Forum

Gawędy o jedzeniu

Jakie dania przyrządzicie w tym roku na wielkanoc?

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-12 20:40:13

  • Autor: Wkn Data: 2009-03-12 20:53:07

    Szynkę z jajem i serem żółtym w galarecie (jadłam coś takiego u Krysi64 i bardzo mi smakowało)
    Kołaczyki z nadzieniem z twarogu i sera pleśniowego
    Jajka faszerowane pieczarkami oraz takie z pastą rybną
    Żurobarszczyk z białą kiełbasą

    A tak poza tym, jeszcze nie zdecydowałam :)

  • Autor: tineczka Data: 2009-03-12 22:06:42

    No , to zaczyna sie planowanie na Wielkie Obzarstwo, hehehe

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-13 10:42:27

    Wkn,bardzo ciekawy przepis na szyneczke,nigdy tak nie robiłam ,muszę koniecznie spróbowac,napewno pycha,ja zawsze faszeruje schab lub boczus jajkami na twardo wiec w tym roku coś innego warto przyrządzić:)

  • Autor: beata1 Data: 2009-03-23 09:38:46

    Podaj proszę przepis na tą szyneczkę z jajkiem i serem.

  • Autor: Wkn Data: 2009-03-24 16:54:27

    Myślałam, że przepis udostępniła Krysia64, ale nie widzę go.
    W każdym razie było to jajo na twardo owinięte plastrem szynki oraz plastrem sera żółtego zalane galaretą - niestety z dodatkiem ziarenek smaku, których wiele osób ze zrozumiałych względów stara się unikać, ale rada na to jest prosta - zrobić galaretę z porządnego domowego wywaru.
    Szynkę z jajami można dowolnie odzobnie układać.

    Może Krysia zdradzi coś więcej.

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2009-03-24 17:22:03

    To coś w podobie jak moje jajka z uśmiechem,tylko ja nie daję sera żółtego:)
    http://wielkiezarcie.com/przepis38024.html
    Też będą u nas na święta.

  • Autor: beata1 Data: 2009-03-25 07:04:42

    Super ten przepis już wydrukowany czeka na Wielkanoc.

  • Autor: krysia64 Data: 2009-07-17 12:41:30

    Oooo kurcze ...trochę się spóżniłam z odpowiedzią ..jakieś kilka miesiecy ....ale sama jestem w szoku ..bo dawałam ten przepis ...a masz rację Dorotko ..nie ma go ...
    musze nadgonic straszniaste zaległosci ...
    Obiecuje poprawę

  • Autor: Wkn Data: 2009-07-18 21:03:02

    Wpisz go koniecznie, bo jest świetny. Co prawda występują w nim nieszczęsne ziarenka smaku, których wiele osób unika, ale co to za problem zastąpić je wywarem :)

  • Autor: makusia Data: 2009-03-12 21:11:53

    prawdę mowiąc , nie myślałam jeszcze nad tym :) napewno jajka :)

  • Autor: mary50 Data: 2009-03-12 21:25:22

    Zjada sie moje siostry w te swieta do Mamusi.Bedzie nas ok 10 osob.
    Mam zamiar przygotowac :schab faszerowany jajkami z chrzanem w galarecie.
                                            Zurek bialy
                                            polmisek wedlin i mies pieczonych
                                            conajmniej 2-3 salatki
                                            mam ochote takze na tatara
                                            ciasta niestety nie zdaze upiec wiec zamowilam u znajomej Pani ktora piecze  

  • Autor: anna702 Data: 2009-03-13 18:51:42

    fajne pomysly...moze zmienie w tym roku? nigdy nie faszerowalam schabu jajakami, poszukam w przepisach i pewnie zrobie :)

  • Autor: as Data: 2009-03-12 22:13:19

    Nie robię gościny w domu tylko pojadę do rodziny. Na pewno ugotuję żur na wędzonce z jakiem i wędliną. Może jakis 1 placek.Zobaczymy ile będzie mi się chciało.

  • Autor: eyta Data: 2009-03-12 23:28:39

    hmhmhmhmhmh
    Wstępnie wybrałam ciasta: sernik z wiśniami Alexx(przepyszny) i orfeusza. A reszta ??? Jeszcze w ciąży chodzę jak się menu narodzi to i napiszę.

