Forum

Kuchenne porady

szarlotka w IKEA

  • Autor: aldka Data: 2005-04-19 11:06:24

    Jestem wielką fanką szarlotek, mam kilka sprawdzonych przepisów na to pyszne ciasteczko ale ostatnio zasmakowała mi najbardziej szarlotka sprzedawana w barku w IKEA. Niestety żaden moich przepisów jej nie przypomina a ona jest taka mniamuśna. Może ktoś poratuje mnie "żarłoczną" i podsunie pomysł jak zrobić chociaż podobną .
    Pozdrawiam,
    Aldka

  • Autor: alman Data: 2005-04-19 11:14:54

    Moze podaj kilka szczegolow, ktore wyrozniaja te szarlotke od innych. Ta strona i ludzie, ktorzy tu bywaja to prawdziwa kopalnia wiedzy kulinarnej, na pewno ktos bedzie mogl Ci pomoc. Ja np, nigdy nie jadlam szarlatki w tym barku, wiec nie mam pojecia jak smakuje. Posdrawiam.

  • Autor: aldka Data: 2005-04-19 11:39:55

    Uściślę więc: poszukiwana szarlotka jest na cienkim cieście i takim samym cienkim przykryta (ok. 0,5 cm) ale to nie jest tradycyjne kruche ciasto, nie bardzo umiem je dokładniej określić, masa jabłkowa jest dosyć ścisła, trochę jakby w formie musu z pojedynczymi grudkami jabłkowymi. Z masą jakoś bym sobie może poradziła ale z ciastem ani rusz :((((
    Aldka

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-05-08 23:26:33

    A powiem ci warto spróbować szarlotki. Mnie smakuje takie ciasto maślane - tofi z czekoladą almondy i jak dotąd sprawdziłam wiele przepisów, ale nie udało mi się takiego smaku uzyskać (szkoda, bo mojemu mężowi jak widzi to ciasto się oczy świecą). Bardzo dobry też mają chłodnik z buraczków (botwinki) i tu będąc nieskromną przyznam się, że uzyskałam równie dobry, a nawet lepszy (w moich przepisach). Ale dania mięsne fatalne! Na te kulki z żurawiną nie mogę patrzeć (zmielony pies z budą). Może to i barak/barek, ale moim zdaniem trzeba spróbować, zeby potem móc powiedzieć coś na ten temat. 

  • Autor: agik Data: 2011-05-09 01:22:25

    Alman Ci już tutaj nie odpowie, a poza tym, to chyba od 2005 roku, pewnie spróbowała  już dań z bufetu ikea...

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-05-09 09:38:24

    Heheh no cóż, szkoda. Nigdy nie patrzę na te daty, bo tematy są ciągle żywe. Pewnie spróbowała - mam nadzieję, że nie zaczęła od psa z budą bo można się zrazić :)

  • Autor: agik Data: 2011-05-09 09:52:09

    Nie, no spoko :)
    Moze komuś innemu się przyda sposób na szarlotkę z ikea.
    Mnie te klopski smakują.
    Smakuje mi łosoś, a lubemu smakuje golonka.
    Kiedyś sobie wziął jakieś roladki i stwierdził, ze już nigdy nic w ikea nie bedzie jadł ;)))- bo ponoć mu smakowały, jakby ( cytuję): starziki pogryzły, wypluły i z tego chyba zrobili te roladki.
    Moze rzeczywiście wpisuje się to w smaki psa z budą ;))))

  • Autor: kicia Data: 2011-05-09 10:00:19

    hahaha, superokreslenie smaku jedzonka w Ikei: smak psa zmielonego z buda :) dobre..

    Ja od pewnego czasu jem tam tylko salatke i te szarlotke, bo po daniach obiadowych mam rewolucje w zoladku. Nie wiem, czego oni tam podaja do tego zarcia,ale nie sluzy to mojemu delikatnemu zoladkowi ;)

  • Autor: sloninka Data: 2005-04-19 12:59:43

    znajdz w necie przepis na szwedzkie ciasto jablkowe i problem powinien byc rozwiazany

  • Autor: kicia Data: 2011-05-08 20:10:50

    Witaj Aldka,

    udalo ci sie znalezc przepis na ta szarlotke?

    Ja bylam w sobote w Ikei i tez zakochalam sie w tym ciasteczku. Daj znac prosze jak zorbic to cudenko, jesli ty sama (sam ) juz wiesz

    pozdrawiam

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-05-09 08:12:56

    A może to szarlotka na biszkopcie?

    http://wielkiezarcie.com/recipe42735.html

    Dopisano 11-05-09 8:44:11:

    Jeżeli Ci o tą szarlotkę chodzi z Ikea, to jest na cieście biszkoptowym.

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90204248

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-05-09 08:58:58

    Nie spojrzałam  że ten wątek to już staroć i też odpowiedziałam:) myślę że już  umiesz upiec szarlotkę. Moją odpowiedź w takim razie uważam za nieważną.

  • Autor: kicia Data: 2011-05-09 09:03:19

    Ja tez zareagowalam na stary watek, ale skoro wtedy nie poajwily sie pomysly, to moze po tak dlugim czasie ktos poratuje nas jakims przepisem.

  • Autor: matani Data: 2011-05-12 22:02:27

    Stary wątek, bo stary, ale jako że wczoraj wylądowałam na obiedzie w Ikei to przybliżę smak ciasta, jeśli ktoś nie wie.


    Ciasto jest kruche, tarte (jak na skubaniec/dłubaniec/ciasto brazylijskie itp. ale ma chyba więcej tłuszczu, nie smakuje w każdym razie mącznie), jabłka są prażone, jak w słoikach w Biedronce czy w Lidlu. Na każdym kawałeczku kleks bitej śmietany. Pyszne.

    Ponieważ moja rodzina ciast z jabłkami nie jada, ja szarlotki jadam tylko "na mieście"

Przejdź do pełnej wersji serwisu