Forum

Gawędy o jedzeniu

Opieńki

  • Autor: Marrakesh Data: 2015-07-30 11:39:25

    Dzień dobry :) Długo mnie nie było a tu proszę ile zmian, mam nadzieje, ze sobie z nimi poradze ;)
    A teraz do rzeczy, wczoraj próbowałam odgruzować zamrażalnik i jakież było moje zdziwienie gdy okazało sie że mam 6 litrowych worków zamrożonych ugotowanych opieniek. Nie mam pomyslu co z nimi zrobić, już sprawdziałam do sosu się średnio nadają bo wychodzi "glut". Poratujecie jakims pomysłem/przepisem żeby coś z nich zrobić i tym samym mieć miejsce w zamrażalniku :) ?
    Pozdrawiam M.

  • Autor: gabigold Data: 2015-07-30 20:43:14

    bow Witaj, ja bym po prostu dała je do octu z cebule itd....zagotowała i masz na imprezkę jak znalazł.

  • Autor: gabigold Data: 2015-07-30 20:43:56

    bow Witaj, ja bym po prostu dała je do octu z cebulą itd....zagotowała i masz na imprezkę jak znalazł.

  • Autor: Herbaciana Data: 2015-07-31 06:49:08

    Przelej gorącą wodą i używaj jak świeżych. Na masełko, dodaj cebulkę i potem odrobinę śmietany,albo z cebulką i papryką jako farsz do pizzy.

  • Autor: sunflower Data: 2015-07-31 15:17:55

    Z mrożonych opieniek proponuję zrobić sałatkę.
    Na jedną porcję można będzie użyć 2 - 3 litrów ugotowanych grzybów.

    sałatka z opieniek

  • Autor: iwciaG Data: 2015-07-31 18:31:56

    Ja robiłam z takich krokiety....Do podsmażonej cebulki dodałam posiekane (odmrożone) grzybki i podsmażałam pod przykryciem i potem bez do miękkości, do tego ugotowana posiekana kapucha kiszona, razem chwilę podsmażone i dobrze doprawione - farsz do krokietów pyszniasty:))

  • Autor: attena07 Data: 2015-08-01 12:33:54

    Ja tak jak iwciaG robię krokiety ,ale też i pierogi z opieniek i kapusty , paszteciki , dodaję do pizzy , zapiekanek .

Przejdź do pełnej wersji serwisu