Forum

Kuchenne porady

Sałatki na grila,które można przygotować dzień wcześniej

  • Autor: irenab Data: 2011-06-13 12:57:04

    Witam Wszystkich !Po raz kolejny proszę Was o pomoc i mam nadzieję że i tym razem mnie nie zawiedziecie..otóż potrzebuję przepisy na sałatki które by pasowały na grila i które można by przygotować dzień wcześniej,ponieważ z samego rana w sobotę wyjeżdżamy i jeszcze jedno czy dana surówka może być ok 3-4 godzin bez lodówki??

  • Autor: agik Data: 2011-06-13 15:12:06

    - Ogórki małosolne, lub inne kiszone warzywa- podróż nie powinna im zaszkodzić.

    - kapusta Tineczki (klik) - z upływem czasu nabiera smaku.

    - mieszanka sałat + winegret w osobnym zamykanym słoiku- do wymieszania na miejscu. Mieszankę sałat kupisz w markecie- już umytą, tylko wysypać do miski i polać sosem, ewentualnie dorzucić przekrojone na pół pomidorki koktailowe, lub coś innego.

    - w ogóle zrezygnowac z wiezienia ze sobą sałatki. Wziąć pokrojone składniki w osobnych pudełeczkach, umyte i posiekane ( oprócz pomidorów i ogórków i innych soczystych warzyw i owoców), a w osobnym słoiku - sos.

    - kupić po drodze jakąś pasujacą do gustów sałatkę.

    Ja czasem robię sobie sałatkę do pracy, jako drugie śniadanie. Grecką ( bez sałaty, okropna jest sałata, polana oliwą, po kilku godzinach, brrr. Mimo, ze mam lodówkę w aucie), albo z brokułów , albo z kalafiora z cynamonem.
    Częstować się bym nikogo tym nie odważyła, z racji bardzo "zmęczonego" wyglądu takiej sałatki po kilku godzinach.
    Jeśli zdecydujesz się wieźć sałatkę, to koniecznie - sos osobno.

    A na miejscu nie ma warunków do przygotowania jakieś prostej sałatki?
    I w ogóle ciekawi mnie skąd taki pomysł, żeby zabierać ze soba akurat sałatkę? A nie np ciasto?
    Jakieś rogaliki, czy chlebki, czy inne wypieki...

  • Autor: aggusia35 Data: 2011-06-13 15:30:35

    Aga to nie od oliwy kapcieje salata ale od soli
    Ja tez bym zrezygnowala z salatki wziela bym wspomiana salate pomidory, ogorki gruntowe albo zrobila salatke na miejscu albo pokroila same pomidorki i polala wczesniej przygotowanym sosem do tego na innym talerzu ogorki z innym sosem i salate . Tym sposobem miala bym 3 rozne rzeczy :):)  a jakby mi sie nie chcialo to wziela bym cos ze spizarki ogorki kszone albo zrobila bym malosole, ogorki konserwowe i jeszcze cos tam by sie znalazlo na grila. :)

  • Autor: agik Data: 2011-06-13 15:46:54

    Ale mi nawet o kapcienie nie chodzi, tylko ta sałata wygląda, jak ... spalona.

Przejdź do pełnej wersji serwisu