Forum

Kuchenne porady

drugie danie na 80 osób

  • Autor: qurczak Data: 2011-01-04 18:28:04

    Witam
    mam pytanie o drugie danie na ok 80 osób
    z reguły robimy dzień wcześniej rolady[śląskie lub z kurczaka] i podgrzewamy
    czasami kotlety które smażymy z pół godziny wcześniej a przed podaniem kładziemy np.pieczarki i ser i zapiekamy chwilkę
    mamy ok pół godziny między zupą a drugim
    pomożecie?

  • Autor: Rzymianka Data: 2011-01-04 18:33:34

    Pieczeń wieprzowa w sosie własnym. Mięso upiec dzień wcześniej, sos przygotować w dniu podania. Mięso wyporcjować podgrzać w sosie i podawać.

  • Autor: qurczak Data: 2011-01-04 19:13:18

    pieczeń to świetny pomysł,często robimy faszerowane żeby ładnie wyglądały ale rzadko udaje nam się zrobić naprawdę ładne na całej długości
    szukanie odpowiedniego kawałka bardzo nas stresowało,hi,hi
    robimy je dla mniejszej liczby gości

  • Autor: karo826 Data: 2011-01-04 19:05:49

    a można wiedzieć co to za impreza?Łatwiej będzie podrzucić jakieś pomysły.

  • Autor: qurczak Data: 2011-01-04 19:19:29

    są to różnego rodzaju wycieczki,najczęściej studenci z całego świata
    nieraz wiemy ilu jest wege,laktowege itp
    teraz będą jedzący wszystko
    gotujemy smacznie bo Ci sami prowadzący wracają do nas!

  • Autor: siwy_001 Data: 2011-01-04 19:34:45

    Najlepiej cos, co można odgrzać w piekarniku, bez szkody dla dania. Może karkówka zapiekana z pieczarkami, można przygotować wczesniej i raczej każdy każdemu smakuje.

  • Autor: karo826 Data: 2011-01-04 19:41:57

    Co do pieczeni,to bardzo często robię karkówkę w sosie borowikowym,proste,a pyszne.Karkówkę nacieram solą,pieprzem,czosnkiem sproszkowanym i cała zupą grzybową instant z Knorra,robię to dzień przed imprezą i zostawiam na noc,rano piekę w całości w rękawie foliowym,zostawiam do ostygnięcia,następnie kroję w plastry wkładam do świeżego rękawa foliowego,posypuję drugą zupka grzybową,odgrzewam w piekarniku,w tym czasie robię sos borowikowy-także z Knorra.Przepis mam od znajomej kucharki,robiłam to danie już na różne imprezy-komunie,osiemnastki,zawsze wracają puste patery;-)Z mięs to jeszcze może devoile,kotlet z podpieczonymi pieczarkami,składany panierowany,podudzie z kurczaka-wyciąć kośc,do środka ciut masełka i ananas,lub inne nadzienie,zwinąc,ściągnąć nitką,opiec,lub schabowy z nadzieniem z jajka gotowanego,szparogów konserwowych,ogórka konserwowego i czerwonej papryki,wszystko w kostkę,posolić,popieprzyć,nakładać na rozbity kotlet,składać na pół panierować.Tak na szybko,to natyle:-)

  • Autor: qurczak Data: 2011-01-04 22:18:59

    rewelacyjne pomysły,dziękuję
    ta karkówka w sosie borowikowym zostanie z pewnością przetestowana
    podudzia-o tym nie pomyślałam,można zrobić rano i wstawić do piekarnika [ok.godziny?] przed obiadem-skorzystamy!
    ''devoile'' robimy też z z serem
    jeśli miałbyś jeszcze czas i ochotę to z przyjemnością czekam na kolejne pomysły!
    pozdrawiam

  • Autor: karo826 Data: 2011-01-05 18:09:29

    Dziękuję Zapewne chodzi ci o inne sposoby na podanie ,,typowych" mięsek.Te podudzia możecie śmiało zrobić nawet dzień wcześniej:-) Może filety w sosie śmietonowo-serowym?Fileta rozkroić na kotleciki,lekko rozbić,posolić,popieprzyć,na każdy kotlet położyć kawałeczek serka ziołowego,zwinąć-nie trzeba niczym spinać,obsmażyć,podlać bulionem,dodać trochę ketchupu i kremówkę-można zrobić z samych polędwiczek z fileta.Lub udka(pałeczki lub podudzia)pieczone w kapuście kiszonej,udka dzień wcześniej natrzeć mieszanką:oleju,przyprawą do kurczaka(prymat),zmiażdżonym czosnkiem.Następnego dnia kapustę przepłukać,ciut podkoić,włożyć do brytwanny,na to udka,podczas pieczenia przemieszać od czasu do czasu wszystko.To by było na tyle z moich ,,innych" pomysłów,mam nadzieję,że,któryś się przyda:-)Pozdrawiam!

  • Autor: qurczak Data: 2011-01-05 20:25:17

    kwiaty dla Ciebie a my zakasujemy rękawy i do roboty!

  • Autor: karo826 Data: 2011-01-05 21:15:05

    Dziękuję i życzę powodzenia:-)

  • Autor: daga26 Data: 2011-01-04 19:26:39

    moze jakas pieczen z miesa mielonego z sosem z ziolami aby na jakos wloski smak?

  • Autor: daga26 Data: 2011-01-04 19:31:57

    albo jakies steki w sosie pieczeniowym niby takie zwykle ale smaczne :)

  • Autor: Mama Rozyczki Data: 2011-01-04 21:09:20

    Pulpety,  gołąbki, kotlety mielone, gulasz, ryba, bigos , zrazy, szaszłyki, pierogi z różnymi farszami, krokiety z mięsem i pieczarkami i barszcz do popicia. Jest tyle drugich dań do wyboru, trzeba tylko pomyślec.

  • Autor: qurczak Data: 2011-01-04 22:11:53

    Pulpety,  gołąbki, kotlety mielone, gulasz, ryba, bigos , zrazy,
    szaszłyki, pierogi z różnymi farszami, krokiety z mięsem i
    pieczarkami i barszcz do popicia. Jest tyle drugich dań do wyboru, trzeba
    tylko pomyślec.

    pomyślałam
    nadaje się tylko ryba lub szaszłyk

  • Autor: qurczak Data: 2011-01-04 22:20:36

    dziękuję kochani za pomysły i czekam na jeszcze!
    pozdrawiam
    dobrej nocy!

  • Autor: piszczalka Data: 2011-01-04 22:39:01

    Moze to Ci sie spodoba? http://wielkiezarcie.com/recipe36374.html Ja robilam dzien wczesniej na chrzciny

  • Autor: qurczak Data: 2011-01-04 22:44:15

    dodałam do ulubionych

  • Autor: qurczak Data: 2011-01-04 22:50:18

    aha!
    nie napisałam że zupę podajemy w wazach
    surówki na oddzielnych talerzach
    na drugie zawsze dajemy ziemniaki bo najłatwiej się nam je układa,obok odrobina surówki lub salaty czy pomidora na ozdobę no i to mięsko lub ryba,chcemy żeby było smaczne,efektowne i szybkie,hmmm
    teraz naprawdę życzę dobrej nocy!

  • Autor: daga26 Data: 2011-01-04 22:53:05

    http://wielkiezarcie.com/recipe11683.html a moze to?

  • Autor: daga26 Data: 2011-01-04 22:56:49

    Boeuf Strogonow??

  • Autor: balbisia19 Data: 2011-01-05 07:13:24

    Czasami robię karkówkę jak z grilla ale z piekarnika, tzn. rozbite delikatnie plastry karkówki marynuje w mieszance suszonej natki pietruszki, szczypiorku, przyprawy do grilla, czosnku granulowanego i oliwy. Zostawiam na noc, lub chociaz na kilka godzin w lodówce. Potem rozkładam na blasze, takiej zwykłej od pieczenia i wstawiam do mocno nagrzanego piekarnika na jakieś 20 min., max. poł godziny, az sie leciutko zrumieni. Mozna na chwile przewrocic na druga strone.

  • Autor: qurczak Data: 2011-01-05 20:30:43

    kiedyś w domu robiłam karkówkę pieczoną na soli [ rewelacja!!! ] z przepisów z WŻ,pomyślałam sobie czy pasowałoby na talerzu tak ułożyć: ziemniaki, plasterek karkówki,obok trochę sosu czosnkowego[tak ok. łyżki] i plasterek pomidora?
    pozdrawiam

Przejdź do pełnej wersji serwisu