Forum

Kuchenne porady

Pomidorowa

  • Autor: aniae Data: 2004-12-08 23:56:24

    Pomidorowa to moje ulubiona zupka jest tylko jeden problem sama jej nie umiem przyrzadzic.Chodze jak tak biedula a raczej sep na rodzinne i przyjacielskie obiady gdzie podawana jest pomidorowa-i czekam az ktos mi troche da domu-oj jakie to zalosne
    Tak wiec prosze bym mogla przestac kupowac wstretne zupki w proszku i zerowac na innych
    dzieki
    dla wszystkich odpowiadajacych

  • Autor: inka21 Data: 2004-12-09 09:31:05

    u mnie pomidorowa to koniecznie podawana jest z ryżem, tak więc do ugotowanego na sypko ryżu wlewam rosół( jeżeli pozostał mi jeszcze, jeżeli nie to gotuję świeży tak jak napisała autes), dodaję przecierpomidorowy, słodką śmietankę, maggi, wegetę, sól i pieprz do smaku, dodaję odrobinę bazylii ,która zdecydowanie polepsza smak pomidorowej, a na końcu dodaję przesmażone na masełku pokrojone w kosteczkę i obrane ze skórki pomidory w liczbie przynajmniej dwóch sztuk, spróbuj a nie pożałujesz:), inka21

  • Autor: mariam Data: 2004-12-09 10:54:27

    Dodaję do zupy pomidorowe ryż albo lane kluseczki,dla mnie im mniejsze tym lepiej.Oczywiście musza byc pomido4rki na masełku.No ale u mnie bez "wkładki" mięsnej nie przejdzie.Albo skrzydełko ,albo obrane dobrze kostki schabowe, albo zeberko.Świeża zielona pietruszka też dobrze robi.mniam...mniam...

  • Autor: marinik Data: 2004-12-09 11:38:53

    1. zdecydowanie z wkladka - najlepiej z kawalka gesi.
    2. zdecydowanie - na POMIDORACH. Przecier to juz nie to samo- pomidorowa najsmaczniejsza w sezonie dojrzalych pomidorow.
    3. dodatek bazylii zmienia smak - wg mnie na korzysc.
    4. dodatek czosnku tez poprawia wlasciwosci pomidorowej.
    5. ja lubie lekko slodkawa, choc moja rodzinka uwaza to za bezczeszczenie pomidorowej.
    6. moze byc i ryz i kluchy rozne, a ja lubie tez z ugotowanymi pyrami

  • Autor: Madamsyllaq Data: 2012-05-30 12:14:01

    Dodaję do zupy pomidorowe ryż albo lane kluseczki,dla mnie im mniejsze tym
    lepiej.Oczywiście musza byc pomido4rki na masełku.No ale u mnie bez
    "wkładki" mięsnej nie przejdzie.Albo skrzydełko ,albo obrane dobrze kostki
    schabowe, albo zeberko.Świeża zielona pietruszka też dobrze
    robi.mniam...mniam...

    Z ty podsmażaniem koncentratu trzeba uważać, włsąnie to robię i zachlapałam całą kuchnie koncentratem, tak pryska, trzeba po pokrywą.

    Dobrze ,że mam rewelacyjny płyn do naczyń:)

  • Autor: tinca Data: 2004-12-09 22:18:11

    A wg mnie cała tajemnica dobrej zupy pomidorowej tkwi w tym aby koncentrat ( Pudliszki) skarmelizować na maśle przed dodaniem do wywaru.

  • Autor: madzina Data: 2004-12-12 09:38:24

    Masz rację,ja też przysmażam na masełku koncentrat pomidorowy i zupka jest pycha!!

  • Autor: anax23 Data: 2008-06-09 18:57:09

    Użytkownik madzina napisał w wiadomości:
    > Masz rację,ja też przysmażam na masełku koncentrat pomidorowy i zupka jest
    > pycha!!

    Ja też tak robie.A w zimie używam też pomidrów z puszki i miksuję zupkę.Dziś mam z ryżem i na rosołku z niedzieli.

  • Autor: Ewa1982 Data: 2012-02-01 23:10:50

    Odświeżam temat...

    Zawsze gdy gotuję pomidorową, to jest albo za rzadko albo ma za dużo przecieru albo za dużo śmietany, nie umiem wycyrklować odpowiednich proporcji. Proszę Was o pomoc.

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-02-02 07:45:13

    U nas śmietanę każdy dodaje sobie na talerzu. Jedni lubia więcej inni mniej. Czy zaprawiasz pomidorową mąką ?