    Pozdrawiam eyta

  • Autor: Pola42 Data: 2009-03-13 00:30:34

    U nas napewno bedzie kiełbasa swojej roboty, ale chuda z kuraków i indyka. Troche zrobimy białej - do sniadanka z chrzanikiem  - troche ostrzejszej węgierskiej do podwędzenia. Na wywarze z białej zawsze robię żur na własnym zakwasie.Zrobimy tez dietetyczna szyneczkę a dla chłopaków peklowana karkówkę. Co do ciast, to zapewne jakiegoś malutkiego mazureczka, bo tradycyjnie dostajemy innego w prezencie.Zrobimy też inne ciasta, ale nie jakieś "wypaśne", tylko raczej lekkie- owocowe z musów, które mamy zamrożone. Jakiś specjałów obiadowych nie przewiduję, bo chyba byśmy pękli z przejedzenia. W Świeta dużo spędzamy czasu na spacerach, wyjazdach jednoniowych, więc po co wszystkiego tyle szykować? Sałatki zadne u nas nie wchodzą w rachubę, chyba,że ktoś cobie cos extar zażyczy :)

  • Autor: kokliko Data: 2009-03-13 01:00:44

    A ja bede sie przejadala podczytujac Wasze kulinarne pomysly. Bardzo mi sie ta opcja spodobala. Nasze dzieci w tym roku z daleka i z blizej - ale nie w domu, po raz pierwszy zostajemy sami, wiec wpadlam na pomysl wynajecia  domku nad morzem, na samej plazy, wiec wiadomo bedziemy sie wpatrywali w Wielka Wode, zbierali muszelki i  masowali lapki starego psa.
    Zajedziemy z zurkiem w butelce ,mazurkiem pomaranczowym i lekturami odkladanymi na takie okazje.
    Ale apetyt  juz mi rosnie na Wasze wymyslnosci.
    Wyobrazcie sobie, ze nawet kurzu z pianina nie bede musiala scierac. A czym sie naciesze czytajac, to prawie przetrawie zasypiajac.

  • Autor: bela48 Data: 2009-03-13 07:23:27

    Polu podaj tan przepis na biała kielbaske.Chętnie skorzystam, w Twoich przepisach go nie ma .

  • Autor: Pola42 Data: 2009-03-13 15:56:00

    Nie ma, bo dopiero dzisiaj będę peklować mięsko. O efektach rychło doniosę:)

  • Autor: ekkore Data: 2009-03-13 07:42:21

    Na pewno żur z szynką i jajem , paszet, karkówka na zimno i jaja - zapewne w postaci czysto jajowej, bo wszelkie kombinacje przy tej ilosci jedzenia i dzieciach, ktore na zapach jajka gotowanego lądują w toalecie, nie cieszą się zbyt wielkim wzięciem.

    Z ciast sernik "Biały puch" oraz babka piaskowa

    A reszta do wymyślenia

  • Autor: łasica Data: 2009-03-13 07:48:13

    Sernik z ziemniakami,makowiec z wiśniami,mazurek truflowy,i ciacho z kawową masą i biszkoptem z kawałkami czekolady,a poza tym na pewno pasztet i sałatkę z selerem i jaja faszerowane i pieczone mięsa i nie wiem co jeszcze,ale myślę o tym intensywnie;-)

  • Autor: teresa55 Data: 2009-03-13 09:42:18

    Zurek na wywarze z białej kiełbasy z  jajkiem i szynką,
    Biała kiełbasa swojej roboty ( mam zamiar takową  zrobić wg przepisu Mońci )
     Pieczone  i peklowane : karczek, szynke i boczek /moje/
    Jaja ugotowane na półmiękko ( na wielkanoc nie mają cholesterolu ) , chrzan wg Alidab
    babka cioci Zosi / moja/
    sernik kalinowski /mój/
    mazurek truflowy  wg Malbec
    I to by było na tyle. Juz czuję te zapachy .......

