Forum

Rozmowy wolne i frywolne

Sezon na truskawki?

  • Autor: agacia3323 Data: 2009-05-22 08:43:35

    Czy już się zaczął?-,uwielbiam truskawki i wszelkie potrawy z nimi związane,a u mnie dopiero w ogródku kwitną także jeszcze muszę poczekać na swoje.Czy drogie Żarłoczki też podzielacie moje zdanie,jeśli tak to proszę w jakiej postaci najbardziej uwielbiacie truskawki.Nie długo Dzień Matki ,może upieczemy jakiś torcik truskawkowy???

  • Autor: as Data: 2009-05-22 09:36:33

    Ja nie przepadam za owocami. Owszem czekam na truskawki ale ze smakiem zjem tylko raz i to nie za dużo. Truskawek przetworzonych nie lubię tym bardziej. jak robię jakies placki to daję ich mało.

  • Autor: monia7301 Data: 2009-05-22 10:16:48

    Sezon zaczyna się w czerwcu tak gdzieś w połowie

  • Autor: Pola42 Data: 2009-05-22 11:25:43

    Agaciu, u nas w domu robimy wielkie ilości mrożonego musu truskawkowego, który zimą wykorzystujemy do ciast - szczególnie z bitą śmietaną - i róznych świeżutkich deserów. Są one " tarczą" i znakiem rozpoznawczym każdej imprezy .Kiedy raz, mysląc,że już zatruskawkowałam gości na smierć i nie zrobiłam zadnej potrawy z truskawkowym musem, goście stwierdzili,że to nie impreza na poziomie :)
     Sezon truskawkowy oczywiście jeszcze się nie zaczął.Jego szczyt przypada równo w moje imieniny -10 VI.

  • Autor: edima Data: 2009-05-22 11:31:37

    witam
    ja piszę z prośbą odnośnie truskawek i dnia matki .kiedyś widziałam przepięknie ozdobiony tort truskawkami chyba w jakiejś glazurze ,truskawki było maczane w czymś..... szkliły się i cudnie wyglądały .moze ktos mi pomoże go odnależć ja niestety nie wrzuciłam go do ulubionych ,a chciałabym go mamie i teściowej upiec na ten wielki dzień ,
    pozdrawiam

  • Autor: Wiola1 Data: 2009-05-22 11:49:14

    może o taki torcik chodzi, pieknie wygląda http://wielkiezarcie.com/przepis32227.html

  • Autor: edima Data: 2009-05-22 13:11:18

    wiedziałam że na Was można liczyć dziękuję wiola1 serdecznie dziękuję
    tak o ten przepis mi chodziło
    pozdrawiam

  • Autor: holly Data: 2009-05-22 12:51:07

    u mnie truskawski już 7zł za kilo
    mniam, uwielbiam truskawki. najlepiej świeże, bez żadnych dodatków. ale w sezonie robię koktajle, rozgniatam z cukrem jako dżem do chlebka itp.

  • Autor: agness Data: 2009-05-22 12:56:53

    U mnie w ogródku juz sa zielone truskawki ale wiekszośc krzaków jeszcze kwitnie.Moi rodzice przez 25lat mieli dzialke truskawkowa 50 arow,sezon zazwyczaj zaczynał sie od 15czerwca.W tym roku w kwietniu była tak piekna pogoda ktora stale sie utrzymuje w moim regionie ,ze moze jeszcze z 2tyg i juz beda zbiory.Truskawki mroze całe-(knedle,ciasto itd),miksuje a potem czesto robie z makaronem,kompoty zima miksuje po dodaniu mleka wychodzi pyszny koktail.Jednak najsmaczniejsze truskawki to swieze prosto z krzaczka.

Przejdź do pełnej wersji serwisu