Forum

Kuchenne porady

obiad na jutro?????

  • Autor: ezelka Data: 2010-08-20 21:56:32

    Chciałaby przyrządzić jutro jakiś ciekawy obiad dla męża i brak mi pomysłu...może ktoś pomoże. Napiszę czym mniej więcej dysponuję, więc mam w zamrażalce ćwierci z kurczaka, łopatkę wieprzową, gulaszowe z indyka, skrzydełka z kury, mielone wieprzowo-wołowe, 3 kotlety schabowe...co poza tym? warzywa tj. papryka, pomidory, kapusta, marchew, jakieś warzywa na patelnię by sie znalazły, jest też ser żółty, śmietana, jogurt naturalny, kukurydza w puszce, groszek....jeśli macie jakiś pomysł co z tego można zrobić ciekawego to proszę o przepisy...oczywiście w razie potrzeby mogę wyskoczyć do sklepiku pod blokiem jeśli czegoś mi braknie.

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-08-20 21:59:58

    Ciekawy czy romantyczny ?? Czy mąż lubi pikantne potrawy ? Lubi kuchnie innych narodów czy tylko tradycyjną ??

  • Autor: ezelka Data: 2010-08-20 22:03:46

    Lubi pikantnie, a jeśli chodzi o rodzaj potrawy to lubi nowości, ale najlepiej żeby były ziemniaki jako dodatek...a co do nastroju, to ma być zwykły obiad, ale taki żeby wiedział, że sie mocno starałam

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-08-20 22:25:49

    Jak na pikantne to polecę Ci mój przepis orginalny smak. Pikantne i zjadliwe
    http://wielkiezarcie.com/recipe52386.html
    możesz zrobić z ćwierci kurczaka lub z gulaszowego z indyka Do tego Sałatka z tego co masz z sosem vinegred . Jak lubi ziemniaki to możez pokroić ziemniaki w ćwiartki natrzeć ziołami skropić oliwą i upiec w piekarniku. Zupe to nie wiem jaką i czy ma byc zupa ale piszesz że jest ser żólty to ja bym zrobiła jakąs serową z grzankami.

  • Autor: ezelka Data: 2010-08-20 22:36:06

    Te udka z chili to dobry pomysł, tylko imbiru nie mam...obejdzie sie bez? mój mąż nabardziej na świecie uwielbia kurę i ziemniaki, więc myślę, że to jest całkiem niezły pomysł

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-08-20 22:40:01

    Nie za bardzo. Imbir dodaje specyficznego smaku. Kupisz w sklepiku przyprawę chyba z 1,5 kosztuję więc to nie wydatek. :):)

  • Autor: kasia146 Data: 2010-08-20 22:34:34

    a ja bym ci polecila takie niecodzienne schabowe u nas nosza nazwe po kowalsku robisz zwykle schabowe tak jak zwykle tylko musza byc obtoczone w bulce nie w mace na to kladziesz podsmazone pieczarki z cebulka i doprawione sola i pieprzem i na to scierasz ser zolty do piekarnika i podpiec do roztopienia sie sera mozna podac z frytkami lub ziemniakami z wody i do tego jakas fajna surowke z warzyw mozna zrobic

  • Autor: ezelka Data: 2010-08-20 22:37:55

    Użytkownik kasia146 napisał w wiadomości:
    > a ja bym ci polecila takie niecodzienne schabowe u nas nosza nazwe po kowalsku
    > robisz zwykle schabowe tak jak zwykle tylko musza byc obtoczone w bulce nie w
    > mace na to kladziesz podsmazone pieczarki z cebulka i doprawione sola i
    > pieprzem i na to scierasz ser zolty do piekarnika i podpiec do roztopienia sie
    > sera mozna podac z frytkami lub ziemniakami z wody i do tego jakas fajna
    > surowke z warzyw mozna zrobic
    To też jest fajny pomysł tylko pieczarki musiałaby kupić...

  • Autor: aggusia35 Data: 2010-08-20 22:40:28

    zamiast pieczarek możesz zesmażyć cebulke tez jest super

  • Autor: kasia146 Data: 2010-08-20 22:44:06

    no podejrzewam ze tez by przeszlo ale z pieczarkami jest lepsze ja kiedys znalazlam jeszcze przepis tez gdzies na wz ze pozniej schabowego posypuje sie curry i kladzie po lyzce ketchupu i majonezu i zapieka pare minut tez bylo dobre

  • Autor: kasia146 Data: 2010-08-20 22:41:43

    no ja tez tak robilam z karkowka tylko juz niepisalam bo niewymienilas jej w skladnikach ale wtedy karkowke rozbijam surowa doprawiam i klade surowe pokrojone pieczarki i na godzine do piekarnika lub do czasu az mieso bedzie miekkie i potem na to ser i jeszcze na chwilke podpiec do roztopienia

  • Autor: ezelka Data: 2010-08-20 22:42:29

    A może macie jakis pomysł na zapiekankę ziemniaczano-mięsną?

  • Autor: kasia146 Data: 2010-08-20 22:46:45

    ja robilam z tego przepisu bardzo nam smakowala http://wielkiezarcie.com/recipe6592.html

Przejdź do pełnej wersji serwisu