Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

chemia a żarło

  • Autor: kika-35 Data: 2007-07-29 20:56:40

    Witajcie po raz kolejny.
    Coś tu się działo coś poznikało?
    Dla niewtajemniczonych-choruję, leczę raka piersi.
    Dzisiaj dostałam nowy przepis i pragnę się nim podzielić z zainteresowanymi!
    Ci którzy mnie pamietają-mam się dobrze, tydzień temu byłam z całą rodzinką nawet pod namiotami. Nie dam się!!!
    Oto przepis:
    Wziąć 0,5 kilograma ostrej papryki, np "chili", (najlepsza byłaby habanero, ale jest w Polsce trudnodostępna), obmyć i pokroić (koniecznie w rękawiczkach, a potem kilkakrotnie umyć ręce. Nie dotknąć oka lub miejsc intymnych) na możliwie najdrobniejsze cząstki, razem z gniazdami nasiennymi, bo połowa kapsaicyny znajduje się właśnie w nich. Zalać olejem z pestek wingron lub włoskich orzechów. Odstawić w chłodne i zaciemnione (lodówka) miejsce na 10 dni, codziennie kilkakrotnie wstrząsając. Zlać płyn do butelki, używać 5 razy dziennie bezpośrednio przed kazdym posiłkiem. Popijać wyłącznie mlekiem dla złagodzenia ostrości. Tylko mleko ma właściwości lagodzące. Można też zjeść małą kromeczkę chleba 4x4 centymetry grubo posmarowaną masłem. Też łagodzi. Spożywanie kapsaicyny nie daje żadnych skutków ubocznych ponieważ składniki są naturalnymi produktami spożywczymi, zatm nie grozi przedawkowaniem. Życzę szybkiego wyzdrowienia. kika

  • Autor: kika-35 Data: 2007-07-29 20:58:34

    Poza tym jak kiedyś pisałam, żucie winogron w całości włącznie z pestkami-pomaga!W zniesieniu chemii!!!Z doświadczenia to mówię!!!

  • Autor: alman Data: 2007-07-30 10:01:51

    a na co to pomaga/zapobiega? mam kogoś w rodzinie w trakcie leczenia, chciałabym to przekazać, ale muszę powiedzieć coś więcej
    z góry dziękuję za odpowiedź i tak trzymaj Kika - będzie dobrze, musi być, innej możliwości nie ma a sukces to leży głównie w Twoich rękach
    pozdraiwam

  • Autor: kika-35 Data: 2007-08-01 18:03:22

    proponuję poczytać w internecie na temat kapsaicyny-tam wszystko jest! Powodzenia!

  • Autor: makusia Data: 2007-07-30 12:51:35

    witaj kika , jakos nie mialyśmy okazji sie wczesniej poznać, u nas byla awaria serwera i może dlatego coś poznikalo:))) trzymaj sie cieplutko i nie daj się , napewno wygrasz :)a za przepis dziekuję może się przydac :)

  • Autor: brenda4u Data: 2007-07-30 17:18:52

    Hello dear,brenda_williams002@yahoo.co.uk
    how are you today i hope that every things is ok with you as is my pleassure to contact you after viewing your profile which really interest me in having communication with you if you will have the desire with me so that we can get to know each other better and see what happened in future. i will be very happy if you can write me through my email for easiest communication and to know all
    about each other,here is my email:(brenda_williams002@yahoo.co.uk)
    i will be waiting to
    hear from you as i wish you all the best for your
    day.
    yours Brenda,

  • Autor: aki Data: 2007-08-07 23:17:52

     Minął rok jak u mojego męża stwierdzono  chłoniak węzłów chłonnych -diagnoza nowotwór złośliwy.to był szok.Miał 6 chemioterapi i teraz jest wszystko oki.Kika
    piszę dlatego, ponieważ wiem, że najważniejsze to myśleć pozytywnie.Wiara czyni cuda.Odżywiaj się dobrze, ale nic bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.Nawet teraz nie kazano mu brać żadnych sztucznych witamin czy alveo, mimo że choroba ustąpiła.Trzymaj się cieplutko i myśl pozytywnie.Jesteś silniejsza od tego g...a.

  • Autor: kika-35 Data: 2008-07-11 09:25:18

    Witajcie!
    Jestem spowrotem.
    Jak na razie mam się świetnie.
    Jem wszystko jak wszyscy.
    Teraz szukam przepisu na skubańca...ciasto oczywiście. Całuski.

  • Autor: luckystar Data: 2008-07-11 14:43:35

    Skubanca, co prawda nie mam, ale chcialam napisac, ze bardzo sie ciesze, ze sie odezwalas :))) Jestes dowodem na to, ze zeby zwyciezyc w walce z choroba trzeba chciec zyc. Moja bratowa wlasnie niedawno obchodzila 5 rocznice od czasu tej walki i wszystko jest w porzadku. Pozdrawiam serdecznie - maryla

  • Autor: smakosia Data: 2008-07-11 18:59:50

    Skubańców ci u nas dostatek :-) Zerknij tutaj: http://wielkiezarcie.com/szukaj.php?key=skubaniec&szukaj=Szukaj&sp=2&s_in%5B%5D=1&date1=&date2=&aut= Zajadaj ilewlezie i wracaj do pełni sił. Ściskam na powitanie.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-07-15 08:38:24

    http://wielkiezarcie.com/szukaj.php?key=skubaniec&szukaj=Szukaj&sp=2&s_in%5B%5D=1&date1=&date2=&aut=
    tak będzie łatwiej smakosiu.

    kika miło mi Ciebie poznac. Bede trzymać kciuki bardzo,bardzo mocno . życze szybkiego i całkowitego powrotu do zdrowia!!!!
    a przepis...mam cichą nadzieje, ze nigdy sie nie przyda .
    Pozdrawiam serdecznie

  • Autor: kika-35 Data: 2008-08-25 09:16:33

    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Skubaniec wyszedł pierwsza klasa!
    Sorki, że dopiero teraz odpisuję.
    Dzisiaj przyszedł czas na placek ze śliwkami ale już z cócią robię.
    Trzymajcie się wszyscy cieplutko!!!
    Oj chcę bardzo mocno przeżyć 5tą rocznicę-to jesttaka czarodziejska cyfra w tej chorobie...
    We wrześniu moja ciocia kończy 100lat, dziewczyny jakiś ekstra lekki tort zeszczególami-pliss...
    A propos, ja też 100 będę obchodzić...
    Buziaczki dla wszystkich

  • Autor: luckystar Data: 2008-08-26 15:05:13

    Tortu nie polece, bo jestem lewus:) Ale jestem przekonana, ze bedziesz obchodzic 100 bo z takim nastawieniem nie moze byc inaczej!!!!

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-08-27 11:35:48

    kika życze ci tych 100 lat!

    lekki i pyszny tort znajdziesz tutaj : http://wielkiezarcie.com/przepis21861.html
    nie jadlam lepszego. Robiłam go juz kilka razy i nie było jeszcze takiego przypadku ,zeby komus nie smakował.
    Jesli zdecydujesz się na ten tort to mase rób z litra śmietany a do niej dodaj cukier puder wg. upodobań.

  • Autor: kika-35 Data: 2008-09-04 09:36:13

    dzisiaj robię próbnego torta, jak się uda to jakieś relacje wam zdam.
    Trzymajcie kciuki

Przejdź do pełnej wersji serwisu