Forum

Gawędy o jedzeniu

Majowy weekend zbliża się

  • Autor: eyta Data: 2008-04-29 18:48:00

    ...wielkimi krokami. Jako " ranczerka" przeżyję najazd rodzinki i znajomych...dobrze,że córcia ma ospę, to trochę ludzi odpadnie( nie to żebym była niegościnna:)). Przygotowuję oczywiście grill z ogniskiem i tutaj będą: kiełbasa wędzona i biała oraz kaszanka( swojska), karkówka , skrzydełka kurzęcze, udka kurzęcze, szaszłyki z mięsa mielonego, może jeszcze jakieś piersiaki kurzęcze . No , sosy też wiem jakie i jedną sałatkę. Nie mam koncepcji na więcej sałatek oraz na jakieś ciasto. Oprócz grilla , muszę jakieś śniadania i obiady kombinować. Dobrze,że w tym roku tylko 4 dni. Będzie nas na stałe 8 osób dorosłych i jedno dziecko ( zapowiada się jeszcze kilka osób ale tylko na wieczory ), chłopaki są " ciastowe" Oj nie wiem co jeszcze. Pomóżcie mi troszkę , proszę ! A jak Wy będziecie spędzać weekend??

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-04-29 19:11:24

    Ja w czwartek będę się byczyć do południa a wieczorkiem skoczę na pifko z dawno niewidzianą koleżanką. W piątek do pracy. W sobotę urządzamy sobie z mężusiem grilla. W niedzielę znowu będziemy się byczyć i koniec weekendu.
    Możesz napisać jak przyrządzasz szaszłyki z mielonego? Z góry dziękuję

  • Autor: eyta Data: 2008-04-29 19:43:18

    Cały czas poszukuję przepisu na ten szaszłyk, będę improwizowała. A jakie ciacho mam upiec???

  • Autor: ANUTSCHKA Data: 2008-04-29 22:02:37

    To ja podam sprawdzony przepis w ostatnią sobotę Aleex na szaszłyki z mielonego: http://wielkiezarcie.com/przepis4678.html
    Mnie baaaaardzo z tzazikami smakowały ;] Miłego grillowania Wam życzę :) Pozdrowionka przesyłam! Ania.

  • Autor: eyta Data: 2008-04-29 23:44:00

    Myślę,że zrobię z mięsa mieszanego z dodatkiem przypraw grillowych, a przekładać będę pieczarką i boczkiem. Postaram sie zrobić zdjęcia i wkleić.

  • Autor: Shanna Data: 2008-04-29 19:31:44

    jak pogoda dopisze to wybierzemy sie na piknik. Myslalam zeby nasmazyc takich malych paleczek od kurczaka, bo na zimno z salatkami sa rewelacyjne. moze jeszcze jakies male kanapeczki, troche owocow i cos slodkiego typu placek (taki z owocami sezonowymi - mam ochote na rabarbar)
    no i najwazniejsze......dobry humor!

  • Autor: małgoska Data: 2008-04-29 20:50:32

    jesli moge podpowiedziec to polecam sałatke z surowego kalafiora rewelacyjna na grilla wszyscy moi znajomi byli zachwyceni oczywiscie pod warunmiem ze jestescie milosnikami czosnku sąłtke znajdziesz w naszej wz-owej wyszukiwarce, tez mnie zaintrygowąły te szaszłyki z mielonego daj znac co ci wyszło i moze wstaw przepis juz po wszytskim, my z rodzinka wyjezdzmay do bałtowa mam nadzieje ze nic juz nie wyskoczy bo poki co to tysiac roznych problemow a w dodatku moj maz jeszcze nie dotarł jest w drodze mam nadzije ze nam sie uda wyjechac musze zrobic jakies ciasto na droge moze przy okazji i mnie cos podpowiecie

  • Autor: Ave Data: 2008-04-29 21:22:58

    Polecam na grillowe spotkanka:
    bagietki z farszem http://wielkiezarcie.com/przepis18433.html
    bardzo dobry jest grillowany ser camembert z zurawina - pycha
    pieczarki z wyciętą nóżką i kawałkiem sera pleśniowego w środku. Wierzch można doprawić solą, pieprzem i oregano
    pomidorki w ziołach, mozna poprzekładać fetą http://wielkiezarcie.com/przepis22221.html

