Forum

Kuchenne porady

Szparagi- poradzcie mi...

  • Autor: nutella Data: 2006-05-14 09:23:29

    Chciałam zrobić szparagi, bo do tej pory jadłam je tylko w restauracjach ale nie wiem, czym różnią się (poza kolorem oczywiście;) ) szparagi zielone i białe? Które są lepsze? Chyba zielone, bo są 2 razy droższe:))))))
    Macie jakieś sprawdzone przepisy?

  • Autor: malbec Data: 2006-05-14 11:17:22

    Zielone są bardziej intensywne w smaku, takie leciutko orzechowe troszkę. Są droższe, bo pewnie w Polsce ich mniej hodują. I nie trzeba ich obierać przed gotowaniem. Białe trzeba obierać i odcinać zdrewniałą końcówkę, ale to pewnie juz wiesz. Jeśli białe były długo trzymane w wodzie, zanim je kupiłaś, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że bądą gorzkie. Można jeść na surowo w sałatce (lekka ekstrawagancja, ale smak oryginalny), albo gotować. Ugotowane ja lubię podawać z masłem ziołowym, posypane siekanym jajkiem na twardo. Drugi pyszny sposób to sos holenderski. Tarta z kruchego lub francuskiego ciasta ze szparagami, polana śmietankowo-jajeczną masą i zapieczona jest pyszna. A jeszcze bardziej, jak się doda kilka kawałeczków wędzonego łososia. Lubię zupę szparagową z grzaneczkami, gotowaną na wywarze z obierek szparagowych i bulionu. Szparagi są pyszne

  • Autor: Glumanda Data: 2006-05-14 11:57:20

    Sprobuj szparagow pieczonych, przepis znajdziesz pod tym linkiem http://wielkiezarcie.com/przepis3703.html ja robilam je w zeszlym tygodniu a dzis powtorka!! sa naprawde pyszne, moze troche dluzej je potrzymalam w piekarniku, a pod koniec (ostatnie 5 minut) dodalam sos holenderski wymieszany z pokrojona szynka gotowana, do tego gotowane mlode ziemniaczki!!! mniam mniam! Sos holenderski mialam z paczki.Mozna tez zrobic taki sos samemu, ale jest dosyc tlusty. Rownie dobrze mozna zapiec je pod beszamelem.

  • Autor: tufi Data: 2006-05-18 00:52:25

    Ja te szparagi posypuje tarta bulka - pycha. Zielonych jeszcze nie widzialam w tym roku w sklepach, nie omieszkam sprobowac.

  • Autor: tufi Data: 2006-05-29 00:27:57

    Dzis po raz pierwszy jadłam zielone szparagi - upiekłam je w piekarniku, pychota! Nastepnym razem chyba obiore delikatnie tak do polowy, bo skorka byla twardawa i delikatnie włóknista. Smak w porownaniu do bialych - nie taki mdły, bardzo smaczne!

  • Autor: Glumanda Data: 2006-05-14 17:37:54

    Mam tu najnowsze zdjecia z dzisiejszego gotowania!!!! Szparagi przed i po upieczeniu! Mmmmm, pychota, juz ich nie ma...

  • Autor: till Data: 2006-05-14 19:40:57

    Hmmm, w takim razie jutro kupuję szparagi ;)))))

  • Autor: bunia Data: 2006-05-14 23:40:47


    mmmm... wygląda apetycznie! poprosze siostre żeby mi przywiozła bo włąśnie sie "nimi" meczy w niemczech :( , i upichcę!

  • Autor: nutella Data: 2006-05-14 19:34:11

    Bardzo, bardzo Wam dziękuję- właśnie o takie informacje mi chodziło! Wszystkie wasze przepisy brzmią kusząco więc na pewno je wypróbuję:)

Przejdź do pełnej wersji serwisu