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-13 10:39:43

    U Nas tradycyjnie będzie żurek z białą kiełbaską,wędliny pieczone własnorecznie,w tym pyszny pasztet drobiowy,jaja faszerowane pieczarkami,i jaja,jaja,jaja:) serniczek z brzoskwiniami ,makowiec lub mazurek,oraz obowiązkowo baba piaskowa moja kochana:)a co jeszcz to zobaczymy,zawsze cos fajnego mogę u Was podpatrzec moje kochane:)

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-13 10:44:41

    mazurek truflowy? mmm brzmi pysznie

  • Autor: teresa55 Data: 2009-03-13 10:53:30

    Dokładnie to jest mazurek wiśniowo - truflowy  ( Malbec )

  • Autor: łasica Data: 2009-03-13 11:41:24

    Tak tak,pycha,ja też robię z tego przepisu.Bomba!:-)Szczerze polecam w zeszła Wielkanoc to był Król Stołu!;-)

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-13 14:03:02

    Użytkownik łasica napisał w wiadomości:
    > Tak tak,pycha,ja też robię z tego przepisu.Bomba!:-)Szczerze polecam w zeszła
    > Wielkanoc to był Król Stołu!;-)


    Więc muszę go konecznie zrobić w tym roku,w zeszłym roku robiłam mazurek pomarańczowy,też był smaczny:)

  • Autor: łasica Data: 2009-03-13 21:19:14

    A z jakiego przepisu robiłaś pomarańczowy?

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-13 21:41:59

    Użytkownik łasica napisał w wiadomości:
    > A z jakiego przepisu robiłaś pomarańczowy?

    pomarańczowy robiłam z przepisu mojej mamy, dodam przepis do moich przepisów,niestety bez zdjęcia:(

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-13 22:09:53

    Użytkownik atosiaczek napisał w wiadomości:
    > Użytkownik łasica napisał w wiadomości:> A z jakiego przepisu robiłaś
    > pomarańczowy?pomarańczowy robiłam z przepisu mojej mamy, dodam przepis do
    > moich przepisów,niestety bez zdjęcia:(

    NO A JEDNAK SIE UDAŁO ZE ZDJĘCIEM:)

  • Autor: łasica Data: 2009-03-14 06:31:44

    No powiem Ci,że już mam w ulbionych i prawdopodobnie będę miała na wielkanocnym stole;-)Dziękuję:-)

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-14 09:14:08

    Bardzo się cieszę,bo jest pyszny i wygląda przepięknie:)

  • Autor: anna702 Data: 2009-03-13 18:55:50

    to i ja lece drukowac tego  mazurka :)

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-13 20:57:20

    ja juz wydrukowałam, wydaje mi sie,że bedzie pyszny:)

  • Autor: łasica Data: 2009-03-13 21:18:22

    Nie zawiedziesz się;-)

  • Autor: anna702 Data: 2009-03-14 13:19:32

    nie moge znalezc tego przepisu..czy moglabys go wkleic?

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-14 13:46:10

    Użytkownik anna702 napisał w wiadomości:
    > nie moge znalezc tego przepisu..czy moglabys go wkleic?

    http://wielkiezarcie.com/przepis16299.html

    proszę bardzo

  • Autor: anna702 Data: 2009-03-15 22:39:20

    bardzo Ci dziekuje, dodalam do ulubionych i zrobie, wczoraj zrobilam orzechowy...pycha

  • Autor: Agussia834 Data: 2009-03-13 21:52:52

    Do mnie przyjeżdza brat, który nie jada mięsa, więc na pewno muszę przygotować mu michę sałatki, może jakąś rybkę. Na święta zawsze robię dużo ciast, na pewno będzie orzechowiec wg mojego przepisu, mazurek bez pieczenia, kwitnący tulipan i 3 bit, bo pyszny, a brat jeszcze nie jadł :) ale ze mnie dobra siostrunia och ;)

  • Autor: till Data: 2009-03-14 09:31:01

    U mnie Wielkanoc to mazurki...
    Przede wszystkim http://wielkiezarcie.com/przepis13624.html słodki i ukochany przez moją Rodzinę.
    Ja bardzo też cenię sobie smak mazurka śliwkowego http://wielkiezarcie.com/przepis14082.html
    Póki co jeszcze ta Wielkanoc wydaje mi się dość odległa... większość dań i tak pozostaje niezmienna, a na tych kilka nowinek, które staram się co roku wprowadzić, to jeszcze nie mam pomysłu...

