Forum

Kuchenne porady

Mieszanka chinska

  • Autor: urszulka Data: 2009-04-23 10:27:35

    Czy ktos z was robi takie ciepłe danie z mieszanki chinskiej(z biedronki) do tego pieczarki kukurydze i klopsiki bo chciałabym cos jeszcze tu dodac tylko nie wiem co cos zeby wygladało elegancko bo to ma byc jako danie ciepłe na komunie.Pozdrawiam

  • Autor: evro Data: 2009-04-23 11:12:53

    kukurydza i klopsy do chińszczyzny....hmm.Ja jeżeli korzystam z tych mieszanek, obsmażam najpierw mięso pokrojone w grubą zapałkę (pierś kurza ewentualnie polędwiczka wieprzowa bo wołowa kosztuje majątek)wstępnie zamarynowane w sosie sojowym, ostrygowym i chilli,na ostrym ogniu (najlepiej w woku).Wyciągam mięso, dodaje oleju wrzucam cebulę w piórkach, czosnek w plasterkach i imbir w zapałkę i na to mieszankę warzywną, obsmażam tylko chwilę, warzywa muszą być chrupkie.Potem dorzucam mięso i np. namoczony makaron ryżowy, doprawiam (sos sojowy, olej sezamowy, pieprz, chili, przyprawa pięć smaków itp.) można zagęścić zawiesiną mąki ziemniaczanej i wody.Czasami dodaję fix do "chininy" jak mam mało przypraw i idę na łatwiznę.
    Pieczarki są zbędne, bo zazwyczaj te mieszanki mają dodatek grzybów mun. W Twoim przypadku zrobienie tego dania wcześniej nie wchodzi w rachubę bo przygotowuje się i serwuje natychmiast po przyrządzeniu.Jakoś nie widzę tego w trakcie przyjęcia komunijnego.
    Proponuję jakiegość ala strogonowa, chili con carne, bograczo-gulasze itp.Pozdrawiam!

  • Autor: urszulka Data: 2009-04-23 13:40:04

    Wiesz co chyba masz racje przejrzałam strogonowa i nie jest to trudne zeby zrobic tylko napewno bedzie to z wieprzowiny moze wiesz jaka czesc jest najlepsza do tego.i w czym to podac zeby było efektownioe bo podgrzewaczy n ie mam. i jeszcze jedno masz jakis sprawdzony przepis.

  • Autor: ursula Data: 2009-04-24 02:50:01

    sprawdzone, bardzo smaczne, jak pisze autorka (teresa55) - mozna zrobic z lopatki lub szynki wieprzowej:
    http://wielkiezarcie.com/przepis20254.html

  • Autor: urszulka Data: 2009-05-15 07:30:21

    Faktycznie jednak strogonow miał wieksze powodzenie dzieki.

Przejdź do pełnej wersji serwisu