Forum

Kuchenne porady

Barszcz czerwony

  • Autor: kiki1101 Data: 2009-05-30 14:57:39

    Kilka razy probowalam zrobic barszcz czerwony, jednak nigdy nie wygladal jak barszcz czerony tylko cos o nieokreslonym kolorze.... Kwestia zbyt dlugiego gotowania, moze odmiana buraka..No wlasnie, czy macie jakies sposoby na to by zachowac piekna barwe barszczyku?

  • Autor: as Data: 2009-05-30 15:12:09

    by kolor był ładny trzeba do gotowania dać troszeczkę kwasku cytrynowego.

  • Autor: lizbetka Data: 2009-05-30 15:17:56

    i musi sie gotować powoli, nie "gwałtownie", bo wtedy ma brzydki bury kolor. Wiem z doświadczenia

  • Autor: aloiram Data: 2009-05-30 17:59:29

    Pokuś się, o barszcz robiony w ten sposób: http://wielkiezarcie.com/przepis39939.html a myślę, ze nie pożałujesz:-))

  • Autor: PATI :) Data: 2009-05-30 19:28:09

    hej ja najpierw gotuje buraki "w mundurkach"apotem jak wywar już jest gotowy i wrze to obrane scieram je i dodaje do zupy.Można je upiec w piekarniku.Pozdrawiam

  • Autor: Rzymianka Data: 2009-05-30 20:25:43

    Odmiana buraka ma bardzo duże znaczenie. Ostatnio w sklepach są buraki, które  nie mają smaku i koloru. Jak trafię na dobre buraki to kupuje 10 kg i pasteryzuję w słoikach , poźniej wywar + słoik buraków i barszcz gotowy. Pozdrawiam !

  • Autor: gosiekb Data: 2009-05-30 22:17:58

    Racja z tymi burakami, ostatnio kupilam chyba jakies kiepskie bo po ugotowaniu barszcz nie mial takiego koloru jak zwykle i smak buraczkow nie byl wyczuwalny. Pierwszy raz mi sie cos takiego zdarzylo. Zaczne chyba kupowac (chociaz sa drozsze) mlode buraczki z botwina, u mnie dostepne caly rok. 

  • Autor: Alicja64 Data: 2009-05-30 20:28:01

    A ja gotuje rosol, przecedzam, dodaje sloiczek gotowego kwasu buraczanego, przyprawiam i gotowe. Barszcz ma bardzo intensywny bordowy kolor i jest pyszny. Pozdrawiam ;D

  • Autor: Wkn Data: 2009-05-30 22:16:10

    Aby uniknąć tego typu problemów, od lat robię barszcz z pieczonych buraków. Jeśli tylko dopilnuję, aby nie przegotował się, jest cudnego koloru.
    A poniżej link:
    http://wielkiezarcie.com/przepis13.html

    Barszcz codzienny można oczywiście ugotować na wywarze mięsnym, dodając czosnek.
    Niestety co do odmiany buraków, chyba macie rację, czasami muszę wspomóc się dodatkiem koncentratu barszczu, innym razem wychodzi doskonały bez ulepszaczy.

  • Autor: heiworth Data: 2009-05-31 12:13:06

    A ja przeważnie gotuję wywar z burakami dzień wcześniej.....trę ok 1 dużego surowego buraka,wkładam do juz NIE gotującego sie wywaru i odstawiam na noc....na drugi dzień przecedzam barszcz.....jest czysty i klarowny ...wystarczy tylko podgrzac(bez gotowania)...

  • Autor: Mika K Data: 2009-05-31 13:56:24

    A mi barszcz zawsze wychodzi mocno czerwony bez względu na to jakie mam buraki.A sposób jest bardzo prosty.Buraki obieram,kroję w 0,5 cm plastry,zalewam bardzo ciepłą wodą i odstawiam na min.2 godz.(najlepiej na całą noc).Po zagotowaniu się wody po 3 min.daję troszeczkę octu i dalej to już przyprawy itp.Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła ta metoda.Pozdrawiam.

  • Autor: kiki1101 Data: 2009-05-31 16:40:58

    Dziekuje za wszystkie porady.... i zrobilam barszcz. Wyszedl!

  • Autor: marcia33 Data: 2009-05-31 19:22:08

    a ja do gotowego wywaru z ziemniekami dodaje buraki ze sloika(kupne wiórka)troche octu i smietany a jak to sie zagotuje to po odstawieniu z gazu dodaje łyzkę barszczu sypkiego z winiar Leniwie ale sie sprawdza-jak dla mnie oczywiscie:))

  • Autor: Glumanda Data: 2009-05-31 21:26:44

    http://wielkiezarcie.com/artykul.php?id=59 Kiedys dodalam taki artykul na temat gotowania barszczu o pieknym kolorze..ale jak widac..nikt nie zaglada do artykulow szkoly gotowania. Mozna go zrobic na samych jarzynach albo na wywarze z czegos wedzonego :) Naprawde jest extra :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu