Forum

Gawędy o jedzeniu

menu na przyjecie- roczek coreczki.

  • Autor: Kasialeria Data: 2009-06-24 16:27:37

    Prosze Was o pomoc w opracowaniu menu na roczek mojej coreczki ( koniec lipca) dla okolo 15 osob,

    na 3 dni ( choc przypuszczam, ze raczej beda to 2 dni)
    Chcialabym podac 3 salatki,po  2 rozne miesa na obiady,( raczej takie, ktore mozna podgrzac, lub przynajmniej jedno z nich ) ,rozne warzywa, rosol, barszcz czerwony z paluchem  i 2 zupy do wyboru, 1deser, 1 sernik, 1 ciasto z owocami sezonowymi, 2 kolacje z grilla        ( bez ryb ).Chcialabym, zeby jeden obiad byl bardziej wykwintny :)) 
    Bardzo prosze Was o pomoc i z gory serdecznie dziekuje :))
    K.

  • Autor: Ala06 Data: 2009-06-24 17:07:28

    Tak duze przyjecie na roczek  ??

  • Autor: Kasialeria Data: 2009-06-24 20:58:49

    Użytkownik Ala06 napisał w wiadomości:
    > Tak duze przyjecie na roczek  ??


    A co sie przejmujesz? przeciez nie beda spali u Ciebie ;P)

  • Autor: kokliko Data: 2009-06-27 02:45:15

    Kasialenko???? Przeciez Ala06 nie napisala nic niemilego. Mialam dwoje dzieci, teraz mam troje wnukow, i przyjec na

    Ja czulam sie na sile zrobic przyjecie na 15 osob (z braku glownych bohaterow), czyli przyjecie zaoczne, glowni uczestnicy o pare tysiecy kilometrow dalej. Ale tylko na 15 osob. Nocowanie dla osob trzech.
    Chcialam elegancko, ale glownie serdecznie i cieplo.
    Byla w tym jakas ekstrawagancja, bo i Rodzice i Dzieci nieobecni, a tylko wyswietlani na biala sciane za pomoca skypa, ciocia-prababcia  w ogole nie mogla sie polapac, ale przyjecie bylo weselne, nawet moze i bardziej, bo wesele bylo zalobne, jak pamietacie, to ich swiadkowie na pare godzin przed slubem zgineli w wypadku samochodowym , a teraz to amerykanskie stypendium i ta masa dzieci co nam sie urodzila.
    No i w tym momencie dziekuje dziewczynom co uczestniczyly w tej strasznej zalobie, a i dziekuje tym co zauczestniczyly w radosci
    mojego wnuczarstwa.

  • Autor: kasnik Data: 2009-06-24 20:12:27

    Czeka Cię dużo pracy zanim rodzinka sie zjedzie, trzeba ją dobrze rozplanowac, bo przy takim szkrabie nie zawsze da się coś zrobic :)  Pozdrawiam i powodzenia życzę :)

  • Autor: kasnik Data: 2009-06-24 20:13:14

    Może któryś z moich przepisów Ci się przyda?

  • Autor: Ala06 Data: 2009-06-24 21:21:04

    Dlaczego od razu jestes niemila w twojej odpowiedzi na moj wpis Niemialam nic zlego na mysli a

  • Autor: Kasialeria Data: 2009-06-25 17:09:56

    Użytkownik Ala06 napisał w wiadomości:
    > Dlaczego od razu jestes niemila w twojej odpowiedzi na moj wpis Niemialam nic
    > zlego na mysli a


    Twoj wpis byl dla mnie ..hmm... dziwny ;) nie bylam niemila, zazartowalam z dziwnego wpisu ;))

  • Autor: Kasialeria Data: 2009-06-25 17:20:26

    dziekuje Ci, Onlyred :)) Pierwszy przepis na obiad wyprobuje, pozostale tez sa fajne, ale boje sie eksperymentu z kieszonkami, bo moga nie wyjsc pierwszy raz ;) Zrobie tez salatke z tortelini i te pomidorowo-czosnkowo-fetowa. Zrobie tez szaszlyk i pewnie marynowana karkowe oraz boczek na grilla. Szaszlyk bedzie bez klopsow, bo nie wiem, skad wziac gotowce ;) Galaretkowiec-przekladankowiec fajny, ale jeszcze mi nigdy nie wyszedl, zawsze cos popsuje ;))

    Bardzo Ci dziekuje i pozdrawiam :))

  • Autor: MARTA84 Data: 2009-06-25 10:48:54

    ja cie dokładnie rozumie co to znaczy wieksza impreza  ja mam tak samo to tylko przewaznie najblisza rodzina a jak wspanial pamiatka jest potem i wspomnienia mam nadziej ze impreza sie uda i bedzie wszytkim smakowało :)

  • Autor: Kasialeria Data: 2009-06-25 17:22:09

    dziekuje :)) Umieszcze pozniej koncowe menu z informacja, co sie nie udalo i dlaczego ;))

  • Autor: as Data: 2009-06-25 12:57:11

    Ja roczek moim dzieciom robiłam ale następnych urodzin już nie. Mąż jest temu przeciwny zresztą sam też nie obchodzi. On ma dużą rodzinę 9 rodzeństwa czyli najbliższa rodzina to przyjęcie było by na nas 5+2 dziadkowie+ brat z rodzina czyli 4 + 3 rodzeństwo męża stanu wolnego + pozostałe mężą rodzeństwo z rodzinami czyli 4+4+6+2+4+4. Razem wychodzi więc 38 osób

  • Autor: Kasialeria Data: 2009-06-25 17:21:19

    U mnie jest podobnie, mniej osob bedzie tylko dlatego, ze to okres urlopowy ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu