Forum

Diety i kącik dużego Tadka Niejadka

Dietetyczne słodkośći;)

  • Autor: Mloda Data: 2010-05-05 22:32:32

    Bardzo proszę o pomysły na mniej kaloryczne desery, ciasta, placki, słodkie obiady, sałatki owocowe, itp. Wiem, że prośba brzmi może parodoksalnie, ale chcę zgubić kilka kilogramów, a strasznie ciągnie mnie na słodkie. W dodatku, od kilku dni biorę leki hormonalne i normalnie nie mogę wytrzymać bez słodkiego...
    Liczę na Was, piszcie jak najwięcej. Propozycje, przepisy i linki mile widziane;)

  • Autor: Anovi Data: 2010-05-05 22:55:16

    Poszukaj przepisów do diety protal :) Dziewczyny mają kilka fajnych przepisów na dietetyczne słodkości. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "protal" i już :) Na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

  • Autor: anneau Data: 2010-05-05 23:18:24

    Jak byłam mała mama robiła nam w pucharkach tak: litr mleka, trochę żelatyny- rozpuścić, dodać kakao lub kawę rozpuszczalną i posłodzić słodzikiem. Schłodzić. Super fajne choco-mleko :)
    Jabłka pieczone z cynamonem
    Śnieżka z bakaliami

    ...a tak w ogóle to desery light są "niedeserowe". Jak się chce kawałek wuzetki to niczym jej nie zastąpi :|

  • Autor: Mloda Data: 2010-05-06 22:01:26

    O nie! tylko nie jabłka pieczone...:)) nie przełknę tego:) Ale za choko-mleko dziękuję. A co do śnieżki z bakaliami, to rozumiem że śnieżka lepiej jakby była na wodzie?

  • Autor: Czeslaw Data: 2010-05-05 23:41:31

    http://wielkiezarcie.com/recipe54050.html

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2010-05-06 00:31:27

    no fakt ten sernik jest super smaczny..mało kaloryczny zwłaszcza jak się go tylko oglada:))

  • Autor: Mloda Data: 2010-05-06 21:57:37

    Oj Czesław! Ten serniczek to chyba taki mało dietetyczny...:) Może wypróbuje go po zakończeniu diety

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2010-05-06 00:30:08

    Kup sobie słodzik w pudrze / ja kupuje w aptece/, słodzę nim budyń, ksiel, dodaje do ciastek, biszkoptu..

  • Autor: Mloda Data: 2010-05-06 21:58:58

    No właśnie, a czy kisiele i budynie są tuczące? zawsze sie zastanawiałam. Pewnie budyń najlepiej gotować na najmniej tłustym mleku?

  • Autor: caroline1983 Data: 2010-05-07 13:56:40

    To zależy czym i ile je posłodzisz. No i do budyniu trzeba dać chude mleko.

  • Autor: Basienkaa0 Data: 2010-05-06 00:32:51

    wrzuć na przegladarkę dieta protal- tam jest dużo ciekawych przepisów..

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-05-06 08:38:27

    http://wielkiezarcie.com/recipe57214.html

    Wychodzi pyszny sernik!

    z tym,ze zmieniłam troszkę składniki

    600 - 700 g sera białeg 0% w kostce (każdy chudy)
    6 jajek
    30 tabl słodzika
    sok z połowy pomarańczy
    1 budyń śmietankowy bez cukru
    1 łyżeczka proszku do pieczenia

    Polecam!Dzisiaj będę go piekła

  • Autor: Mloda Data: 2010-05-06 22:04:28

    To mi się podoba;) Pewnie skorzystam z Twoich modyfikacji, bo nie wiem czy tu w Anglii dostanę mąkę kukurydzianą...
    Dziękuję

  • Autor: Mloda Data: 2010-05-06 22:06:22

    Dziękuję wszystkim za rady! Rzeczywiście bardzo fajne przepisy są w tej diecie protal, nie tylko na słodkości.
    pozdrawiam serdecznie! piszcie jeszcze, jakby się Wam coś przypomniało.

  • Autor: malypaz Data: 2010-05-08 14:37:56

    jestem fanką zdrowych zamienników naszych kochanych słodkości.wciąz mnie korci na jakiegoś batona czy ptasie mleczko.żeby się nie obżerać gotowcami, muszę mieć coś w domu ugotowanego.fajne są przepisy z gotuj i chudnij tvn style.już próbowałam ciasto marchewkowe.jest super.cały myk w tym, ze one robią wersję light tego, co każdy lubi spałaszować na co dzień.

  • Autor: anneau Data: 2010-05-08 14:44:15

    mąkę kukurydzianą na pewno dostaniesz! Może poszukaj pod nazwą mondamin.

  • Autor: boroweczka25 Data: 2010-05-08 15:30:02

    O mąkę kukurydzianą łatwo gorzej ze skrobią kukurydzianą

  • Autor: Mloda Data: 2010-05-17 18:50:43

    dzięki za podpowiedź z tą mąką:)

  • Autor: Dorotaxx Data: 2010-05-17 21:50:54

    To jest świetna dieta bo jesz ile chcesz a i tak chudniesz :-)
    Jak mam ochotę na słodkie to często podjadam waniliowy serek homogenizowany .Tylko patrz na skład.Musi mieć więcej białka niż węglowodanów.

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 14:44:09

    Jeśli możesz, to leki hormonalne łykaj wieczorem zaraz przed spaniem. Wszystkie hormony powodują uczucie głodu po ok. 2 godzinach od zażycia. Dlatego gdy się je zażyje wieczór, wtedy się głód prześpi.
    Oczywiście jeśli możesz łykać je wieczór :))

  • Autor: anneau Data: 2010-05-08 14:44:57

    ...oczywiście to lepiej chyba nie faszerować się hormonami jesli nie ma ku temu powodów...:?

  • Autor: ewka63 Data: 2010-05-08 14:47:15

    No tak, ale jeśli trzeba, to też trzeba sobie jakoś radzić :))
    A jednak do hormonoterapii jest dużo powodów.

  • Autor: anneau Data: 2010-05-08 14:51:51

    wiem wiem...przecież też jestem babą i wiem do czego można się posuwać kiedy chce się schudnąć. Ale tak to jest...że komuś się łatwo doradza a samemu nie wychodzi ;)

  • Autor: anneau Data: 2010-05-08 14:50:05

    a propos kisieli i budyniów. Zależy jak do tego podejdziesz....
    Właściwie to są i nie są tuczące. Bo najbardziej ten cukier robi znaczenie. A ta torebka kisielu czy budyniu to ledwie 3 łyżki mąki pszennej czy skrobii. Mleko jest natomiast może i tłuste ale za to ma mnóstwo przydatnych walorów. A jeśli już boisz się tych mlecznych kalorii to możesz zrobić budyń na soku bez cukru - tutaj na WŻ jest sporo kremów do ciast na bazie budyniu gatowanego np. na zielonym kubusiu czy soku z puszki po ananasie...posłodź słodzikiem i sumienie czyste ;)
    ...a ptasie mleckzo też jest niezbyt kaloryczne. Kilka białek, żelatyna, słodzik...ta śnieżka na wodzie nie jest taka smaczna ale zawsze to cos. W ogóle to jest już taka śnieżka light...pewnie wiesz zresztą :)

  • Autor: anneau Data: 2010-05-08 14:56:16

    no i jeszce coś! Wlaśnie dzięki Ewce sobie przypomniałam. Bo kiedyś jak sama świrowałam z odchudzaniem to akurat dentystka mi poleciła <takie gadki szmatki niezwiązane z zębem> o musli! Że to siedlisko witamin, minerałów, przydatnych tłuszczy, przeciwutleniaczy i ogólnie samo zdrowie- robiłam to tak
    ok.szklanki mleka zagotować, posłodzić miodem lub słodzikiem, wrzucić łyżkę płatków owsianych, trochę orzechów, rodzynek, starte jabłko, kawałeczki fog, odrobinę cynamonu, kakao...zagotować i zostawić na kilka godzin aż "spęcznieje i się połączy". To wygląda nieciekawie ale smak wprawił mnie w zdumienie! Uwielbiałam to bardzo słodkie. Taka ciapa-lapa.

  • Autor: Mloda Data: 2010-05-17 18:49:01

    no niestety, leków odstawić nie mogę... Chciałabym miec już dziecko, a mój okres jest kompletnie nieregularny (co 2-3 miesiące...) :(

Przejdź do pełnej wersji serwisu