Forum

Kuchenne porady

Sprawdzone sałatki

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-11-03 20:02:43

    Szukam kilku przepisów na dobre sałatki z warzyw, najlepiej małokaloryczne ale też pożywne. Chodzi mi o takie, które macie już sprawdzone. Z góry dziękuję bardzo.

  • Autor: kokliko Data: 2008-11-04 02:43:38

    Musisz wpisac jakies Twoje preferencje, czy np. moze  byc majonez, groszek, kukurydza. Bo w salatkach niby mozna wszystko wymieszac, czego ja osobiscie nie znosze, a juz w szczegolnosci mieszania zupek chinskich z majonezem i kukurydza. Ale inynm smakuje, wiec wnioskuje, ze wszystko co tylko przyjdzie Ci do glowy jest wymieszalne.
    Jesli o mnie, to polecam salatke z selera naciowego (obierasz jak rabarbar), dorzucasz pociete surimi plus  troche swiezego ananasa i koniecznie troche pikanterii (czuszka, albo cos w podobie?).Bardzo malo kaloryczne. Do tego sos winegretowy z lyzka jogurtu.
    Albo salata krucha plus troche obsmazonych watrobek kurzych, mala garstka orzechow wloskich, sos winegret z musztarda.
    Mozna tak w nieskonczonosc, ale najlepiej popatrz w przepisy salatkowe na WZ i dobierz sobie wedlug tego co sama lubisz.
    Jesli jestes bardzo poczatkujaca kucharka, to z cala pewnoscia wybierzesz inne polaczenia niz te ktore proponuje stara kucharka, i masz racje.Uczymy sie  na wlasnych bledach, uczymy sie na smakach-niesmakach znajomych, czy innych gosci biesiadnych.
    Do zrobienia sytej salatki potrzebujemy: jakas salate, jakies inne  swiezosci jarzynowo- owocowe, ser, ugotowana albo usmazona  piers kurza, albo  jakies ryby czy inne krewetki,  oliwki, kapary,itd. 
    Oczywiscie wyzej wymienione dodajamy jak nam pasuje, nie wszystkie  naraz!!!!! Najwazniejsza sprawa  i tak bedzie sos, na WZ masz 
    tysiac sosow do wyboru, chodzi tylko o to zeby byl sam w sobie wymowny, a pozatym podkreslal , a nie wymuszal......

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-11-04 18:25:20

    Nie jestem początkującą kucharką, w kuchni rządzę się od kilkunastu lat i śmiem uważać, że świetnie mi to wychodzi. Mam kilka swoich przepisów na dobre sałatki ale szukam jeszcze czegoś nowego z racji tego, że moja chłopa się odchudza i chciałby jeść więcej sałatek. Dziękuję za podpowiedzi.

  • Autor: Mycha12 Data: 2008-11-06 14:38:36

    Od Myszy do Myszy:-)A może żółta sałatka?sprawdzona,pochwalona,a majonezu w niej tyle co kot napłakał...robi się szybko i efektownie wygląda/2 filety z kuraka,50g.pora(biała część),1 puszka ananasa,1 puszka kukurydzy,1-2łyżki soku z cytryny,3łyżki oliwy,1łyżeczka curry,sól,pieprz do smaku,łyżka posiekanej natki pietruszki,3 łyżki majonezu.Filety podsmażyć na oleju(ja duszę)z curry,pieprzem i solą.Pokroić w kostkę,ananasa też,wymieszać z resztą składników,na koniec dodaję duuuużo posiekanej natki.I już:-)

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-11-06 17:16:31

    Dziękuję Ci bardzo. W sumie tu majonez można zastapić jogurtem naturalnym więc na pewno niedługo skorzystam.

  • Autor: KK Data: 2008-11-04 08:02:48

    Właśnie jestem po chrzcinach mojej chrzesnicy  i podam Ci 2 przepisy na sałatke i jeden na faszerowaną szyneczkę (byc może są takie już na WŻ), które naprawdę były przesmaczne robiłam sama i wiem że własnie one sprawdzają się najlepiej więc spokojnie możeszje zrobić a o efekt się nie martw bo będzie napewno pozytywny!
    1. Sałatka Gyros (wypróbowałam już wiele przepisów ale ta najlepsza:
     - pierś z kurczaka kroimy w kosteczkę i dusimy na oleju i masle ok 20 min następnie wsypujemy całą torebkę przyprawy Gyros chwilę smazymy i odstawiamy do ostygnięcia, następnie wykładwmy do miseczek (dwóch najlepiej przezroczystych)
     - na pierś cebula drobno pokrojona
     - keczup
     - 4-5 ogórków korniszonów pokrojonych w kosteczkę
     - majonez
     - kukurydza z puszki
     - groszek z puszki
     - majonez
     - drobniutko poszatkowana kapustka pekińska.
    2 Sałatka z ogórkiem świezym
    -woreczek ugotowanego ryżu
    -kukurydza
    -cebulka pokrojona w kosteczkę
    -20 dkg wędliny (najlepiej szynki) pokrojonej w kosteczkę
    -1-2 ogórki obrane ze skórki i również pokrojone
    3-4 jajka pokrojone w kosteczkę
    -majonez, sól, pieprz mozna dodać troszkę ostrej papryczki. Wszystkie składniki wymieszać
    3 Szynka zawijana
    -10 plastrów szynki (duzych)
    do kostki sera białego dodajemy ok 2 łyżek śmietany, sół pieprz i mieszamy następnie do sera dodajemy pokrojone w kosteczkę warzywa świeże:
    - ogórek, pół papyki czerwonej,rzodkiewka ok 4 szt, szczypiorek wszystko mieszamy nakładamy na szynkę i zwijamy układamy na półmisku i sewentualnie dekorujemy.
    przepisy te są wypróbowane kilka razy smakują rewelacyjnie i gorąco polecam!

