Forum

Kuchenne porady

Sposob na lepienie ozdobnych pierogow

  • Autor: skopolendra Data: 2009-03-16 16:45:37

    Kilaka dni temu wsatwilam przepis na pierogi kurczakowo-szpinakowe.Sa one ulepione wedlug sposobu,ktory podpatrzylam kiedys w programie Roberta Maklowicza,kiedy to podrozowal po Italii znanej jak wiadomo z roznego rodzaju makaronow i pierozkow.Chcialam umiescic to jako artykul w "Szkole gotowania" ale "napisz do nas" bylo u mnie nieaktywne a obiecalam kilku uzytkownikom ze pokaze jak to sie robi.Oto moja metoda:

    1.Przygotowac ciasto, sadze ze kazdy ma swoj ulubiony sposob.Ja robie to z maki,odrobiny oleju i cieplej wody "ile sie wgniecie"

    2.ciasto rozwalkowac i powycinac z nego szklanka koleczka

    3.Kazde koleczko troche rozwalkowac.Nastepnie na srodek kazdego polozyc farsz,tak jak sie to robi przy kazdych pierogach
    4.Czesc ciasta,ktora mamy miedzy kcuikiem a palcem wskazujacym zagiac tak zeby do ok polowy przykrywala farsz

    5.Nastepnie bierzemy rog powstaly po zlozeniu ciasta i skladamy go ukosnie lekko dociskajac do pozostalego ciasta

    6. Tak samo postepujemy z drugim rogiem .

    7.Czynnosc powtarzamy plotac swojego rodzaju warkoczyk.Przy kazdym przelozeniu ciasta nalezy go docisnac tak zeby sie skleilo

    8.Koncowke zwijamyw rulonik i mocno zagniatamy.Tak wyglada gotowy fajny pierozek

    A tak wygladaja juz ugotowane

    Nie polecam tego rodzaju skladania pierogow do nadzienia owocowego, ani do kapusty chyba ze nadzienie jest dosc zwiezle.Jezeli ciasto umoczy sie w farszu to jest bardzo prawdopodobne ze pierog sie nie sklei.Bardzo dobrze sprawdza sie w ruskich i z nadzieniem miesnym, ktore nawet gdyby "opakowanie" nie bylo szczelne i tak nie wyplyna.takie pierozki z miesem,dodatkowo panierowane wygladaja jak udka z kurczaka zawsze nabieram tym gosci:).Mam nadzieje ze opisalam wykonanie wystarczajaco jasno.Polecam i pozrawiam wszystkich

  • Autor: Wkn Data: 2009-03-16 16:59:57

    A tak, widziałam te pierożki w Twoich przepisach - bardzo ciekawy kształt.
    I super pokazane!

  • Autor: Dorota zza plota Data: 2009-03-16 17:04:40

    Cudne! Moze warto przeniesc do dzialu porad w artykolach? Tu sie jeszcze zgubi a szkooda by bylo

  • Autor: Glumanda Data: 2009-03-16 18:33:13

    Przesliczne, przepieknie :) nadzwyczajne.. a ja nie nazwalabym ich pierogami.. tylko oseskami :))) brakuje tylko glowki dzidziusia ;)

  • Autor: dankarz Data: 2009-03-16 19:44:21

    Skopolendro bardzo Ci dziekuję za obrazowy kursik przygotowania pierożków, świetnie wyglądają, pozdrawiam serdecznie

  • Autor: Kluko Data: 2009-03-16 20:57:28

    Byłem bardzo ciekawy jak się robi te pierożki:) Teraz już wiem. Bardzo dobrze i przejrzyście wytłumaczone:) I super pomysł z tym panierowaniem i oszukiwaniem gości. Na pewno wypróbuje:)

  • Autor: Rzymianka Data: 2009-03-17 00:13:15

    Myślę .że w ten sposob można robić pierożki z ciasta francuskiego - posmarowane jajkiem, po upieczeniu mogą być świetną przekąską na gorąco. Dzięki za instrukcje - pozdrawiam !

  • Autor: jaska2503 Data: 2009-07-19 15:23:21

    Koniecznie wypróbuję!!!!A pierogi uwielbiamy!!!!!

  • Autor: aguś Data: 2011-09-12 10:55:58

    Dziękuję za świetny artykuł.W najbliższym czasie muszę go wypróbować.Pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu