Forum

Kuchenne porady

Przystawki do wina

  • Autor: Nutka86 Data: 2010-02-05 12:36:31

    Witam,
    Mam następujący problem. Jutro wieczorem mam gości. Przychodzi garstka znajomych w celu świetowania mioch urodzin i obejrzenia ich zdjeć z wyjazdu. Chciałabym podać wino. Nie lubie białego wiec będzie czerwone pól słodkie czy pol wytrawne. ALe nie mam zielonego pojęcia co do przystawek. Na pewno bedzie jakieś ciasto ale czy do takiego wina podaje się jakieś przystawki typu koreczki??? Proszę o pomoc i z góry dziekuję:)

  • Autor: emic Data: 2010-02-05 12:47:56

    Witam!
    Wspaniałym dodatkiem do wina jest deska serów. Proponuje wybrac kilka rodzajów np: gorgonzolę, brie, itp ( w marketach jest bardzo duży wybór serów)  może też byc kawałek dobrego polskiego sera żółtego, wszystko pięknie podane z dodatkiem ciemnych winogron.

  • Autor: Olciaa Data: 2010-02-05 13:18:09

    te sery to super pomysl,mozesz podac na desce (zeby kazdy sobie kroił) lub ju zgotowe na talerzu/półmisku,albo zrob koreczki z oliwkami,winogronem, pomidorkami koktajlowymi, no i oczywiscie sery, feta,gorgonzola,brie, zółty dobrej jakosci, lub sery wedzone.

    do czerwonego wina pasuje tez kuchnia włoska wiec moze zrób minipizze, ale nie tradycyjne tylko wyszukane, np z salami, oliwkami, sosem bolońskim( zmiesem) no i oczywiscie serem,zrob wielkosci dłoni(bez palców ) bedzie sie wygodnie brało i jadlo,

    albo paszteciki z ciasta francuskiego tez np z salami czy serem i szynka.

    mozesz zrobic sałątke ze swiezych warzyw i feta(sałata lodowa,pomidory,ogórki, oliwki,feta, sos np grecki(taki gotowy z knorra)
    lub salatke z makaronem i feta,makaron+feta+pomidory+ogórki+ sos

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-02-05 14:59:19

    http://wielkiezarcie.com/recipe52375.html
    Polecam :)

  • Autor: anna702 Data: 2010-02-05 17:29:22

    Szczerze mowiac to dziwny pomysl....rozumiem, ze poczestunek na zimno...ale niby tylko ciasto...czy jak? Do ciasta podajemy zupelnie inne wino niz do slonych posilkow wiec, powinnas przygotowac  dwa typy wina.
    Ja proponuje czerwone wytrawne i mozesz przygotowac cokolwiek przyjdzie Ci do glowy, od kanapek poczynajac na salatkach konczac.
    Kup do ciasta szampana, ktorym wzniesiecie toast za Twoje zdrowie ;)

Przejdź do pełnej wersji serwisu