeczki wytrwają przez 3-4 dni i jaki ewentualnie farsz do środka zrobić?

    Bardzo liczę na Waszą pomoc.

    Pozdrawiam.

    Stęskniona za WŻ - Ewa :)

  • Autor: madina99 Data: 2015-05-06 20:46:44

    Ewo,korpusiki babeczek możesz upiec wcześniej i przechować je w metalowej puszce,przed podaniem nadziać i zapiec.Nadzienie może być z pieczarek podsmażonych z cebulką a na wierzch ser żółty. Z ciast możesz zrobić np.kaszaka inaczej grysikowca tzn.pieczesz placki miodowe - też możesz upiec je wcześniej - i placki miodowe przekładasz masą grysikową na ciepło lub na zimno,jeśli przełożysz ciepłą masą to placki szybciej odwilgną.Można też zrobić tak:placek miodowy posmarować dżemem,następnie kremem i położyć kolejny placek miodowy i znów dżem,krem i placek itd.

  • Autor: Smosia Data: 2015-05-06 22:13:38

    Ciasto 'Królewiec' - lepsze gdy trochę poczeka na łasuchów:
    http://wielkiezarcie.com/recipes/30067466

    Przekąski: paszteciki (z kapustą i grzybami/mięsem/pieczarkami...)- chyba trwalsze od babeczek.
    Pozdrawiam

    Dopisano 2015-5-7 21:27:56:

    I jeszcze jedno ciasto (im starsze tym lepsze):
    http://wielkiezarcie.com/recipes/30031688

  • Autor: Herbaciana Data: 2015-05-11 12:12:21

    Polecam orzechowca<przynajmniej ja znam taką nazwę>. Musi być zrobiony wcześniej, bo im starszy tym lepszy i bardzo prosty i szybki.

Przejdź do pełnej wersji serwisu