  • Autor: jolka60 Data: 2012-02-02 07:58:47

    Nie podam Ci aptekarskich proporcji,bo nie trzymam się ich dokładnie.Gotuję zazwyczaj w 6 litrowym garnku,ale nie napełniam całego,aby nie kipiała.Często daję (na taką ilość) dwa kartoniki takiego dość rzadkiego przecieru,czasem mniej,to zależy od jego intensywności.Śmietany,ze 2-3 łyżki,zawsze można dodać więcej..Jeśli użyję pasty pmidorowej,np w słoiczku (przykładowo,Pudliszki),to śmiało powinien starczyć na 4 litry wody.Zdarzyło mi się gotować i na soku pomidorowym,ale wówczas oczywiscie dałam mniej wody.Najlepszy był kupowany kilka lat temu przecier grecki,super pachnący,żaden nasz mu nie dorównuje.Niestety,nie ma go w sklepach od lat.Nie trzymaj się kurczowo proporcji.Nalej tak ze 3/4  wody wobec planowanej ilości zupy,po ugotowaniu jej z mięsem,warzywami dodaj przecier i przyprawy,zagotuj i po kilku minutach spróbuj.Na tym etepie mozesz ocenić intensywność smaku i albo daolać wody,albo dołożyć przecieru,ale z umiarem,po czym ponownie spróbować.Póżniej śnietana,również od mniejszej ilości.Jeśli chcesz zupęzagęścić,możesz śmietanę "roztrzepać"z mąką lub żółtkiem i dopiero dać do zupy.

  • Autor: kiki1101 Data: 2012-02-02 02:05:26

    ja lubie pomidorowa z nalesnikam, a gotuje ja na soku pomidorowym.Jakos najlepiej mi wychodzi. Z koncentratem jakos nie potrafie. Moze sprobuje raz jeszcze ale tym razem"podsmaze" koncentart na masle, taj jak to robie niektire z was

  • Autor: aggusia35 Data: 2012-02-02 07:58:29

    Nie ma nic prostszego

    Dla mnie najlepsza pomidorowa jest na mosku cielęcym lub jakis kościach cielencych ale równie dobra jest na korpusie drobiowym lub skrzydełkach. Nie lubie pomidorowej na wieprzowym mięsie czy kościach dla mnie zapach wieprzowiny zdecydowanie psuje smak tej zupy.

    Potrzebujemy na garnek 3, 4l

    1. 1 Korpus lub 3-4 skrzydełka

    2. Marchewki 1,2 l  ( ja daję więcej bo dzieciaki uwielbiają ), 1 pietruszka kawałe selera, mały por, lubię też lubczyk i go dodaje. Bazyii, Oregano nie lubie w pomidorowej i nie daje.

    3. 1 przecier pomidorowy. Ja przeważnie robię na własnej roboty jak nie ma mozna dodać sok pomidorowy ok 1,5 l.

    4. Sól 1 łyżka

    5. 2 łyżki mąki pszennej do zaprawienia

    Do garnka wkładasz mięso zalewasz woda i gotujesz. Jak się zagotuje ściągasz wszelkie fafrocle które powstaną podczas gotowania. Gtujesz gdzieś do 20 minut od zagotowania Dodajesz warzywa i gotujesz do miękości po czym dodajesz przecier lub sok pomidorowy lubczyk jak lubisz. Gotujesz jescze z jakieś 10 minut. Po czym zupę zaprawiem mąka dodaję sól do smaku i gotowe. Podajesz z ryżem lub makaronem

  • Autor: Ewa1982 Data: 2012-02-02 11:35:36

    Będę dziś znowu próbować...

  • Autor: olusia23 Data: 2012-05-30 12:57:17

    Polecam Ci mój przepis na pomidorową, która nam smakuje najbardziej: http://wielkiezarcie.com/recipe78350.html

    Jest mega pomidorowa i mega aromatyczna dzięki dodatkowi świeżych ziół.

  • Autor: ciasto_marchewkowe Data: 2012-05-30 15:49:56

    Super, na pewno skorzystam z Waszych przepisów - koncentrant karmelizowany na maśle? Nigdy bym na to nie wpadła. Przyznam się bez bicica, że moja pomidorówka to DNO, a najlepsza jaką jadłam to pomidorówka mojego taty...generalnie wszystkie jego zupy są najlepsze na świecie. Tata ma talent i chociaż wiem jak gotuje to nie potrafię tego powtórzyć. :(

Przejdź do pełnej wersji serwisu