    Na obiadki radze robic dania jednogarnkowe - może cos takiego ? http://wielkiezarcie.com/przepis30399.html

    z ciast polecam Isaurę (ciasto kakaowo-serowe)
    jakies ciasto z owocami np. http://wielkiezarcie.com/przepis4652.html

    Smacznego biesiadowania w miłym towarzystwie :)))))

  • Autor: eyta Data: 2008-04-29 23:50:10

    Jestem już po naradzie na szczycie, więc na obiadki będzie zupa grzybowa i gołąbki, potem zupa gulaszowa, potem mielone. Na całe szczęście przyjedzie " gotująca" ciotka, więc problemu nie będzie. Trochę przestrasza mnie pogoda, dopiero w sobotę ma być bez deszczu.A ta Isaura to jakiego autora?? A rabarbarowe na pewno zrobię. Śniadania tez opracowałyśmy, już się nie mogę doczekać soboty, bo będzie maczanka,mniam,a i te bagietki brzmią bosko , na pewno zrobię jak nie w ten weekend to na inną imprezkę. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wypoczynku:)))))

  • Autor: Ave Data: 2008-04-30 09:45:48

    Ja mam przepis na Isaurę Inki21 (ale jej przepisów juz nie ma na WŻ), mysle, że Isaury innych WŻ-owiczów też są znakomite i do wykorzystania :))))

  • Autor: eyta Data: 2008-05-01 16:50:53

    Kurczę spóźniłam się z tą Isaurą, zanim wstałam inny sernik był upieczony, ale co się odwlecze to nie uciecze. Mam problemy z komputerem i dlatego z rzadka się odzywam.

  • Autor: appetita Data: 2008-04-30 08:54:46

    U mnie wyjątowo w tym roku nie będzie grilowania...po bardzo pracowitym kwietniu należy się nagroda :-))) i w piątek wraz z mężem, siostrą i jej półówkiem wybieramy się do Wiednia, potem nocleg na Słowacji i wizyta w Bratysławie zapowiada się fantastyczna pogoda już się cieszę na ten wypad:-))) Mam nadzieję że wszystko się uda :-)))

  • Autor: Ave Data: 2008-04-30 09:51:28

    Napewno się uda wspaniale, i aż trochę zazdroszczę Wam tego wyjazdu . Super. :))))))))

  • Autor: eyta Data: 2008-05-01 16:53:42

    Chyba lepiej na wyjeździe się odpoczywa, my biegamy teraz między stołami ...fakt,że niby nie sami ,ale .Nie narzekam wczoraj było super i dzisiaj tez będzie, chociaż cały dzień kropi. Pozdrawiam i życzę wypoczynku najlepszego.

  • Autor: asiaff Data: 2008-04-30 14:19:47

    A ja mam pracowity weekend,w piątek będe piekła 6 ciast,musze zaliczyć z mężem i synem spowiedź a wieczorkiem majówka i próba komunijna.W sobote będe robić torta (wiem że święto,ale inaczej się nie da) i mięsa.Mam zamiar podać jako jedno z ciepłych dań,kurczaka w cieście francuskim i będe już go pakować w sobote a w niedziele siup do piekarnika.A niedziela to dopiero będzie biegania,syn ma komunie o 10.30.Do domu wrócimy koło 12.30,szybciutko obiad,kawa i tort i znów do kościoła na 15.00 (majówka i zdjęcia).A w poniedziałek rano do pracy :( 
    Odpoczne w drugi długi majowy weekend,który zaczyna sie 22 maja.

  • Autor: nika1979 Data: 2008-05-01 11:26:51

    A u mnie też pracowity weekend.Dzisiaj jak przystało na święto pracy lecę pracować na działce,ale żadna to dla mnie kara bo uielbiam.W piątek odkładana wizyta u lekarza za to w sobotę wycieczka do arboretum w Wojsławicach.W niedzielę pewnie też jakaś wycieczka a jeśli nie to griil na działeczce.Miłego odpoczynku życzę:)

  • Autor: eyta Data: 2008-05-01 16:55:32

    Ojejku, współczuję. Mnie ta przyjemność czeka za jakieś cztery lata....pozdrawiam i trzymam kciuki,za udaną uroczystość.

  • Autor: piszczalka Data: 2008-05-02 16:58:50

    A ja sobie leze przez caly dlugi weekend albo i dluzej. W srode mialam zabieg chirurgiczny,wycinali mi wrastajacy paznokiec u nogi i nigdzie nie moge daleko chodzic :((

Przejdź do pełnej wersji serwisu