Forum

Kuchenne porady

co z pora?

  • Autor: muszka Data: 2010-10-13 09:50:51

    mam w zamrazarce sporo pora tej zielonej czesci i musze sie go pozbyc moze ktos mi doradzi czy mozna z niego zrobic smaczna zupe krem przegladalam przepisy ale tam wszedzie zupy i salatki robi sie z bialych czesci sprawa pilna pozdrawiam

  • Autor: Glumanda Data: 2010-10-13 09:54:37

    Rownie dobrze, mozesz zrobic taka zupe z zielonych czesci + ziemniaki. Dobrze zmiksuj na koncu, poniewaz w zielonych lisciach nitki nerwowe sa silniejsze i trzeba je dobrze rozdrobnic. Ja uzywam do zupy z pora zawsze calego pora. Gdy z innych powodow zostaje mi jego zielona czesc, wtedy zamrazam go pokrojonego na male czesci a potem mam jak znalazl gdy gotuje zupe jarzynowa. Daje sie pieknie porcjowac wiec mozna zamrozic w wiekszym woreczku.

  • Autor: crisen Data: 2010-10-13 10:14:40

    Witaj! W moich przepisach znajdziesz "Sałatkę Helenki z porów przez duże P".
    Możesz wykorzystać zielone części porów cienko  je kroijąc.
    Sałatka jest naprawdę pyszna ,zresztą gdy się zdecydujesz ocenisz sama.
    Pozdrawiam.

  • Autor: muszka Data: 2010-10-13 10:55:52

    dziekuje za odpowiedz jednak zrobie zupe mam nadzieje ze bedzie smaczna ale za salatke rowniez dziekuje bo znow dowiedzialam sie czegos nowegomianowicie ze nalezy pory nasolic i potrzymac w lodowce zawsze je tylko sparzylam ale takie w/g ciebie beda napewno mieksze jeszcze raz dziekuje za szybka odpowiedz i za chwile robie zupke pozdrawiam

  • Autor: Kluko Data: 2010-10-13 12:23:49

    A ja polecam moją zupę :) Używam całych porów, wtedy zupa mi ładniejszy kolor:) http://wielkiezarcie.com/recipe31842.html

  • Autor: crisen Data: 2010-10-13 13:06:16

    Muszka,nie trzymać w lodówce. Poprostu nasolić ,wymieszać ,przykryć ściereczką i pokrywką . Odstawić. Możesz postawićw kuchni a nawet na balkonie jak nie ma mrozu.  Nie trzymaj jednak w lodówce bo pory mają mocny aromat i przejdzie Ci zapachem cała lodówka.
    Dopiero póżniej po zrobieniu słaatki należy ją przechowywać w lodówce.

  • Autor: muszka Data: 2010-10-16 19:35:47

    dziekuje za wszystkie porady pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu