Forum

Kuchenne porady

Imprezka, jakie przysmaki serwujecie?

  • Autor: irenab Data: 2010-08-30 14:04:12

    Witam Wszystkich Żarłoków:)Chciałabym się zapytać co gości na Waszych stołach gdy przyjdą znajomi,mam tu na myśli zarówno sałatki,przekąski,ciasta itp.

  • Autor: zeta12 Data: 2010-08-30 14:35:45

    Ciasta to przewżnie: ciekawe ciacho http://wielkiezarcie.com/recipe38394.html i sernik http://wielkiezarcie.com/recipe41854.html lub babka http://wielkiezarcie.com/recipe42149.html a konkrety : dla panów http://wielkiezarcie.com/recipe40614.html , o tej porze zapiekanka http://wielkiezarcie.com/recipe33116.html , galacik drobiowy, sałateczka warzywna karkóweczka itp. itd

  • Autor: aventia Data: 2010-08-31 16:25:32

    A to różnie bywa... Sałatki np takie: z rukolą i awokado http://gotowanie.net.pl/przepis/przystawki/salatka-z-rukola-i-awokado , selerowa http://gotowanie.net.pl/przepis/na-szybko/selerowa-salatka albo ravioli http://gotowanie.net.pl/przepis/na-szybko/salatka-ravioli. Ciastka francuskie z warzywami: http://gotowanie.net.pl/przepis/przystawki/ciastka-francuskie i muffinki np takie http://gotowanie.net.pl/przepis/na-szybko/mufinki-imprezowe albo na słodko http://gotowanie.net.pl/przepis/deser/ciasta-ciasteczka/mufinki-z-syropem-klonowym.
    Moim gościom szczególnie smakowała sałatka ravioli, ciastka francuskie z warzywami i muffinki :)

  • Autor: anulkas Data: 2010-09-01 10:11:15

    Ja zazwyczaj staram się zrobić coś nowego :), czego u  mnie jeszcze nie było.
    Ostatnio serwowowałam zapiekane faszerowane pomidory i faszerowane muszle makaronowe. Na deser zrobiłam torcik krówkowo-czekoladowy :)

  • Autor: ola1981 Data: 2010-09-02 14:04:33

    Hej
    U mnie najczęściej pojawiają się:
    1. sałatka kebab (posiekana kapusta pekińska, usmażony kurczak pod postacią drobnej kostki mocno przyprawiony przyprawą "kebab-gyros", kukurydza z puszki, ogórek kiszony lub konserwowy oraz czerwona konserwowa papryka - drobna kostka, cebula- drobniutko, kilka łyżek majonezu wymieszanego z rozdrobnionym czosnkiem - ale mógłby być też inny jasny sos lub majonez jeśli ktoś czosnku nie preferuje)
    2. łosoś wędzony sałatkowy
    3. oliwki zielone
    4. małe pieczarki marynowane
    5. ser żółty w plastrach lub pasta serowo-czosnkowa (ser żółty potarty na większych oczkach tarki, majonez, rozdrobniony czosnek)
    6. ser pleśniowy typu rokpol, saga, dorblu itp i ewentualnie brie lub camembert
    7. pasta ze szprotek - (rozdrobnione wędzone szprotki w oleju z puszki, biały ser twarogowy, drobniutko posiekana cebula, ogórek kiszony lub konserwowy- drobna kostka, sół, pieprz czarny)
    8. salami, polędwica lub szynka, boczek - w cienkich plastrach
    9. sałatka fasolowo-śliwkowa (biała fasolka z puszki, pokrojone suszone śliwki, rozdrobniony świeży czosnek, majonez - UWAGA: tu opcja sosu bez czosnku raczej nie przejdzie - chodzi właśnie o taką dokładnie kompozycję smakową)
    10. pieczywo białe i ciemne
    11. chipsy
    12. delicje szampańskie z pomarańczową galaretką
    13. Ptasie mleczko robione własnoręcznie (miesza się galaretkę owocową w połowie ilości wody niż w przepisie na opakowaniu i wystudzoną - tężejącą ale jeszcze bardziej płynną - miksuje się z połową puszki niesłodzonego mleka skondensowanego, szybko trzeba wlać do salaterek i wstawić do lodówki na jakiś czas) - ja robię zawsze dwusmakowe: cytrynowe i czekolada cherry tzn. z wiśniową galaretką i dosypanym w trakcie ubijania kakao)

    Ostatnio stwierdziłam, że koreczki to bardzo fajna sprawa i wymyśliłam kilka fajnych zestawów (bardzo smaczny jest zestaw - ale to nie ja go wymyśliłam - ser pleśniowy typu saga, rokpol na spodzie, w środku zielone winogrono - ale musi być słodkawe, pozbawione pestek i na górę ser żółty typu gouda, tylżycki itp).
    Obiecałam koledze że w listopadzie przygotuję mu przyjęcie weselne więc wtedy na pewno powymyślam dużo "artystycznych" przekąsek. Można na przykład zrobić dużo ciekawych past i nadziewać nimi małe słone babeczki lub smarować takie minikromeczki z pumpernika, krakersy itp i na wierzchu ozdabiać kaparami, ziarnkami kukurydzy, plasterkami oliwek, przepiórczych jajek, winogrona itd.

    Na ciepłe przekąski dla gości polecam:
    1. całkowicie zmiksowaną zupę cebulową z groszkiem ptysiowym lub grzanką serową (kromeczka bagietki ze stopionym żółtym serem na ciepło) - ja preferuję zupę zrobioną na drobiowym rosołku w proporcjach1/3 cebula (w plastrach) wrzucona do gotującego się wywaru surowa i 2/3 cebula (też w plastrach) usmażona na złoto i dodana do gotującej się pierwszej części. Jak jest miękkie to miksuję i dalej trochę gotuję kończąc doprawianie i zabielam śmietaną lub mlekiem.
    2. Naleśniki z serem feta i szpinakiem (koniecznie liście a nie zmielona papka)
    3. Zapiekanki z kromek weki - smażone pieczarki, cebulka, ser żółty
    4. Zupa z mieszanych świeżych grzybów z ziemniakami w drobną kostkę (niedużo) i małymi kulkami z mięsa wołowego (przyprawione solą, pieprzem ziołowym i czosnkiem) zabielona śmietaną - polecam żeby do zupy wrzucić minikosteczki Knorr cebulowe (a nie kostki rosołowe), trochę cebuli w koskę pokrojoną, pieprz ziołowy i czarny w niewielkiej ilości i troszkę suszonego tymianku. Robić w dość dużej ilości wody bo jak się grzyby przypalą to smak zupy będzie dość wyraźnie zepsuty).
    5. Duże pieczarki faszerowane np dobrym mięsem mielonym z plastrem sera żółtego lub pleśniowego na wierzchu (piecze się i dusi w brytfance lub wysokiej patelni pod przykryciem)
    6. Ziemniaki w mundurkach (tzn w umytych skórkach) przecięte na pół, wydrążone jak łódki i nadziane dobrym mięsem mielonym i podsmażonymi startymi na dużych oczkach pieczarkami i podsmażoną cebulką w drobną kostkę. (też piecze się w brytfance pod przykryciem - najlepiej w piekarniku gazowym. Ta przekąska pochłania bardzo dużo czasu - najwięcej drążenie i wiązanie ze sobą nicią nadziane połówki, pieczenie ok 1 - 1,5 godz - co jakiś czas trzeba przewracać i podlewać niedużymi ilościami wody
    7. Panierowane grube plastry pieczarek - można podać np z sosem czosnkowym, ketchupem lub jakimiś wymyślnymi dipami
    8. Jajko sadzone w grzance - wybiera się środek z kromki kwadratowego chleba tak żeby została grupa skórka z okrągłą dziurą pośrodku i kładzie się na patelnię z rozgrzanym tłuszczem, w dziurę można położyć malutki plasterek boczku lub szynki i cienki plasterek pieczarki - w to wbija się jajko, soli się je, ewentualnie lekko pieprzy i posypuje wierrzch startym żółtym serem. Chwilę się smaży bez przykrycia, chwilę z przykryciem - wiadomo z konsystencją żółtka jak kto lubi, białko ma być ścięte - byle nie przypalone.
    Pozdrawiam

     

  • Autor: ulla73 Data: 2015-01-10 12:22:02

    Witam 'z czym podajesz ta pastę ze szprotek?

  • Autor: irenab Data: 2010-09-06 19:28:59

    Jeeee ale sypneło pomysłami!!!!wielkie dzięki,teraz to już wiem co dać na stół jak przyjdą znajomi,a nie będzie wiecznie jedno i to samo!!!Dziękuję:)

  • Autor: majolika Data: 2015-01-10 15:02:56

    Ja mam stały zestaw)) :tatar, śledziki, galareta, jaja  faszerowane z ostrymi papryczkami, półmisek wędlin, sałatka jarzynowa. mnóstwo marynat w małych miseczkach(marynowane grzybki, papryczki, ogóreczki, różne, gruszki, sliwki, itp)małe kanapeczki z plasterkiem jaja na twardo i kapką kawioru czarnego, czerwonego(nie musi być ten drogi bardzo)),To ostatnie najlepiej schodzi))). Na gorąco -chili con carne. Więcej grzechów nie pamiętam)))

  • Autor: majolika Data: 2015-01-10 15:04:04

    Jak mi bardzo zależy- to bigos jeszcze))

Przejdź do pełnej wersji serwisu