Forum

Gawędy o jedzeniu

Co podać do Cosmopolitana?

  • Autor: hałas Data: 2011-04-15 18:16:35

    Witam,
    W niedzielę planuję skromne przyjęcie urodzinowe z cosmopolitanem na czele i tu pojawia się pytanie. Jakie potrawy przygotować? Nie chodzi mi o ciepłe danie, raczej sałatkę + przekąski.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

  • Autor: f-K Data: 2011-04-15 21:45:58

    Podalabym na zimno:
    -piers z indyka pieczona w piekarniku (pod skore wcierasz maslo, czosnek i majeranek) podana na lisciach salat i przyozdobiona duza ilascia sosu zurawinowego (ze sloika) oraz czastkami pomaranczy, ew. piers z kurczaka lub kaczki (bez masla wowczas), ale tez ze smakowicie przypieczona skora,
    -losos smazony na masle, skropiony cytryna i podany na plastrach ogorka, szczodrze posypany koperkiem, z czastkami cytryny ozdobiony sosem majonezowo-jogurtowo-czosnkowym,
    -te salatke pieczarkowa:
    http://wielkiezarcie.com/recipe1995.html podana w wydrazaonych kajzerkach,
    -i takie krewetki podane na kromeczkach bagietki mocno potraktowanej maslem ze smazenia: http://wielkiezarcie.com/recipe52879.html udekorowane natka pietruszki i czastkami cytryny,
    -polowki jajek na twardo nadziane wymieszanymi zoltkami z majonezem i przybrane wedzonym lososiem,
    -mini kanapeczki z tunczykiem z puszki, plastrem kiszonego ogorka i kleksem majonezu obficie posypane pieprzem (jesli masz marynowany pieprz to dodatkowo wcisnij 2-3 ziarenka na kazda kanapeczke, moga byc tez kapary),
    -dlugie paski piersi kurczaka smazone w ciescie nalesnikowym (zamiast soli przyprawa do kurczaka-duzo, a zamiast wody piwo), ulozone na talerzu wokol miseczki z dipem czosnkowym (majonez, jogurt, czonek, oregano, sol)
    :)


  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-04-18 22:33:31

    Do Cosmopolitana podałabym Przyjaciółkę, Fakt, Panią Domu i jakiś Świerszczyk ;) :)

    Do dziś pojęcia nie miałam co to Cosmopolitan (oprócz gazety i samej genezy słowa), a dzięki Tobie już wiem :)

Przejdź do pełnej wersji serwisu