Forum

Kuchenne porady

no i trafilo na mnie !!!!!

  • Autor: Bodek Data: 2009-05-22 16:30:41

    czesc:)
    trafilo na mnie :)
    ale zawsze macie ciekawe pomysly.
    pytanie jest calkiem latwe.

    w niedziele robie duza paella -- zeby nie bylo to wyglada tak
    zawsze mam salatki do zrobienia, jako przegryzka zanim ludziska poczekaja i poogladaja jak to gotuje na grillu.
    w tym roku mam salatki:

    z mlodycha ziemniakow,
    mizeria :)
    pomidorki z cebulka,
    salata zielona z oliwkami (jesli beda te oliwki),

    no i tu jest problem :)

    poterzebuje jakis pomysl na slaltake zawierajaca Makaron RURKI -- nie moze zawierac majonezu ani smietany i ma byc prosta w zrobieniu -- no i tania :) oczywiscie :)
    zapowiada mi sie jakies 50 osob ilosc sobie przekalkuluje.
    same skladniki mi wystarcza:)

    no to tyle :)
    spawdze dzis wieczorkiem bo pewnie szefowa sie zapyta o pomysl :) a jak nie to jutro :)
    dziekuje z gory :)

  • Autor: mary50 Data: 2009-05-22 16:36:42

    proponuje :kolorowe papryki,seler naciowy,swiezy ogorek.wszystko pokrojone w wieksza kostke proporcjonalnie do makaronu.Do tego siekana swieza bazylia,zgnieciony czosnek oraz oliwka z sokiem z cytryny.Mozna tez dac czerwona cebule.Robilam podobne salatki na bazie tych skladnikow i wszystkim smakowaly.Zycze udanej imprezy.

  • Autor: Bodek Data: 2009-05-22 16:44:56

    :) no skladniki tanie i ktore posiadam :)
    co do udanej imprezy to klienci maja ja mniec :)
    w koncu zaplaca od glowy 18,95 funta:) heheheh za samo zarcie:)
    pozdr...

  • Autor: tineczka Data: 2009-05-22 17:21:01

    Bodek, ja robie taka:

    makaron rurki ugotowany al dente i jeszcze letni zalany sosem wedlug mojego przepisu na salatke z ziemniakow
    http://wielkiezarcie.com/przepis45714.html
    dodaje:
    suszone pomidory pokrojone w na mniejsze czesci ( dodaja salatce fajny kwaskowaty smak, no i kolor)
    roznego koloru papryke
    czarne oliwki ( nie musza byc)
    por cienko pokrojony w talarki ( nie zielona czesc, bo gorzka)
    mase posiekanej nie za drobno zielonej pietruszki
    chetnie swieze oregano ( moge wyslac samolotem bo mam mase w ogrodzie:))))
    swiezy tymian

    ponadto czasami dodaje kawalki sera mozarella, albo sera feta

    Zycze powodzenia:)

  • Autor: ursula Data: 2009-05-22 17:59:39

    podoba mi sie salatka tineczki, robie podobna (uwielbiam suszone pomidory),
    albo cos innego:
    1. karczochy, pomidory, czarne oliwki, anchovy (slone rybki), oliwa, sok z cytryny, swieza bazylia, swieza pietruszka, swiezo mielony czarny pieprz,
    2. czerwona papryka, ser kozi, orzeszki piniowe, swiezy majeranek, oliwa, ocet winny, czarny pieprz,
    3. prosciutto (wloska szynka), pomidory suszone, zielona cebulka, oliwa, czosnek, tymianek cytrynowy, czarny pieprz,
    albo cos z hiszpanska kielbasa chorizo i papryczka pimientos (nie robilam, ale paella jest hiszpanska, wiec pomyslalam, ze cos hiszpanskiego), powodzenia

  • Autor: ursula Data: 2009-05-22 18:05:14

    oczywiscie z makaronem rurki

  • Autor: Shanna Data: 2009-05-22 18:47:42

    Kumpela kiedys zrobila pyszna salatke z makaronu. dodala do niej pietruszke, wedzonego lososia (takie cieniutkie plasterki, ktore jeszcze rozdrobnila), zielona fasolke z puszki i oliwe z oliwek. Doprawione do smaku - PYCHA.

  • Autor: ekkore Data: 2009-05-22 19:08:46

    Bodek - sałatka z monfalcone - z moich przepisów. Może zachwalam czując smak na języku - bo dopiero co zjedliśmy - ale to moja najulubieńsza sałatka.
     sądzę, że spokojnie może być z makaronu - rurek.

    Kukurydzę ewentualnie można pominąć - bahus mi kiedyś zarzuciłm, że Włosi nie używaja kukurydzy z puszki. Nie wiem. Przepis odtwarzałam z pamięci - i jakoś ta kukurydza była elementem, którego nie powinno się pominąć. Może to tylko moje osobiste preferencje?

  • Autor: Bodek Data: 2009-05-25 10:01:39

    dziki za pomysly :)
    przedstawilem szefowej kazdy pomysl i co najlepsze powiedziala zebym zrobil surowke z bialej kapusty:) hehe
    a ja chcialem testowac cos nowego :)
    mielismy 45 osob i przyjemne sloneczko. imprezka sie udala :)
    pozdr...

Przejdź do pełnej wersji serwisu