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-15 13:48:46

    till,naprawde rewelacyjny jest przepis na ten mazurek,boje sie jednak czy wyjdzie mi ta masa z mleka i cukru,ale lubie wyzwania:) zawsze piekę dużo ciast na święta bo pieke w sumie na dwie rodziny,wiec bede miala pole do popisu!;)

  • Autor: anna702 Data: 2009-03-15 22:44:05

    till ja tez dziekuje obydwa dodalam do ulubionych, u mnie w domu nie robiono nigdy mazurkow, a mi bardzo smakuja, podoba mi sie zwlaszcza ten sliwkowy wyprobuje na pewno...czy kajmak ma jeszcze inna nazwe?

  • Autor: agik Data: 2009-03-15 14:07:12

     Na sniadanie wielkanocne: zrobię żurek
    Jajka w miesnej skorupce  do żurku- ze zmodyfikowanego przepisu Onlyred
    Nie cierpię białej kiełbasy, ale jakas kiełbasa ( albo kiełbaski) "pasują" mi do wielkanocnego stołu- więc może kiełbaski w ciescie?
    Jajka faszerowane w skorupkach- na razie próbuję różne przepisy z WŻ
    Jajka gotowane z sosami- zmiksowany groszek i ogórki kiszone z majonezem, i może jeszcze sos chrzanowy?
    Pomidor ze szczypiorkiem

    Chciałabym jeszcze zrobić jakiś pasztet warzywny- ale nie wiem, czy piekarnik nie odmówi współpracy...
    Upiekę jakies mięso- ale jeszcze nie wiem jakie- może mój popisowy udziec z indyka?

    Zrobię na 100% sernik "jajka sadzone" z przepisu Transylwanii
    I bardzo mnie zaciekawił ten mazurek truflowy- może mój piekarnik da radę...

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-15 16:33:09

    oj ile smakołyków:)

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2009-03-17 22:07:36

    U nas biały barszcz z biała kiełbaską i jajkami
    Schab w galarecie faszerowany z chrzanem wg naszego przepisu
    pieczony schab karkowy i rolada boczkowa
    szynka wiejska
    sałatka z ananasem i kurczakiem
    chrzan gotowany
    Jajka faszerowane pieczarkami i łososiem
    tatar
    Bigosik
    nowalijki,ogórek pomidor,rzodkiewka szczypiorek,sałata lodowa będzie sałatka z oliwą z oliwek
    mazurek
    napoleonka ekkore
    Wszystko bedzie w małych ilościach,jedynie 2 duże półmiski schabu faszerowanego

  • Autor: Beata500 Data: 2009-03-24 17:16:55

    Jajka już mam.

  • Autor: Wkn Data: 2009-03-24 20:20:48

    Dokładnie takie kolorowe wydanie jaj w papierowej palecie planuję na tegoroczne święta.
    Tylko, że każde pofarbowane jajko umieszczę w gniazdku z sizalu, na przykład jasnozielonego.

  • Autor: Beata500 Data: 2009-03-24 20:24:23

    Moje na święta też dostaną kolorowe gniazdka,będą ładnie wyglądać.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-03-24 20:30:20

    Beatko sliczne są Twoje jajka ,jakie farby uzyłas ,zwykle  do farbowania jajek , czy moze jakies inne ? mamy farby z zeszlego roku ,ale nie wiem czy sie jeszcze beda nadawac . Trzeba chyba kupic nowe !

  • Autor: Beata500 Data: 2009-03-24 20:44:28

    Te jajka dzisiaj dostałam w prezencie.Jest to produkcja maszynowa.Po raz pierwszy spotkałam się z taką maszyną na wystawie maszyn do produkcji rolnej w Hanowerze kilka lat temu.To zdjęcie jest mało czytelne,bo one mają wzorek,ale nie bardzo go widać.

  • Autor: Beata500 Data: 2009-03-24 20:51:37

    Jest to barwnik spożywczy,jadłam takie jajka jeszcze ciepłe.Moje będą ozdobą -do świąt jeszcze sporo czasu,a zjeść póki można trochę szkoda.

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-03-24 21:02:23

    Beatko super są te twoje jajka,pójde w wasze ślady kochane dziewczyny i w tym roku również zrobię gniazdka z sizalu swoim pisankom:) to naprawde świetny pomysł!!!

  • Autor: Beata500 Data: 2009-03-24 21:11:29

    Takie gotowe zielone sianko -sztuczne jest w Kauflandzie.

  • Autor: ekkore Data: 2009-03-24 21:54:09

    Tymi kolorowymi jajkami przypomniałaś mi pewien przepis - był (jest nadal?) na kolorowe jajka dla dzieci. Chciałam odszukać linka - ale nie pamiętam tytułu ani autora.

    Chyba pamiętam wykonanie.

    W każdym razie potrzebne są wydmuszki. Z jednej strony trzeba zakleić plastrem. Do skorupek przez drugi otwór należy wlac tężejącą galaretkę - nie może być całkiem płynna - bo ucieknie dołem.- jednokolorowo lub warstwami. Po całkowirym zastygnięciu galaretki skorupkę należy obrać - powstają kolorowe, galaretkowe jajka

  • Autor: Beata500 Data: 2009-03-24 21:58:47

    Ja nigdy nie wiem ,kiedy galeretka jest już tężejąca.Może mi podpowiesz,bo zawsze mi wsiąka w ciasto.Jedynie sernik na zimno umiem zalać,bo jest na tyle sztywny,że nie wsiąka.Nie umiem wyłapać tego momentu ,miedzy płynną,a tężejącą.

  • Autor: ekkore Data: 2009-03-24 22:03:55

    Ja nie mam cierpliwości, aby czekać. A aby mi nie wsiąkło w biszkopt - smaruje masą bydyniową (zazwyczaj) - przez tłuszcz galaretka nei przejdzie - hehehe.

    Tych jaj nigdy nie robiłam - bo skleroza nie pozwala pamiętać  o wydmuszkach. Przepis był na tyle ciekawy (i prosty), że utkwił mi w pamięci. No i przypomniał jak zobaczyłam Twoje kolorowe cuda.

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2009-03-24 21:56:57

    Beato ,tutaj lepiej widac wzor ! tak jak prosilas powiekszylam .

  • Autor: Beata500 Data: 2009-03-24 22:00:14

    Dziękuję bardzo,bo kiepski ze mnie fotograf.

  • Autor: eyta Data: 2009-04-02 12:51:50

    Urodziłam menu:
    -kiełbasa biała lekko peklowana - autor Uretan
    -kapusta z grzybami- autor eyta
    -pasztet drobiowy łatwy i szybki -autor jednostka
    -pasztet z pieczarek to nie żart... -autor Jamaica
    -schab faszerowany w galarecie -autor Śnieżka
    -kiełbvasa wędzona -autor eyta w oparciu o wędliny domowe
    -szynka wędzona parzona, polędwica wędzona parzona, szynka pieczona -autor eyta w oparciu o doświadczenie ojca i dziadka
    -jajka faszerowane różnościami -autor teklusia
    -sałatka krabowa - autor eyta
    -sałatka jarzynowa- potrawa tradycyjna -autor
    -plesniak idealny-autor nutella
    -babka majonezowa-autor przepisy nadesłane
    -mazurej jak snickers -autor irena sikora

    Poniedziałkowy obiad to kaczka pieczona i filety z piersi kurczaka
    Dodatkowo nowalijki  wszelkie


    Ilości potaw bardzo ograniczone oprócz wedlin domowych, ale je będziemy jeszcze długo po Świętach jeść:)

    Pozdrawiam.

  • Autor: anneau Data: 2009-04-03 15:58:28

    a ja zrobię takie kurczaki z jajek --> http://www.inspirander.pl/gotowanie/kurczaczki-w-skorupkach

    kurczaczki,w,skorupce,.jpg

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-04-03 20:18:16

    Ja też już się zdecydowałam,jak zawsze będzie żurek z białą kiełbaską,
    -wędliny które zresztą sama upiekę,bedzie to karkówka,szynka i mój pasztet drobiowy,dokupię tylko wędzoną szyneczke i kiełbaskę
    -mazurek kajmakowy,sernik z brzoskwiniami użytkownika irysekk oraz metrowiec,no i oczywiście babę,bardzo lubimy ciasta:)
    -pisanki
    -sałatka z kurczaka
    - jajka faszerowane z mojego przepisu
    - sałatkę warzywną
    - śledziki
    - chrzan z żółtkami

    A jak jeszcze coś mi wpadnie do głowy to dopisze:)

    Fajowe są te twoje kurczaki,wyglądają smakowicie:)

  • Autor: eyta Data: 2009-04-03 21:55:44

    piękne!!!!!!!!!!

  • Autor: anneau Data: 2009-04-04 06:54:41

    ojej! Ale to nie moje. Wpadłam na nie w internecie- tej w linku powyżej. Spodobały mi się, więc pokazuję i Wam :)

    A propos ciast....metrowiec! Zapomniałam już, że takie cudo istnieje! Moja babcia zawsze go nam piekła, kiedy do niej przyjeżdżaliśmy. Ale nie był metrowy. Zawsze 2x po pół. A podobno oryginalny przepis to jakoś tnie się te ciasta na skos (jak to bagietkę) i przekłada naprzemian- sklejając kremem- ciemne-jasne... Ach metrowiec! Super, że mi go przypomniałaś!

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-04-04 20:15:30

    Zgadza sie kromki kroi się najpierw prosto i układa na przemian sklejając kremem,po wierzchu polewa sie polewą czekoladową a potem kroi na skos,tez go uwielbiam,krem robie z kaszy manny,robi sie go tak jak budyniowy tylko zamiast mąki zwykłej i ziemniaczanej daje sie 4 łyżki manny:)

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-04-08 13:30:08

    Moi kochani,upiekłam już mięsiwa,chcialam sie wam pochwalić ;) ,oto mój pasztet drobiowy,zrobiłam go tym razem z piersi z indyka i jest naprawde wyśmienity,oraz szyneczke i karczek pieczony:) mam nadzieje ,że znajdziecie troszke czasu podczas tej świątecznej krzątaniny aby pochwalić sie swoimi wypiekami w tym wątku,pozdrawiam:)

  • Autor: KasiaPaczesna Data: 2009-04-09 13:46:48

    Atosiaczek cudne mięsiwa i pasztet. Aż mi ślinka pociekła :) Pochwal sie przepisami na te pyszności.

    Ja dzisiaj jadę na zakupy. Zobaczęco mi w oko wpadnie. Teść myśliwy, więc na pewno bedzie dużo pysznej dziczyzny.

    Na pewno żurek, sos chrzanowy, biała kiełbasa, sernik z kokosem, jakaś babka. Nad pozostałym menu muszę pomyśleć

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-04-10 19:57:57

    witam serdecznie,Kasiu,przepisy są w moich zbiorach,zajżyj w wolnej chwili:) smakołyki niesamowite się robi na świeta,tylko czemu potem musi byc dieta;) pozdrawiam i życzę Wesołych świąt:)

  • Autor: niebieska-różyczka Data: 2009-04-11 11:12:32

    To i ja się pochwalę Atosiaczku:)

    schab pieczony,karkówka pieczona,boczek wędzony obgotowany i podpiekany w rękawie w piekarniku.

    Kaczka pieczona z nadzieniem mięsno -pieczarkowym mojej mamy.

    schab faszerowany w galarecie, mojej mamy.

    Sałatka pieczarkowa wersja2 ,z groszkiem i kukurydzą mojego dzieła:)

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-04-11 17:40:25

    Dziękuje,piękne smakołyki niebieska różyczko,istne arcydzieła:) pozdrawiam:)

  • Autor: eyta Data: 2009-04-11 19:30:40

    Wielkanocne wędliny:)

  • Autor: gitan Data: 2009-04-14 23:24:45


    Wielkanocne wedliny też własnej produkcji.

