Forum

Gawędy o jedzeniu

Co na przyjęcie?

  • Autor: butelka Data: 2009-02-11 10:36:15

    Witam! Proszę poradzcie mi co mogę podac gościom jako danie gorące na przyjęciu z okazji pierwszych urodzin synka. Może poddacie mi jakiś pomysł.

  • Autor: piszczalka Data: 2009-02-11 11:01:35

    Własnie bede wyprawiac 3 urodzinki synusia i podam http://wielkiezarcie.com/przepis16324.html nalesniki z farszem robie wczesniej i zamrazam, reszte zrobie w dniu podania.

  • Autor: piszczalka Data: 2009-02-11 13:23:20

    Tak, potwierdzam jest bardziej meksykanskie i jest lepsze. Niestety tortille sa drogie wiec wole zrobic sama nalesniki bo tez sa dobre :)
    Tortilli nie zamrazalam.

  • Autor: Nostra2004 Data: 2009-02-11 12:05:20

    Ponad tydzień temu obchodziliśmy z hukiem 1-sze urodzinki mojej córeczki - Jagódki. Rodzina jest duża, przyjaciół tez nie brakuje i uzbierało się grubo ponad 20 osób. Całe szczęście,ze znamy gusta naszych gości, więc łatwo można było ułozyć jadłospis. panowie lubią dobrze zjeść i to koniecznie coś mięsnego, panie tez nie są na diecie i szuflują ile się da ! przygotowałyśmy z gorący dań:
    - kurczak w cieście fr., czyli cuda nad cudami http://wielkiezarcie.com/przepis24200.html tekluni; przygotowałyśmy wcześniej i trzymałyśmy na blaszkach w lodówce.Nie wymagaja długiego i "kopcącego" pieczenia, więc nastawiłyśmy już po torcie,jako dodatek podałyśmy sałatę na słodko
    - klasyczne roladki z karkówki z papryką i ogórkiem kiszonym / wstawione do piekarnika w rękawie foliowym ładnie doszły i były cieplutkie/
    - zupa krem z pieczarek; zawsze robiłysmy barszczyk i muszę przyznać, że byłby to lepszy pomysł w naszym gronie
    - specjalny ukłon dla jednego z wujków , którego rodzina nie znosi kaszy gryczanej - ugotowałyśmy i wsadziłyśmy pod pierzyny całe 0,5 kg/ poszła prawie cała/; ugotowałyśmy tez 4 op. kupnych klusek sląskich i podałyśmy podsmażone z cebulką / poszły całe/

    Zaznaczam tu, że goście proszeni byli na godz. 16-tą i po zjedzeniu tortu byli już dość wygłodniali , a do tego , jak wspomniałam towarzystwo jest "żarte". Pozdrawiam

  • Autor: Nostra2004 Data: 2009-02-11 12:51:58

    Acha ! zapomniałabym ...zrobiłyśmy jeszcze babkę kapuściano-mięsną niebieskiej-różyczki. palce lizać a gościom ślinka ciekła po brodzie.

  • Autor: butelka Data: 2009-02-11 18:22:02

    Pomysły są fajne dziękuję, byc może z nich skorzystam.Ponieważ do urodzin jeszcze dwa tygodnie to mam trochę czasu. A może jeszcze ktoś mnie tu zainspiruje.

  • Autor: klio Data: 2009-02-19 13:44:16

    Bogracz. Możesz zrobić wcześniej i jeść po imrezie albo zamrozić.

  • Autor: fifa.n Data: 2009-03-13 18:20:50

    Ratunku!!!!Jestem spłukana i mam mieć gości po obiedzie,czym ich ugościć?Jestem młodą mężatką i początkującą kucharką.Myślałam o jakiejś sałatce i nie wiem.Dziewczyny poradzicie mi coś?Pozdrawiam:)))

Przejdź do pełnej wersji serwisu