Forum

Gawędy o jedzeniu

Kształty drożdżówek i ciasteczek

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-02-23 16:10:21

    Witam! Jakie znacie kształty drożdżówek i ciasteczek? Prezentujcie zdjęcia i sposoby robienia. Mnie dziś do napisania tego postu natchnęły piękne motyle drożdżowe i serca z przepisu "Bułeczki norweskie". Może macie jakieś ciekawe pomysły?

  • Autor: dajanka Data: 2011-02-23 16:19:26

    Motylki piękne:) Też widziałam i od razu pomyślałam, że wątek założył ktoś kogo owe cudeńka natchnęły...:):):) Ja niestety nie wspomogę, bo nie jestem zbyt doświadczona w tej dziedzinie.. piekę bułeczki, ale zwykłe pszenne, okrąglutkie do masełka i szyneczki, a za słodkimi nie przepadam i raczej nie miałby kto ich u mnie rozpracować..:( chociaż nad tymi motylkami właśnie się zastanawiam i z chęcią poczytam co też inni wywijają:)

  • Autor: domino29 Data: 2011-02-23 19:11:32

    Ja dosyć często piekę bułeczki z przepisu na RollsRojsy cynamonowe, są przepyszne, ale wczoraj znalazłam taki przepis (podane jest tam źródło inspiracji z innego bloga) http://wielkiezarcie.com/recipe65897.html i napewno spróbuję

  • Autor: peggy83 Data: 2011-02-23 20:49:12

    Robiłam je, właśnie z przepisu z tego bloga:) Są przepyszne...! Goraco polecam!

  • Autor: Krystyna911 Data: 2011-02-23 21:18:53




    bułeczki drożdżowe, przesypane w środku kruszonka i posypane nią z wierzchu


    zwykłe bułki, na śniadanie


    bułeczki drożdżowe miodowe


    bułeczki drożdżowe z serem


    mini bułeczki drożdżowe (w malutkich foremkach babeczkowych pieczone)


    chlebowe bułki warstwowe



    bułki śniadaniowe z makiem


    drożdżowe na słodko, z serem


    bułeczki - jabłuszka, nadziewane budyniem jabłkowym z cząstkami jabłek


    chałka maślankowa


    plecione, nadziewane


    w formie warstwowych rogalików



    jak różyczki, z serem i truskawkami

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-02-23 21:24:35

    Śliczne!

  • Autor: Kamilla Data: 2011-02-23 22:07:51

    Ale mi smaku narobilas tymi buleczkami. Czy wszystkie sa w Twoich przepisach? Wygladaja cudownie.

  • Autor: dajanka Data: 2011-02-23 22:25:38

    Jejku Krysiu, aż ślinka cieknie, zresztą tak jak w przypadku innych Twoich przepisów:):):)
    Ja właśnie zaczęłam piec bułeczki pszenne drożdżowe z ziarenkami, takie przez siebie wymyślone po troszę. Dzisiaj jestem już po trzecim wypieku i ciągle szperam na WŻ żeby znaleźć coś nowego... ale te Twoje bułeczki rozbudziły wyobraźnię... znajdę je na Twoim blogu??? Bo tu nie masz dodanych przepisów na pieczywko..

  • Autor: promyczek71 Data: 2011-02-23 23:05:00

    bardzo apetyczne te wszystkie wypieki ... niejedna cukiernia mogłaby pozazdrościć !!!

  • Autor: bogdzia Data: 2011-02-24 14:05:55

    Piękne to pieczywo, podziwiam od dawna twoje wypieki i coś tam już próbuję, a póki co to siedzę ośliniona, tak na mnie działają te fotki :-))

  • Autor: szprotka69 Data: 2011-09-09 21:58:48

    mniammmmmmmmmmmm.......................

  • Autor: skopolendra Data: 2011-02-23 22:30:47

    ja robie to co mi aktualnie czas i fantazja podpowie. Oto kilka zdjec z moich przepisow:

    ...Chyba jednak nie mam sie za bardzo czam poczwalic...ale jakby ktos chcial o ksztaltach pierogow watek zalozyc to bede miala czym!!!:)

  • Autor: dajanka Data: 2011-02-23 22:40:50

    To ja już lecę do Twoich przepisów, bo wszystko wygląda szalenie apetycznie:):):)
    Co do pierogów to moje to są takie małe pokraki poprostu, ale smaczne:):):) I żeby mnie czegoś w tej dziedzinie nauczyć musiałabyś sterczeć nade mną z liniją i bach po łapkach gdy coś nie tak... inaczej nie załapię... taki zze mnie pierogowy antytalent...:/
    I może jestem dziwna.. ale nie urzekły mnie świnki (chociaż są urocze), ani te muffinkowe grzebyki (ciekawe...), ani nawet te z marmoladką, ale ten chlebuś i te okrąglutkie buły z trzecieko zdjęcia.. taką mam fazęteraz... nakręciłam się:):):)

  • Autor: promyczek71 Data: 2011-02-23 22:42:36

    jest, jest czym sie pochwalić ... wszystko bardzo ładne  a te świnki przecudne !

  • Autor: Kamilla Data: 2011-02-24 03:37:35

    Bardzo apetycznie i ladnie wygladajace wypieki. Chyba jutro cos upieke.

  • Autor: bogdzia Data: 2011-02-24 14:08:42

    Tylko chrupać, tak apetycznie wyglądają, mniam...

  • Autor: marialeksandra Data: 2011-02-24 16:34:06

    ojej, to ja jestem autorką inspirujących motylków, ale mi się miło zrobiło!!! 

    prawda jest taka, że uwielbiam sprawdzać nowe przepisy, a jednocześnie wolałabym już nie tyć, bo zacznę się toczyć niebawem, więc robię wszystkiego minimalne ilości, piekąc po połowie albo jednej trzeciej porcji znalezionych przepisów, żeby miał to kto zjeść. za to mam więcej zapału, żeby się bawić estetyką wypieków, bo robiąc np, pięć drożdżówek jeszcze się chce, a przy 30 już nie bardzo :) ale widziałam, że w tym wątku ktoś już nawiązywał do mojego ulubionego ostatnio bloga Moje Wypieki. tam to dopiero są cuda!

Przejdź do pełnej wersji serwisu