Forum

Kuchenne porady

lesniczowka; 50 osob; co do jedzenia?

  • Autor: cynamonofilia Data: 2007-12-03 03:30:25

    Organizuje urodziny coreczki w lesniczowce ( jest prad, woda, podobno piecyk tez, na zewnatrz jest grill)). Zapraszam okolo 50 osob.Nie mam pojecia co przygotowac do jedzenia, tak zeby bylo efektownie, latwo i tanio. Moze ktos ma jakies fajne pomysly i moze mi pomoc w doborze menu??? Z gory dziekuje

  • Autor: nonka4 Data: 2007-12-03 08:28:10

    A w jakim to terminie? no i jacy goście przeważą - dzieci czy dorośli?, o tej porze roku to raczej ognicho niż grill...
    Czy potrawy będziesz robic tam na miejscu czy przewozić?
    kurcze 50 osób? no to nie lada urodziny....

  • Autor: Ave Data: 2007-12-03 13:13:49

    na pewno polecam forszmak np, Bodka http://wielkiezarcie.com/przepis21874.html (sa też inne na WŻ, ale ten jadłam :)
    poza tym zajrzyj w przepisy Bahusa, Uretana, Bodka. Proponowałabym raczej dania ciepłe a mniej zimnych przekąsek :) - mozna te dania przygotowac wczesniej a później odgrzać, no chyba, ze kuchenka mała...
    Dla córki jakis fajny tort (może motyl ?)

  • Autor: cynamonofilia Data: 2007-12-03 15:46:26

    zdecydowanie przewazaja dorosli. I nie chce na miejscu nic gotowac, tylko przywiezc gotowe. Odgrzewaie tez bym chciala o ile sie da ograniczyc. Dzieki za dotychczasowe porady. A ten forszmak to nawet ciekawie wyglada.Jakies inne przepisy? porady? Z gory dziekuje. POki co to czuje ze to zadanie z lekka mnie przerasta.

  • Autor: Ave Data: 2007-12-03 23:41:58

    Cynamonofilio, impeza na 50 osób, to prawie wesele :)))) mam nadzieje, ze nie będziesz robiła jedzonka sama, bo musiałabys zacząć chyba z tydzień wczesniej. Ja robiłam niedawno impezę na 16 osób (relacja i jadłospis w galerii). Napewno musisz pamietać, przy robieniu zakupów, ze ilość produktów nie przekłada sie na ilośc osób w prosty sposób. Ja na 16 osób wykorzystywała przepisy tak jak były podane, może niektóre proporcje zwiekszałam o 30-50% - szczególnie jesli chodzi o dania gorące. Goscie na imprezach nie jedzą wszystkiego w takiej samej ilości, w związku z tym kupowanie wszystkiego dla kazdej z osób mija sie z celem i jest niepotrzebnym drenowaniem kieszeni (z kasy oczywiście).
    Może zdecyduj się na bufet tzw szwedzki, niż siedzenie za stołem, wtedy ważniejsza będzie zabawa niz jedzenie :)

  • Autor: cynamonofilia Data: 2007-12-04 19:59:17

    w lesniczowce szwedzki bufet jest wlasnie tym, co mi najbvardziej odpowiada.. Problem polega na tym, ze nie wiem co tam w ramach szwedzkiego bufetu postawic. Jakie jedzenie???

  • Autor: smakosia Data: 2007-12-04 20:22:41

    Przyszło mi na myśl, że leśniczówka kojarzy mi sie z prostym jadłem, może nawet takim troche chłopskim. W związku z tym proponowałabym zrobić duży słój smalcu ze skwarkami, do tego oczywiście ogórki kiszone, upiec jakieś mięsa np. boczek, karkówkę czy schab i podać je pokrojone w plastry. Można tez kupić dobrą kaszankę. Proponuję wcześniej przygotować wielką miskę sałatki jarzynowej i może jeszcze jakąś śledziową np. z fasolą jaś, albo z ziemniakami. Jajka w majonezie zazwyczaj mają wzięcie na każdej imprezie więc może i tutaj by się sprawdziły. Do tego zaserwowałabym wielkie bochenki chleba - wiesz, takie co to każdy sam sobie kroi w formie apetycznej, dużej pajdy. Na gorąco pasuje mi tutaj bigods. Ten można przygotować wcześniej i potem tylko podgrzać. Tak naprawdę większość tych propozycji można przygotować wcześniej a potem tylko porozkładać na jakiś drewnianych deskach, przyozdobić jabłakami, gruszkami i ewentulanie winogronami. Jakbyś dysponowała czasem, to możesz też przygotować wcześniej rybę po grecku, albo w zalewie octowej. Z ciastem zaś to chyba najmniejszy problem - zawsze wszyscy zajadają się sernikiem, jabłecznikiem i co tam Ci jeszcze przyjdzie do głowy... Myslę, że wiele możesz tutaj zyskać tworząc właśnie taki wiejski, swojski klimat. Nie bedzie to bardzo wytworne, ale z pewnościa pasuje do leśniczówki i ułatwia zorganizowanie spotkania z tak liczna grupą osób. Życzę powodzenia i wspaniałych wspomnień z tego wyjątkowego spotkania. Najlepsze życzenia dla córci :-)

  • Autor: bahus Data: 2007-12-04 23:35:28

    to się świetnie nadaje
    Bahus

  • Autor: nonka4 Data: 2007-12-05 20:52:03

    Wow...szczęka mi opadła..

Przejdź do pełnej wersji serwisu