Forum

Kuchenne porady

Przepis na sałatkę z zupek chińskich poszukiwany!

  • Autor: misiowa Data: 2006-03-13 16:50:33

    W czeszłym tygodniu na WŻ znalazłam przepis na sałatkę, do której daje się zupki chińskie (chyba chodziło o Nudle Knorra - ale nie jestem pewna). Na pewno jedna miała być pikantna a druga łagodna. Dziś chciałam ją zrobić, ale okazało się, nie wiem czemu, że nie mam tego przepisu w ulubionych. Szukałam tego przepisu i znalazłam kilka przepisów ale to nie były te. W sałatce o którą mi chodzi MAKARONU NIE ZALEWA SIĘ WODĄ TYLKO DAJE SIĘ TWARDY DO SAŁATKI, GDZIE MIĘKNIE POD WPŁYWEM MAJONEZU. Jeśli ktoś wie o jaką sałatkę mi chodzi to poproszę o nazwę lub link!

  • Autor: dankarz Data: 2006-03-13 17:01:58

    Nie wiem czy bede mogła Tobie pomóc ale mam wydrukowaną sałatkę z przepisu wż - sałatka orientalna
    1 kapusta pekińska
    szczypior
    1 zupka chinska garść migdałów
    sos:
    10 łyżek oleju
    10 łyżek octu
    2 lżki cukru 2-3 łyżeczki sosu soya
    Migdały zbrązowić i dodać do poszatkowanej kapusty, pokruszonej zupki i polać sosem na 10 min przed podaniem
    Ta sałatka jest bez majonezu więc podejrzewam że nie o tą chodziło - pozdrawiam dankarz

  • Autor: alman Data: 2006-03-13 17:07:48

    http://wielkiezarcie.com/przepis7251.html ja tą robię, jest pyszniasta

  • Autor: alman Data: 2006-03-13 17:09:14

    To właśnie ta, makaronu się nie zalewa, zrób, bardzo dobra

  • Autor: dorota40 Data: 2006-03-13 17:19:55

    A moze to ten?
    http://wielkiezarcie.com/przepis271.html

  • Autor: misiowa Data: 2006-03-13 17:23:22

    To nie ta, ale jest podobna.

  • Autor: misiowa Data: 2006-03-13 17:22:51

    To właśnie coś w tym stylu, ale nie dokładnie ta - jak nie znajdę właściwej wypróbuję tą!

  • Autor: misiowa Data: 2006-03-13 17:20:27

    To jednak nie ta :), ale dzieki za pomoc!

  • Autor: piła Data: 2006-03-13 17:57:46

    Ja zrobiłam to samo " przekopałam" całe "Wielkie Żarcie " i nie znalazłam, dopiero mój syn powiedział mi ,że to nie  to źródło.
     Jak sadzę , chodzi o  Sałatkę chińską Magdaleny Orzeł , przepis zamieszczony w " Ty i Twój dom Wiosna 2006 " -podaję przepis:
    składniki :
    2 opakowania Nudli Knorra ( jedno łagodne, drugie pikantne ) , pierś kurczaka, puszka kukurydzy , puszka czerwonej fasolki konserwowej, steąk czerwonej papryki (może być ze słoika ) , kapusta pekińska,majonez
    przygotowanie :
    pokruszyć makaron z Nudli Knorra i wrzucić do salaterki , kukurydzę i fasolkę odsączyć z zalewy, ugotować pierś kurczaka,wystudzić ją i pokroić w kostkę
    paprykę i kapustę pekińską również pokroić w kostkę , tak przygotowane składniki  dodać do pokruszonego makaronu
    majonez wymieszać z przyprawami z Nudli Knorra , dodać do pozostałych składników i wymieszać
    wstawić na kilka minut sałatkę do lodówki
    MAKARON ZMIĘKNIE POD WPŁYWEM MAJONEZU, DLATEGO NIE TRZEBA GO WCZEŚNIEJ GOTOWAĆ
    POZDROWIENIA !

  • Autor: rojcia Data: 2006-03-13 20:03:04

    Wydaje mi się, że to ten przepis, tylko dałabym głowę, że widziałam go na WŻ, ale może mi się coś pomyliło :) Dzieki w każdym razie - trafiony - zatopiony :)

  • Autor: misiowa Data: 2006-03-13 20:05:33

    To byłam ja misiowa, tylko przez pomyłkę napisałam ten komentarz kiedy moja koleżanka była zalogowana. Zakręt :)

  • Autor: vena1980 Data: 2006-05-02 16:29:01

    Czy koniecznie muszą być te nuddle Knorra? Czy daję sam makaron z tych nuddli czy tam są jeszcze jakieś przyprawy? Zaintrygował mnie ten przepis:))) Vena

  • Autor: EWA007 Data: 2006-03-13 19:48:38

    Jeśli to jeszcze nie to, zajrzyj na Czarną Oliwkę, wątek Moje ulubione przepisy świąteczne, na 214 i 215 str. jest alfabetyczny spis potraw.

  • Autor: renarb Data: 2006-03-14 07:17:55

    ja ja robiłam i jest pycha. tylko radzę spróbować sosu przed wlaniem ,żeby nie wyszedł za słodki lub za kwaśny:)migdały dodaja smaku.....

  • Autor: misiowa Data: 2006-03-14 10:22:42

    Jestem wam bardzo wdzięczna za porady, ale też jestem winna przeprosiny. Po przeczytaniu wypowiedzi Piły olśniło mnie! Widziałam ten przepis na innej stronie - na stronie Knorra i był bardzo podobny, jeśli nie ten sam, co podała Piła. Jak go gdzieś odnajdę i kiedyś wypróbuję, to się z wami podzielę wrażeniami. Chyba powinnam zmienić nick z "misiowa" na "zakręcona" ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu