Forum

Gawędy o jedzeniu

Co z czerwonej fasoli w puszce?

  • Autor: Martyniak Data: 2006-10-14 11:30:16

    Witam, zastanawiam sie, co mozna zrobic z trema puszkami czerwonej fasoli? może jakąś zupkę..... Nie wiem. POMóżcie!!!

  • Autor: kinga_d Data: 2006-10-14 11:53:22

    czerwona fasolka jest  idealna do sałatki greckiej z fetą (jest w moich przepisach). Można jej też użyć do chilli con carne.

  • Autor: madziorek Data: 2006-10-14 12:47:25

    Mozesz zrobic super sosik do makaranu lub ryzu.Ja robie tak:tunczyk,pomidorki w puszce,czerwona fasolka,kukurudza -mieszam razem,smaze na patelni i wychodzi super jedzonko.Zamiast tunczyka mozna dodac tez mielone miesko mniam mniam albo inny przepis zobacz u mnie na salatke fasolkowa.Pycha a taka niepozorna.Smacznego i Pozdrawiam

  • Autor: kasia d Data: 2006-10-31 17:57:18

    a to bomba pomysl na ten sosik do makaronu z tunczykiem!!!! kradne..... ;)

  • Autor: Izuś Data: 2006-10-14 13:34:22

    Zupa meksykańska- jest w przepisach WŻ. Ostatnio robiłam, bardzo smaczny jednodaniowy obiad z pieczywkiem, lub ciepła kolacja.

  • Autor: sylwia123 Data: 2006-10-14 15:13:05

    Ja używam czerwonej fasolki do http://wielkiezarcie.com/przepis17004.html i do brokuła w sosie czosnkowym wtedy posypuję na wierzch czerwoną fasolkę,wygląda bardzo ciekawie.Pozdrawiam.

  • Autor: joannaal Data: 2006-10-14 17:14:10

    ja proponuję bardzo nowatorskie i jednocześnie proste zastosowanie. Seler naciowy pokrojony drobno (jezeli grubiej warto go zblanszować  i ostudzić, albo nasolic i napieprzyć i odstawić na jakiś czas, zeby zmiękł - w zależnośc od tego ile mamy czasu) mieszamy z puszką fasolki czerwonej. Można dodać trochę cebuli drobno pokrojonej. Doprawić ziołami prowansalskimi i oliwą z oliwek. Sól i pieprz wg uznania i w zależnosci od tego czy seler był wczesniej nasolony. Polecam.

  • Autor: anna65 Data: 2006-10-14 18:04:48

    Proponuję sałatke; 2 puszki czerwonej fasoli ,2puszki kukurydzy, 2 słoiki selera tartego konserwowego i 1 słoiczek majonezu doprawic do smaku solą i pieprzem.A z pozostałej puszki zupkę meksykańską, dodając pozostałe składniki. Ta sałatka jest poprostu puszna może być jako dodatek do obiadu lub na małą imprezke. życzę smacznego.

  • Autor: alman Data: 2006-10-15 18:15:48

    pyszną sałatkę http://wielkiezarcie.com/przepis16184.html

  • Autor: smakosia Data: 2006-10-16 09:10:06

    Zrobiłam kiedyś taką fasolkę na ciepło. Najpierw podsmażyłam cebulę, do tego odcedzona fasolka, pieprz, mielony kminek, sól i można zajadać. Pyszne i szybkie jedzonko. Kto lubi natkę pietruszki, to proponuję posypać po wierzchu.

  • Autor: Plucińska Data: 2006-10-19 09:09:56

    witam do czerwonej fasoli dodać ser feta  dwa pomidorki  pokroić  dodać 4 gotowane jajka,dwie łyżki majonezu i na wierzch szczypior lub pore  niczym nie doprawiamy ,sałatka prosta i smaczna i na każdą okazje pozdrawiam i życze smacznegoPOLA

Przejdź do pełnej wersji serwisu