Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Pomocy-mam kaca!:(

  • Autor: Mloda Data: 2007-05-20 12:22:00

    No własnie, tak sie wczoraj żegnałam z przyjaciółmi i tak piłam za zdrówko wszystkich WŻtowców, że dziś (wstyd sie przyznac, no cóż zdarza się:)) mam poprostu kaca giganta:((, juz dawno takiego nie miałam , ale to znak że imprezka sie udała:))
    Z tego powodu zwracam sie do was z prośbą- poradźcie coś na kaca, strasznie mnie rwie i muli:(( Wypiłam juz gorzka herbate z cytryną- niestety nie pomogło:(( Zaraz zwariuje, nic jeszcze nie jadłam... bo po prostu nie mogę, wiecie jak jest...:)Poradźcie coś! Proszę...:))

  • Autor: ANUTSCHKA Data: 2007-05-20 12:34:08

    młodziaczku, dzielę dziś Twój ból...:((( Dla mnie jak narazie tojest the best !!!!!: http://wielkiezarcie.com/przepis14539.html
    Pozdrawiam !!!

  • Autor: ANUTSCHKA Data: 2007-05-20 12:35:23

    i jeszce jeden zmartwychwstaniec Kempola : http://wielkiezarcie.com/przepis20191.html
    Tego jeszcze nie próbowałam :)))

  • Autor: Mloda Data: 2007-05-20 13:26:52

    Dzieki wielkie!!! narazie wypiłam sok z ogórków i czuje, że zaczyna żołądeczek pracowac, uff od razu lepiej:)0
    Nie będę wiecej pic...:)

  • Autor: nadia Data: 2007-05-20 19:47:41

    Chcialam tylko dodac, że jesli się ma kaca to nie należy siegac po czarną kawę!!! Działa moczopędnie- tracisz drogocenne płyny, których ci teraz brakuje, powoduje krótkotrwały przypływ sił po którym pogrązysz sie jeszcze bardziej w beznadziejnym kacu, ujmuje witaminy.... Oprócz kawy nie polecam też coli i innych slodkich napojow gazowanych!

  • Autor: inga_m Data: 2007-05-20 22:11:35

    Podpisuję się pod tymi słowami. W jakimś programie słyszałam, że kawa działa fatalnie na takie dolegliwości. Wypłukuje witaminy i działa moczopędnie. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastrzyk witamin np. w postaci "Kubusia" lub soku pomarańczowego. Ogólnie zwalczanie kaca to b.indywidualna sprawa. Mojemu koledze pomaga np zimne piwo albo cola, ja bym po takich napojach wylądowała w toalecie. Moja mama na kaca pije mleko i twierdzi, że pomaga, ale jak ktoś, tak jak ja np, mleka nie zdzierży to też nie polecam ;) Mój sposób (wypróbowany nawet dzisiaj ;)) to woda mineralna z kilkoma kroplami soku z cytryny i powrót do łóżka. W sytuacjach ekstremalnych środki farmaceutyczne. No i potem jakiś rosołek albo inna ciepła zupa, jak już będzie można na pożywienie patrzeć ;)

  • Autor: Mloda Data: 2007-05-21 10:58:27

    Dziękuje wszystkim za rady, napewno przydadzą się jeszcze nie raz:)))
    Wczoraj jakos przeżyłam ten straszny skacowany dzień, jak pisałam trochę pomógł mi sok z ogórków, a później tak jak Ty Ingo_m. woda gazowana z lodem i cytryną.
    Dopiero po 16 wrócił głód, więc przekąsiłam troszku bigosu, a później do wieczora to już z górki poszło...:)
    Dzięki wszystkim jeszcze raz, przepisy na napoje na kaca napewno jeszcze wypróbuję, heh

    pozdrawaim!!!

  • Autor: nadia Data: 2007-05-21 13:12:54

    Ale po co? Przecież nie będziesz więcej pic...

  • Autor: smakosia Data: 2007-05-21 13:13:58

    O tym samym pomyślałam

  • Autor: Mloda Data: 2007-05-21 17:15:50

    Tak, tak ja tak zawsze mówię, na kacu "nie będe pic..."
    Jakos w praktyce i życiu to inaczej wychodzi...:)tylko sobie nie myślcie, że jestem jakims małym żulikiem:)), zwykle kaca miewam raz do roku, po Sylwestrze( -szampan:(( No ale jak widac i w ciągu roku też czasami mnie dopadnie... No ale w końcu była pożegnalna imprezka, to trzeba było...:D

    pozdrawaim serdecznie!

  • Autor: smakosia Data: 2007-05-21 21:49:07

    Z pewnościa nikt tak o Tobie nie pomyślał. Ci, którzy miewaja często kaca nie zadają takich pytań jak Ty. Coś czuję, że czeka Cię powodzenie na tych obcych landach. Trzymaj się ciepło. Powodzenia.

  • Autor: Mloda Data: 2007-05-22 12:10:15

    Dzieki wielkie:))
    pozdrawaim!

  • Autor: Mloda Data: 2007-05-22 12:14:43

    Aha, a co do wyjazdu, to miałam jechac w czwartek lub piątek, ale w zwszłą niedziele dowiedziałam sie, że wyruszam dopiero w sobote lub niedzielę, tak że jeszcze sie troszke ze mną pomęczycie...

  • Autor: inga_m Data: 2007-05-22 12:56:54

    I super :) Pomysly na walke z kacem masz, wiec zycze udanych dni przed wyjazdem do uk ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu