Forum

Gawędy o jedzeniu

sniadanie dla wegetarianina

  • Autor: agacik33 Data: 2010-05-22 18:28:08

    witajcie::)
     zdarzylo mi sie ze przez kilka dni mam goscia bezmiesnego, (obcokraowca do tego:) i tak sie zastanawiam co by zrobic snadaniowego bezwedlinnomiesnego, na razie byla salatka z zelonych salat i ciecierzycy i jajowa:)
    jutro bedzie pasta z soczewicy i cebulki ale nie wiem co jeszcze mozna zrobic ?
    pomysly jakies?


    pozdrawiam
    Agata

  • Autor: ekkore Data: 2010-05-22 18:35:20

    pasta z awokado i jaja
    pasta z tuńczyka jaja i twarogu
    twaróg ze śmietaną (jogurtem), szczypiorkiem i rzodkiewką
    jajecznicę
    jajka sadzone

    omlet
    capri (lub inny typu włoskiego) podany z pomidorem i bazylia

  • Autor: agik Data: 2010-05-22 18:43:52

    Jeśli je jajka to nie ma najmniejszego prolemu: jajka w tysiacach odmian- na twardo, na miękko, po wiedeńsku, benedyktyńskie, omlety- z warzywami, na słodko,
    Placuszki owsiane na słodko.

    Pasta z fasoli- powinnas ją znajeźć w przepisach Tineczki, zresztą pastę z serka z suszonymi pomidorami- też :)
    Sałatki z pomidórów- z oliwkami, z serem feta, albo serem mozarella.
    Sery.- Począwszy od twarożków z rzodkiewką, albo ziołami, poprzez sery plesniowe, zreszta wszystkie inne
    Mozesz upiec pasztet warzywny, albo pasztet z selera ( wpisz w wyszukiwarkę WŻ)

    Jeśli tylko mięsa nie je- to nie ma żadnego problemu- ja codziennie jadam takie sniadania ( moze z dwa razy do roku na sniadanie jem coś miesnego)

    Zerknij do przepisów Shaery- tam znajdziesz pomysły na śniadania nie tylko bezmięsne, ale wegańskie.

  • Autor: emeska1974 Data: 2010-05-22 19:55:49

    Ze śniadaniami nie widzę problemu - serki, ogórek, pomidor, rzodkiewka, dżem, jajka w każdej postaci (jeśli je), sałatki warzywne, pasty  do tego chlebek lub tosty ciepłe.

  • Autor: anneau Data: 2010-05-22 21:35:33

    omlet z marmoladą i bitą śmietaną
    naleśniki z czekoladąi orzechami
    płatki
    musli
    budyń
    rogal z masłem i rzeżuchą plus kubeł mleka ;)
    zapiekanka jak z budki fast food czyli ser, pieczarki, keczup na bagietce. 5min roboty a efekt godny polecenia :)

    http://wielkiezarcie.com/recipe18763.html

  • Autor: kojonkosky Data: 2010-05-22 22:11:53

    Owsianka :)
    Płatki górskie ugotowane na wodzie z kilkoma kroplami soku z cytryny , z najróżniejszymi dodatkami : suszonymi albo świeżymi owocami , orzechami , miodem i jogurtem .

  • Autor: agacik33 Data: 2010-05-23 11:22:33

    bardzo dzieki za pomysly:) jeszcze tylko 2 sniadania dla goscia moze z cos jajek moze omplet z warzywami faktycznie? zobacze:)

    na razie wiec upiekłam pasztet warzywny z soczewica (o dziwo wyszedl nawet:) dałam sałatke z salaty i grzankami i serem, warzywa osobno.

    pozdrawiam

  • Autor: Kormag Data: 2010-05-23 12:55:55

    naucz jesc mieso tego biedaka
    jak zje taka polska kaszaneczke lub inne cudenka stwerdzi ze przez cale zycie zyl w klamstwie  :D

  • Autor: agik Data: 2010-05-23 13:46:56

    A co to za cudeńka?
    Ja uważam, że informacje o doskonałej jakości polskich wędlin sa mocno przesadzone. A teraz to już w ogóle równają w dół do ogólnego poziomu marketowego.
    Niska cena a co za tym idzie skaracanie procesu produkcyjnego i obniżanie jakości, produkty wysoko przetworzone ( a to moze wiele ciekawych treści za soba nieść ;)- np, że w takiej parówce jest zmielony papier toaletowy ( zawsze mam nadzieję, ze nieużywany), nasączone chemią.
    Może kiedyś polskie kiełbasy i szynki nie miały sobie równych, ale teraz to aż strach to jeść. Już nie mówiąc o takich sobie doznaniach smakowych. "Takich sobie" to eufemizm.
    Moja koleżanka pracuje w zakładzie przetwórstwa. Ona mówi, że jesli je jakiekolwiek wędliny- to wyłącznie własnej produkcji.

    Te bezmięsne śniadania to całkiem niegłupio wygladają ;)

  • Autor: Kormag Data: 2010-05-23 14:40:48

    mieso kupowane w marketach i wielkich sieciach to najgorszy syf i niema sie co dziwic dorownujemy niechlubnym poziomem zachodowi
    osobiscie miesko kupuje w malej masarni ktora dzieki swojej jakosci sciaga restauratorow z calego dolnego slaska kolejki sie ustawiaja od 6 rano sklep czynny od 9
    nigdy nie ida na ilosc zawsze jakosc
    mieso jest drozsze niz w marketach to oczywiste ale suma sumarum niewychodzi duzo drozej bo z miesa kupionego w markecie wytopi sie 40% wody a z mojego mieska bardzo niewielka naturlna ilosc mozna powiedziec
    oprocz tej masarni jest wiele innych malych miejskich ktore tez produkuja bardzo smaczne miesiwia
    jesli w okolicy w ktorej mieszkasz niemasz dostepu do ani jednej takiej masarni  i jestes zmuszona kupowac po marketach z tego czy innego wzgledu  to sie nie dziwie ze masz takie zdanie odnosnie polskich wyrobow masarniczych
     

  • Autor: emeska1974 Data: 2010-05-23 16:37:57

    zgadzam sie - przestałam kupowac wędliny bo smakują jak papier bleee a co do mięsa to zależy gdzie kupię ale bywa i dobrej jakości.

  • Autor: agik Data: 2010-05-23 18:17:19

    też znam masarnie, w których robią smaczne wędliny- tradycyjnymi metodami. Ale faktycznie- trzeba przyjść bardzo rano, zeby je kupić. Ja nie zawsze wtedy mam czas. To już wolę ne jeść.
    A na śniadanie zjeść jajko i pomidora :)

  • Autor: Kormag Data: 2010-05-24 00:19:54

    zawsze mozna kupic troche wiecej :) wtedy starczy na pare dni
    wedliny kielbasy  produkowane tradycyjnie  maja dluzszy termin przydatnosci do spozycia niz takie z marketow

  • Autor: hanah30 Data: 2010-05-23 13:56:09

    Najlepiej nasze polskie flaki

  • Autor: kot-behemot Data: 2010-05-23 19:58:05

    warzywa gotowane (marchewka, kalafior, brukselka, brokuły itp.) pokrojone i na to majonez
    tofu surowe, wedzone, pieczone, smażone
    dżemy i powidła
    kiełki, rzodkiewka, ogórek, rzeżucha, szczypiorek
    sałaty (np rukola albo lodowa), kapustka pekińska+vinegret
    pasztety - ze strączkowych albo np pieczarek
    kasza manna na mleku sojowym+owoce
    kasza jaglana zapiekana+owoce
    kuskus z bakaliami+np mielone siemie lniane
    sałatki owocowe
    płatki z mlekiem, kanapki z serkami homogenizowanymi, albo jakieś jogurty, czy jajecznice
    kuskus, kukurydza i pokrojony w kostki arbuz
    i np TO

Przejdź do pełnej wersji serwisu