Forum

Gawędy o jedzeniu

Wasze popisowe danie

  • Autor: beata1 Data: 2007-08-10 13:23:15

    Wasze popisowe danie taki wątek zauwazyłam na jakiejś innej stronce i myślę że jest bardzo ciekawy wiec postanowiłam założyć taki tutaj więc proszę pochwalcie się waszym popisowym daniem ,które robi furorę na imprezach.

  • Autor: piszczalka Data: 2007-08-10 13:35:03

    Na imprezy nigdy nie robię nic na ciepło. Zawsze jest dużo sałatek a dyżurną sałatką jest http://wielkiezarcie.com/przepis24001.html Pierwsza znika i wszystkim bardzo smakuje dlatego zawsze ją robię.

  • Autor: luckystar Data: 2007-08-10 14:05:56

    Tak naprawde to nie mam dania popisowego, bo staram sie nigdy nie powtarzac, ale mam kilka dan, ktore ze tak powiem "zrobily furrore" wsrod gosci i do nich naleza:
    "Krewetki Sylwestrowe", "Paella w/g Daisy Martinez", "Malze z pomidorami i feta", "Salatka z gruszek z chrzanem"  to z moich przepisow natomiast dodalabym jeszcze do tego "Karczek nadziewany" w/g Ifasi, podobno mam palme pierwszenstwa w rodzinie meza za indyka przygotowanego co roku inaczej od A do Z i z innymi dodatkam.....ach jedyne co sie powtarza przy indyku to "Sos zurawinowy z gruszkami" rowniez moj przepis.... Nie lubie powtarzac dan i zawsze staram sie gosci "zaskoczyc" czyms nowym wiec trudno tu mowic o daniach popisowych ....

  • Autor: alman Data: 2007-08-10 15:10:13

    Nie mam dań popisowych, zawsze staram się zrobić coś nowego, czego moi goście nie znają i u mnie nigdy nie konsumowali.
    Co innego jeśli chodzi o rodzinne spotkania z okazji świąt np. wigilii. Tu już są dania popisowe a raczej powiedziałabym dania, które kiedyś komuś posmakowały i ze znacznym wyprzedzeniem składane są zamówienia, żeby nie zapomnieć czasem uwzględnić w jadłospisie np. śledzie ze śliwkami, gołąbki z ryżem i pieczarkami albo np. sernik ale ten normalny jak mawia mój syn, czyli bez udziwnień i dodatków.

  • Autor: luckystar Data: 2007-08-10 15:22:16

    Widze, ze obie lubimy "nowosci" ja najczesciej robie na przyjecia cos czego jeszcze nigdy nie robilam :)) Maz czasem patrzy z "przerazeniem w oczach", bo "co to bedzie jak sie nie uda?" ale jak sie ma troche wyobrazni kucharskiej i doswiadczenia to nie ma mowy o zadnych tego typu niewypalach.
    Zapomnialam dodac, ze jednym z wielkich zaskoczen byl wlasnie Twoj "pasztet z selera" nikt nie mogl odgadnac z czego jest zrobiony, a jak wkoncu powiedzialam to kazdy chwycil za nastepny kawalek starajac sie doszukac smaku selera :))

  • Autor: alman Data: 2007-08-10 15:36:30

    O tak, Luckystar, uwielbiam nowości, też czasem sama się zastanawiam co z tego wyjdzie, ale też jakoś tak jest, że jak robię coś pierwszy raz, to robię to dokładnie, z dużym wyczuciem i z sercem, i zawsze się udaje, a "następne razy" to już różnie bywa.
    Ja uwielbiam wprost moment, kiedy coś nowego wjeżdża na stół a moje przyjaciółki/koleżanki otwierają szeroko oczy, penetrują wzrokiem półmisek/salaterkę/talerz i mówią : ty to zawsze coś nowego wymyślisz /czasem tylko szepcą między sobą : ona to zawsze coś wymyśli../.  Czyż dla takiej chwili nie warto się pokusić za każdym razem o nowości???? Ja to uwielbiam !!!! /ale jestem próżna, o rany, nawet nie  zdawałam sobie z tego sprawy.../. Tymczasem pozdrawiam wszystkich !

  • Autor: luckystar Data: 2007-08-10 17:10:07

    To taka nieszkodliwa proznosc :))) ja tez sie do niej przyznaje :)))

  • Autor: Barbara Data: 2007-08-10 15:18:24

    Też zawsze staram sie mieć coś innego niz poprzednim razem.Pamietam jak zajadali sie goscie moim mieskiem z rekawa.Do rekawa daje rozne gatunki mies,karczek,kura,kaczka,co kto kupi.Kroje to w duze kawałki takie na jedną osobę i marynuje.Poleży takie miesko w zaprawie i juz jest super.Wkładam do rekawa,do tego jak najwiecej jarzyn krojonych też w duże kawałki,plus ziemniaki całe.Oczywiście sol pieprz i dużo czosnku.Pieke to na oko ,jak widze,ze z wierzchu jest ładnie przypieczone to dosyć.
    Wyjmuje to na duży półmisek i na stole przy gosciach przecinam rękaw z góry.Co za zapachy!!!!,kazdy łyka slinkę i co mnie najbardziej zaskakuje wszyscy chcą ziemniakow\wiec pieczemy dość dużo\.Wszystkim bardzo smakuje i niejedna koleżanka to danie robiła i nie zawiodła się.

  • Autor: Baśka Data: 2007-08-10 17:53:11

    Sprawdziłam to Twoje danie nie jest zapisane w Twoich przepisach,skopiowałam je.Bardzo mi sie podoba.Zrobię na niedzielę tak po prostu na obiad.

  • Autor: makusia Data: 2007-08-10 21:30:38

    Basiu może wklep ten przepis ?? brzmi smacznie :))

Przejdź do pełnej wersji serwisu