Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

dieta wątrobowa

  • Autor: Izunia_1985 Data: 2008-02-09 19:01:51

    Moja teściowa w następnym tygodniu wychodzi ze szpitala. Będzie na diecie wątrobowej. Czy macie może jakieś przepisy??

  • Autor: malutka_megi Data: 2008-02-09 19:51:49

    Mialam operacje na kamyczki żołciowe, po wyjsciu ze szpitala jadlam wszystko gotowane i chude niestety ,typu marchewka , buraczki, mięso drobiowe piersi kurczaka, zupy chude i czyste, pulpeciki i drozdzowe czerstwe.Iza ale wiesz co sie stalo po 2 tygod? juz dlużej nie wytrzymałam najadłam sie bigosu i diety wiecej nie trzymałam i nic mi nie było , fakt ze jestem szczupła osobą i po operacji nie przytyłam ani kg.Moja mama przytyła 7 kg lekarze ostrzegają ze sie tyje po operacjii na kamyczki juz 8 lat jestem po operacjii i moge jesc wszystko a oto moje skarby.

  • Autor: anex Data: 2008-02-09 21:56:12

    witaj Izuniu1895........ja właśnie jestem na takiej diecie wątrobowej:) ...17 grudnia miałam wycinany woreczek żółciowy..co jem???....tak jak pisała moja poprzedniczka....wszystko gotowane albo duszone............nic smażonego!!!! zero świeżego pieczywa, nic tłustego, najlepiej też mało słodkiego.....unikać jak ognia -słodkiego i tłustego
    moja dieta to: zupa jarzynowa (oczywiście bez warzyw rozdymających), czysta nie zabielana
                         mięso najlepiej drobiowe gotowane lub np duszone.............pulpety, potrawka z kurczaka....dobrze jest mięso zmielić....żołądek lepiej sobie z takim mięsem poradzi
                          zero sosów, śmietany, mleka wysokotłuszczowego, serów żółtych itp.........można biały odtłuszczony serek, jogurty
                         warzywa do obiadu.....np zielona sałata z jugurtem, marchewka duszona, buraczki czerwone gotowane
                          do chleba (najlepiej pieczywo białe, pszenne, nie pierwszej świeżości:))........chuda szynka, mięsko gotowane np.pulpety,mięsko pieczone w folii, ewentualnie parówki np-cielęce
                         lepiej nie pić kawy........najgorsza jest parzona i kawa  (także rozpuszczalna) z mlekiem.....ona podobno jest ciężkostrawna......ja faktycznie po takiej kawie źle się czuję :(........ a soki rozcieńczać wodą niegazowaną, dobre są kompoty
                         owoce można.....ale fajnie jeść je np ugotowane z kompotu......można też jabłka (bez skóry), pomidory bez skóry
                         unikać przypraw ostrych, octu, kwaśnych.........posiłki jeść ciepłe ale nie gorące, nie pić lodowatych napojów


    jak coś to pisz........opiszę Ci  dokładniej co jem:):)podam przepisy na moje dania:):)

  • Autor: Izunia_1985 Data: 2008-02-10 08:56:21

    Dziekuje za pomoc. Przepisy napewno się przydadzą gdyż teściowa będzie bardzo długo na diecie. Poszła do szpitala na kamienie a okazało się że ma nowotwór na woreczku żółciowym. Mam nadzieje że dania z diety są smaczne bo szpitalnego jedzonka niechce jeść.

  • Autor: Dżoana Data: 2010-02-17 12:37:37

    ja poproszę o jakieś przepisy! Już skończyły mi się pomysły na kombinację indyka, kurczaka, ziemniaków i jarzyn...

  • Autor: till Data: 2008-02-10 10:32:50

    http://www.mediweb.pl/nutrition/vad13.php całkiem znośnie opracowane

  • Autor: malutka_megi Data: 2008-02-10 11:37:27

    Iza nie martw sie bedzie dobrze kamienie usuwaja razem z woreczkiem żółciowym ,wiec to swinstwo tez razem wywalili, potrzyma diety i  bedzie oki trzymam  za tesciową kciuki i pozdrawiam.

  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-02-17 13:28:16

    Może troszkę później spróbuj tego http://wielkiezarcie.com/recipe54663.html robiłam to dla wnuka po usunięciu woreczka żółciowego. Z ciest polecam sernik dietetyczny http://wielkiezarcie.com/recipe16743.html oraz sernik gotowany http://wielkiezarcie.com/recipe4979.html oczywiście ten ostatni bez bakalii i polewy, piekłam też dla niego pierniczki na miodzie i bez lukru.

  • Autor: asieksza Data: 2012-12-28 11:27:41

    Będziemy spędzali sylwestra u osoby na takiej dietce. Podpowiedzcie coś żeby było smaczne i wszyscy mogli się posilić.

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-12-28 17:42:18

    Na diecie wątrobowej to jest tak- czasami zaszkodzi listek sałaty a czasami zjesz kawał mięcha i nic ale na powaznie to możesz upiec kurczaka bez skórki w worku do pieczenia lekko go przyprawić, faslla groch itp odpada, ja mogę jeść kapustę kiszoną oczywiście bez cebuli marchewkę pod każdą postacią. Trzeba próbować w małych ilościach bo w diecie wątrobowej podawanę są produkty które można jeś a których się nie powinno jeść, ja nie jem jabłek ale kompotu pół szklanki mogę wypić. Ostatnio dowiedziałam się że dobrze działa na wątrobę herbata pu-err, a ostropestu nie mogę jeść. Trzeba pokombinowaćpo prostu.

  • Autor: asieksza Data: 2012-12-29 18:10:56

    Ogólne zasady diety znam, chodzi mi raczej o jakieś konkretne przepisy na wykwintne przystawki czy ciepłe danie kolacyjne.

  • Autor: alicja_bt Data: 2012-12-30 09:15:43

    Możesz wszystkie przepisy modyfikować, bez cebuli i czosnku dania są też smaczne. Piekłam w piekarniku kurczaka na soli poporcjowanego - świetne delikatne mięsko, robiłam zrazy zawijane z piersi kurczaka. Jeśli masz parowar to możesz wszystkie dania przygotować w parowarze, popatrz na świetnym blogu Ekscentryczny Parowar. 

Przejdź do pełnej wersji serwisu