Forum

Kuchenne porady

Ciasto z arbuzem?

  • Autor: sabia Data: 2008-07-09 11:42:34

    Wydaje mi się, że w zeszłym roku widziałam przepis na ciasto z arbuzem. Niestety chyba nie zapisałam sobie tego przepisu i nie mogę go teraz znaleźć. Może ktoś pamięta albo ma jakiś fajny przepis na takie ciasto?

  • Autor: aloalo Data: 2008-07-09 14:06:45

    W "Domowej Kawiarence" kiedyś prowadzący przygotowywał torcik z arbuzem. Był to chyba cienki biszkopt upieczony w tortownicy, na to bita śmietana i na to arbuz. Arbuz  był wypestkowany i krojony w trójkąty i kładziony na kształt koła czyli biszkoptu. Jeden trójkąt to była jedna porcja. Wyglądało ładnie, ale jak smakowało nie mam pojęcia, bo nigdy nie próbowałam tego robić. Prowadzący zachwalał :) Pozdrawiam!

  • Autor: lubczyk69 Data: 2008-07-11 14:27:25

    Znam gościa osobiście. Na wypadek zapotrzebowania mogę go o ten przepis poprosić ;-)

  • Autor: luckystar Data: 2008-07-11 15:49:08

    Lubczyku, to moze zapros goscia na jakas dobra okowitke i wyspiewa ten przepis ;)))) trudno, zebys nie skorzystal z okazji jak goscia znasz osobiscie i domyslam sie, ze widujecie sie czesto a nawet przypuszczam, ze codziennie ;)

  • Autor: smakosia Data: 2008-07-11 18:40:48

    A może by tak Lubczyk pojawił się w Otominie zabrał tego "gościa" ze soba...? :-)))

  • Autor: Wkn Data: 2009-07-05 20:50:03

    Widziałam coś jako tako podobnego w jednej z piekarnio-cukierni, w której nabywałam chleb orkiszowy.
    Niestety ich propozycja nie wyglądała najlepiej - na gniotowatym czymś przypominającym skrzyżowanie ciasta babkowego z biszkoptem siedziała masa serkopodobna, a na niej galaretka z zatopionymi plastrami arbuza z... pestkami hehehe...
    I prawdopodobnie przez te nieszczęsne pestki tak nisko oceniłam ciasto, które może świetnie smakować. Zatem pestkujcie arbuza :)

  • Autor: Trusia Data: 2008-07-09 15:24:18

    Oto mój przepis na torcik z arbuzem: http://wielkiezarcie.com/przepis24093.html mam nadzieję, że się przyda. W smaku jest naprawde bardzo bardzo ciekawy, lekki, nie za słodki i smakuje nawet mi, mimo że nie lubię arbuza.Naprawdę polecam.

  • Autor: sabia Data: 2008-07-09 16:26:57

    Chyba właśnie o ten przepis mi chodziło :). Muszę teraz tylko znaleźć czas żeby go upiec. Arbuza już mam :).

  • Autor: Paola_r Data: 2008-07-11 15:31:25

    I na niebiesko go, bo warto ! ;)
    http://wielkiezarcie.com/przepis24093.html

  • Autor: kasiqqq Data: 2009-07-02 15:11:32

    raz znalazłam jeszcze jedno ciasto z arbuzem i własnie teraz gdzies mi przepadł a szukam i go nie ma:) moze ktos mi pomóc??

Przejdź do pełnej wersji serwisu