  • Autor: agik Data: 2009-04-13 01:46:40

    A ja się chciałam pochwalić, jak się napracowałam... i w ogóle, pochwalić moim pierwszym  w zyciu mazurkiem, ale mi wcięło gdzies przy malowaniu kabelek z aparatu. pewnie, jak go w końcu znajdę, to temat juz będzie " majówkowy"...
    Takie zycie

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-04-13 16:11:46

    eyta,piękne mieska,agik,czekamy z niecierpliwoscią na fotki:)

  • Autor: agik Data: 2009-04-13 21:00:02

    Znalazł się kabelek :)


    Na stole znalazły się: gotowane jajka- zwykłe i przepiórcze- ze szczypiorkiem, z majonezem i z sosem z majonezu, ogórków kiszonych i groszku.
    - jajka przepiórcze w cielęcej skorupce ze zmodyfikowanego przepisu Onlyred ( mnie smakowały, a goście też bardzo chwalili)
    - galaretki z gotowanej cielęciny ( ufromowane w kształcie kulek)
    - sałatka jarzynowa ( prawie, ze tradycyjna ;) bez ogórków, za to z konsarwowa papryką i marnowanymi kurkami)
    - marynowane podgrzybki
    - talerz wędlin
    - moje pomidorowe "rajstwo" ;)) pomidory, ogórki, rzodkiewka, kiełki rzodkiewki
    - talerz wędlin

    Były też jajka faszerowane w skorupkach ( jajko, koperek, natka pietruszki, tarty ser, masło)

    Na obiad były "warkoczyki" z przepisu Tekluni, tylko nadziewane cielęciną, ze sliwkami i grzybami- mniam okrutne :))
    Do tego miks sałat z malinowym winegretem. ( nie zdązyłam zrobić zdjecia, nie wypadało mi celować aparatem w talerze gości)

    Piliśmy tez zieloną herbatę, która w dzbanku rozwinęla się w kwiat. Piękne to było. Ze zdjęciem podobnie, a;e będą jeszcze powtórki ;))

    I desery:

    Sałatka owocowa ( zawsze ma "branie", nawet nie wiem czemu. TYm razem z jezynami )
    Tort z "jajami sadzonymi" z przepisu Transylwanii ( tylko nie doczytałam, ze w przepisie miał być jogurt, i kupiłam twarożek. czyli zamiast jogurtowca, był sernik. I tak cudo :) )
    Mazurek wiśniowo- truflowy z przepisu Malbec. Mój pierwszy w życiu. Jestem z siebie dumna. Pyszny i śliczny. Jak zaopatrzę się w odpowiednie utensylia- to dekoracje będą piękniejsze :)

    No to tyle.

  • Autor: eyta Data: 2009-04-13 22:36:39

    śliczności - pyszności :) to ja się wpraszam na przyszłą imprezkę:)

    pozdrawiam.

  • Autor: agik Data: 2009-04-14 00:04:58

    Hi, to zapraszam :)
    W przyszły poniedziałek mam urodzinki- impreza w sobotę :)
    Będzie sałatka owocowa ( bo ma branie, hi)
    Pomidory
    torcik capuccino...
    Kiełbaski w cieście
    Na razie mi na tym wena się skończyła :D
    Pozdrawiam

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-04-14 09:13:36

    pyszne smakołyki przyżądziłas,wyglądają fajowo:)

  • Autor: atosiaczek Data: 2009-04-14 09:14:18

    w wolnej chwili,dodam jeszcze kilka moich fotek:)

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-04-15 06:49:21

    Agik no! Agik Ty nie masz litosci kobito! Takie pyszne rzeczy i mnie tam nie bylo? Buuuuuu......

  • Autor: agik Data: 2009-04-15 09:51:35

    To czemuś nie przyszła, jak wołałam?
    A głośno wołałam :D

  • Autor: oregano Data: 2009-04-15 11:38:33

    hmmm, same pyszności. oczy mi sie świecą do tego półmiska warzywnego. Ja też się pochwalę, że zrobiłam mazurek wg przepisu Melbac(z podwójnej porcji), zrobiłam tylko dodatkową warstwę - pomarańczowo-cytrynową z przepisu dorisek2620 na mazurka. Wyszedł zabójczo pyszny.

Przejdź do pełnej wersji serwisu