Forum

Kuchenne porady

Surówka z białej kapusty taka jak u Chińczyka

  • Autor: axx22lublin Data: 2008-10-15 21:04:02

    jak w tytule, ma ktoś może przepis na taką biała kapustke od chińczyka  --taka co do zestawów dodaja -ona jakby była kiszona  w occie taka troche na słodko w zalewie
    bardzo mi smakuję i w domu bym do obiady moze zrobiła


    ktos się orientuje jak to zrobić??
    dzięki

  • Autor: liyery486 Data: 2008-10-15 23:24:35

    szukaj przepisów na KIMCHI :)

  • Autor: drakas Data: 2008-10-15 23:51:51

    Wiem, o co Ci chodzi:) Nawet mój mąż ją lubi:)  Mam nadzieję razem z Tobą, że ktoś pomoże:)

  • Autor: renataz36 Data: 2008-10-16 07:25:59

    Kilka lat temu dostałam od siostry przepis na surówkę od chińczyka. Siora studiowałam w Częstochowie i często w Auchan jadały z koleżanką właśnie w barze u chińczyka. Najbardziej im smakowała surówka nieco inna niż Twoja a mianowicie na bazie zielonego ogórka.

    Robiło się ją mniej więcej tak 2 długie ogórki zielone (ze skórą), 2 marchewki (obrane) wrzucić razem do gara i zagotować, po około 2 min gotowania wyjać najpierw ogórka a po kolejnych 5 min marchewkę. Po wystudzeniu pokroić wszystko w średniej grubości plasterki (ogórki ze skórką), dodać kukurydzę (mała puszka) i (wtedy były w sklepach) takie JOGOMAJO. Myślę że można też dodać pół na pół majonez z jogurtem naturalnym. Do smaku odrobina soli i pieprzu (niekoniecznie)
    Polecam naprawdę dobra ta surówka

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-10-16 07:50:20

    Ja też uwielbiam tą surówkę i już kiedyś szukałam przepisu ale nie udało mi się znaleźć. Także razem z Tobą czekam na przepis.

  • Autor: edziakalitowa Data: 2008-10-16 08:13:43

    http://pl.youtube.com/watch?v=IeBR91ypxk4  :))

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-10-16 08:25:41

    Ja tez bardzo długo szukałam przepisu na tą surówke i znalazlam tutaj, na wż-cie . Probowalam roznych przepisów ale tylko z tego wychodzi taka surówka jak w chinskiej knajpie


    Skladniki:


    ćwierc kapusty
    marchew
    ząbek czosnku


    sos do surówki :

    pół szklanki wody
    3 łyżeczki cukru
    ćwierć szklanki oleju z pestek winogron
    3 łyżki octu winnego
    1 łyzeczka imbiru mielonego
    sól do smaku

    Do posypania:

    dowolna ilosć drobno pokrojonych orzeszków ziemnych


    Wykonanie:

    Kapuste szatkujemy w bardzo drobne paseczki

    Marchew ścieramy na tarce o grubych oczkach

    Czosnek przeciskamy przez praske

    Mieszamy w misce

    Składniki sosu łączymy ze sobą i polewamy surówkę , mieszamy dokładnie

    Każdą porcję surówki posypujemy orzeszkami




    Przepis znalazlam tutaj: http://wielkiezarcie.com/przepis20905.html

    zmienilam tylko proporcje sosu bo w oryginalnym przepisie jet za duzo imbiru i surowka wychodzila gorzka .


  • Autor: axx22lublin Data: 2008-10-16 13:56:50

    ale to chyba jednak nie ta :(
    bo olej z pestek dyni jest brązowy( i ma specyficzny smak)  i idelanie wg mnie nadaje sie do farszu z kiszonej kapustki z oddatkiem miodu


    nikt nie ma znajomego chinczyka ????