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-11-04 10:08:48

    Mysiu to jest moja ukochana sałatka: http://wielkiezarcie.com/przepis.php?przepis=15777&offset=0 gorąco ci polecam.

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-11-04 18:23:20

    Dziękuję Wam bardzo za pomoc dziewczyny. Będę próbować po kolei.

  • Autor: bedagunia Data: 2008-11-04 19:30:36

    Mam dla Ciebie dwie fajne i łatwe.

    Pierwsza.
    Warstwowo:

    słoiczek selera konserswowego
    kukurydza
    jeden por biała część
    majonez
    szynka
    białko pokrojone w kostke
    majonez
    pokruszone żółtko
    można na koniec udekorować rzodkiewką

    Proporcje według uznania.

    Druga.

    puszka kukurydzy
    puszka groszku
    słoik papryki konserwowej
    5 średnich ogórków kiszonych
    5 jajek
    2 torebki ryżu
    20 dag żółtego sera
    słoik majonezu i ketchupu

    Kolejność.

    Jedna torebka ugotowanego ryżu
    kukurydza
    groszek
    papryka pokrojona w kostke
    ogórki
    jajka
    sos-majonez wymieszać z ketchupem
    druga torebka ryżu
    starty ser 

  • Autor: Janek Data: 2008-11-04 19:41:40

    Może taką
    http://wielkiezarcie.com/przepis30027.html
    lub taką
    http://wielkiezarcie.com/przepis18898.html
    a ta,,,to tyle sałatek ...ile satelitów, a i to jescze nie wszystki koimbinacje, wbrew pozorom wcale nie jest pracochłonna (!!!!)
    http://wielkiezarcie.com/przepis15071.html
    wszystkie sprawdzone tak przez Rodzinę jak i znajomych, i nie tylko znajomych.

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-11-04 20:26:15

    Bardzo fajne. Następne w kolejce do zrobienia. Dziękuję bardzo.

  • Autor: tineczka Data: 2008-11-04 23:29:52

    Myscha, no to jak ma byc? Maz ma sie odchudzac i jesc zdrowe salatki? Chyba nie takie z 0,5 l majonezu??? Ja juz od 15 lat robie na przyklad klasyczna polska salatke jarzynowa ( z gotowanych jarzyn) nie doprawiana zadnym majonezem. Doprawiam tylko sola , pieprzem i ziolowa przyprawa. Zajrzyj do moich przepisow na salatke z kurczakiem, mozna zamiast kurczaka dodac rostbef, chuda gotowana szynke, indyka, chudy schab i tak dalej. Pamietaj, ze miesa gotowane a nie pieczone maja najmniej kalori:)

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-11-05 17:17:52

    Absolutnie nie myślałam o sałatkach z majonezem. Z majonezu można zawsze zrezygnować lub zastąpić go jogurtem naturalnym z czosnkiem. Jedną sałatkę mam z gotowanym kurczakiem i chciałam coś nowego jeszcze.

  • Autor: tineczka Data: 2008-11-06 00:05:02

    Rozumiem:) Tylko wyobraznia jest potrzebna,,,,gotowane jarzyny albo surowe, ja kto lubi,,,i gotowane miesa ,,,,, a sosy , tak jak piszesz bez majonezu,,,sosy z limonka z ziolami,,,, swieza bazylia,,,, sola morska,,,, balsamico+ oliwa+ sol+ pieprz,,,,z sokiem z pomaranczy,,,,, utartym imbirem,,,, domowo robionym pesto,,,, sosem z grilowanej papryki,,,suszone pomidory z czosnkiem i przyprawami + pare kropli oliwy wirgin zbeltane w mikserze,,,,, masa wspanialosci bez niepotrzebnych kalorii:) 

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-11-06 17:17:00

    A właśnie dzisiaj teściowa kupiła świeży imbir:)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-11-06 07:13:00

    Mysiu przeczytaj maila

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-11-06 17:17:18

    Przeczytałam i odpisałam.

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-11-06 17:41:59

    Poszło Mysiu

  • Autor: mysha2006 Data: 2008-11-06 17:46:12

    Dzięki Ci bardzo, jesteś kochana

  • Autor: Dorotaxx Data: 2008-11-06 18:00:08

    Prosze perełko

Przejdź do pełnej wersji serwisu