Forum

Kuchenne porady

Brak czasu i Święta

  • Autor: marcenka Data: 2007-12-09 17:50:44

    Bardzo proszę o pomoc, bo już za 2 tygodnie święta, a ja nie wiem co mogłabym przygotować - bo mam dwa problemy - pacuję  do Wigilii i mam mało czasu na zrobienie czegoś dobrego. Proszę podajcie jakieś ciekawe przepisy na dania, które mogłabym szybko zrobić.

  • Autor: Ave Data: 2007-12-09 19:55:47

    Marcenko, z przygotowaniami do Wigilii nie musisz czekac do samego końca :)
    Wczesniej możesz zrobic rybke (np. śledzie w oleju i śmietanie, rybę po grecku) - przechować w lodówce
    pierogi z kapusta i grzybami - i zamrozić, a w samą Wigilie zagotowac lub odsmażyć na patelni.
    Jeszcze teraz możesz zrobic np. piernik lub pierniczki - fajnie przetrzymaja się do Świąt.
    Wystarczy, ze wpiszesz w wyszukiwarke interesującą Cię nazwę potrawy a przepisów bedziesz miała bez liku.

    Proponuje Ci np.
    wyśmienite ryby Krysi na zimno - pyszna alternatywa dla ryby po grecku :)

    śledzie w trawożku i smietanie - troche inne

    niespodzianka pod pierzynką - sałatke śledziową

  • Autor: smakosia Data: 2007-12-09 21:18:12

    Ave ma rację najlepiej przygotowywać niektóre dania wcześniej. Ja też mam w grudniu bardzo mało czasu (pracuje nawet w weekendy)dlatego np. kapusta z grochem i krokiety z pieczarkami już się mrożą. Będę robiła rybę po grecku jakieś trzy dni przed Wigilią. Pierogi będę kupowała. Zupę grzybową zrobię dzień wcześniej i może jeszcze śledzie. W tym samym dniu upiekę sernik a piernik znacznie wcześniej. Na koniec zostanie smażenie karpia. Jeśli chodzi o potrawy na pozostałe dni świąt, to tutaj królować będzie bigos, który już sie mrozi i pasztet, który w postaci surowej również wylądował w zamrażalniku. Będę go piekła chyba 22-go. Wtedy też zabiorę się za pieczenie łopatki, karkówki i gotowanie szynki. Jak się nie zmieszczę w czasie to dokończę 23-go. Myślę, że jakoś się wyrobię :-) Odpada mi tylko robienie ryby w galarecie, bo to jest "as w rękawie" mojej Mamy :-) Zawsze najsmaczniejsza. Myślę jeszcze nad sałatką. Jak czas pozwoli, to zrobię ją 23-go. A może 22-go? Powodzenia.

  • Autor: Eithel Data: 2007-12-10 18:38:31

    moge sie wtracic?kupilam dla eksperymentu kutie z puszki bakalandu ale wszystkie skladniki na nia mam jakby co..ale myslicie ze bedzie smaczna?ktos probowal?czy lepiej brac sie za domowa?lazanki chyba beda domowe:)

  • Autor: smakosia Data: 2007-12-10 20:56:52

    Kiedyś był poruszany temat "gotowego" maku z puszki. W dyskusji wygrała własnie ta firma. Wiele osób polecało "Bakaland". Ja nie próbowałam, ale wpisz w naszą wyszukiwarke słowo "Bakaland" a wyświetlą się cztery komentarze na ten temat.

  • Autor: Eithel Data: 2007-12-11 14:59:31

    ale ja mam odrazu gotowa kutie w puszce a mak wiem ze jest dobry:)

  • Autor: smakosia Data: 2007-12-11 20:52:42

    Oj, przepraszam zasugerowałam się nazwą firmy i moja porada przydała się "psu na budę" ;-)

  • Autor: Eithel Data: 2007-12-12 16:20:09

    nie przejmoj sie:)no najwyzej sie w praniu zobaczy jak to bedzie:)

  • Autor: smakosia Data: 2007-12-12 19:04:41

    No to powodzenia i daj znać jak wyszło :-)

  • Autor: ania0603 Data: 2007-12-12 22:41:55

    Kupowałam w ubiegłym roku - moim zdaniem rewelacja, W tym roku też mam zamiar kupić, ale jakoś nigdzie nie mogę jej znaleźć.

  • Autor: Eithel Data: 2007-12-13 18:54:08

    w biedronce, w bomi, albercie i chyba tez w caerfurze ale nie wiem jaki masz dostep do takich sklepow..zycze owocnych poszukiwan:) dziekuje:)podnioslyscie mnie na duchu:)

  • Autor: marcenka Data: 2007-12-16 18:18:23

    Dzięki za podpowiedzi i pokrzepienie. . Właśnie zrobiłam sobie krótka przerwę pomiędzy robienirm ciasteczek, które mogą poleżeć, a mięskami, które muszą poleżakować przed pieczeniem. óźniej napiszę jak mi to wszystko wyszło. Pozdrawiam wszystkich.  

Przejdź do pełnej wersji serwisu