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-10-16 14:35:52

    ale ja napisałam olej z pestek winogron

  • Autor: axx22lublin Data: 2008-10-16 18:30:27

    Użytkownik Dorotaxx napisał w wiadomości:
    > ale ja napisałam olej z pestek winogron


    faktycznie
    skąd ta dynia mi się wzieła


    ups przepraszem ;)

  • Autor: tineczka Data: 2008-10-17 17:48:55

    bardzo proste:)

    pol glowki bialej kapusty
    2 marchwie
    300 ml cukru
    150 ml octu bialego octu winnego

    najpierw rozpuscic dokladnie cukier w occie w misce
    cienko poszatkowana kapuste i marchew wlozyc do miski, dokladnie wymieszac
    wlozyc do lodowki na pare godzin


  • Autor: kokliko Data: 2008-10-18 02:50:52

    Tineczko, mnie sie wydaje (ale moze zle sie wydaje, bo to tez zalezy od regionu), ze nalezy do owego chinskiego "deepu"  wpuscic pare kropelek sosu rybnego i pare kropelek tzw Sriracha, mniej lub bardziej pikantnego. Fakt, ze ten ostatni glownie uzywany przez Tajow i Wietnamczykow. Ale na targu w Alma-Acie z cala pewnoscia dodawali do kapusty. A tam tacy sami popaprancy chinscy, jak w grodzie nad Wisla!  A juz w Pekinie, w zaleznosci od "budy", jedne pikantne, jedne slodkie, a i tak czlowiek nie dowiedzial sie co i skad, bo niby jak, jesli jedyna ekspresja jest wlasnie brak jakiejkolwiek ekspresji. Moim zdaniem. Chetnie bym uslyszala jakies donosy o Chinach, tych co je troche przemierzyli, bez wycieczki, bez przewodnika. Mysmy przemierzyli ze trzy tysiace kilometrow w calkowitym horrorze, i wyobrazcie sobie, ze mam wielkie marzenie na powtorke, i wlasnie rozgladam sie jak BY TU........ zamienic horror w przyjemnosc.
    Jednym slowem  zamieniam nadwislanskie  wakacje  z pierogami , pyzami  itd na nie wiadomo co.
    Jesli ktokolwiek wie na co, to prosze o male gadu gadu.

  • Autor: tineczka Data: 2008-10-18 17:12:58

    Kokliko , podany prze ze mnie przepis dostalam od znajomej chinki i takie same podaja u nas w chinskich restauracjach. Chiny, to ciekawy i ogromny kraj, kazda prowincja ma swoje specjaly.
    Od lat wybieram sie do Chin, moze niedlugo zrealizuje marzenia:)

  • Autor: Lucylla Data: 2008-10-19 16:46:40

    Na WŻ jest Sałatka Colesław, przed awarią ona jakoś inaczej się nazywała.Do szatkowania kapusty biorę siatkę buraczaną(elektryczna maszynka do mięsa z dostawką do warzyw),drobno ścieram i dodaję przepyszny sos wg przepisu.Spora ilość cukru pudru nadaje jej słodyczy,a ocet winny i cytryna wiadomo...Taka surówka postoi w lodówce i ze trzy dni, i jest mniam.

  • Autor: Janek Data: 2008-10-20 19:49:26

    A ja ciemniak zawsze myślałem, że do surówek chińskich używa się kapustę pekińską...

  • Autor: eewag Data: 2008-11-02 08:47:05

    ja kiedys, dawno temu mialam taki przepis i robilam nawet - bardzo podobny smak...
    tajemnica lezy w ubiciu kapusty (np. tluczkiem do miesa lub bardzo dokladnym wygniecieniu w garsci; tak, zeby puscila sok). do tego tarta marchew i troche (nie za duzo - do smaku) tarty ogorek kiszony. troszke cukru i olej lub oliwa - pyyycha

  • Autor: renataz36 Data: 2008-11-02 11:45:44

    ewag prosze wstaw ten przepis do swoich zbiorów będzie łatwiej znaleść

  • Autor: eewag Data: 2008-11-02 12:06:42

    zrobione :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu