Forum

Kuchenne porady

Najprostszy gulasz wieprzowy

  • Autor: anastasia.p Data: 2011-11-10 11:25:55

    Szukam, szukam... i nie mogę znaleźć - czy ktoś mógłby mi napisać, jak przygotować najprostszy gulasz, by był smaczny, ale nie miał za dużo dodatków warzywnych?...

  • Autor: makusia Data: 2011-11-10 11:47:32

    Może podam Ci jak ja go robię. 

    Mięso wieprzowe, u mnie łopatka, pokroić w grubszą kostkę, do tego cebula i marchewka.

    Cebulę pokroić w pół księżyce, poddusić na smalcu, dodać plasterki marchwi i mięso, dusić aż ładnie puści "sok", jak już wytrąci się sosik zalać całość wrzątkiem, tak aby wszystko było pod wodą, przyprawić, ja dodaję czerwoną słodką paprykę- sporo ( w proszku) ziele ang. lisć laurowy, pieprz, vegeta i czosnek. Gotować do miękkości, pod koniec zagęścić mąką. Doprawić do smaku i gotowe, najlepszy z kaszą  i kiszonym ogórkiem :)

  • Autor: anastasia.p Data: 2011-11-21 18:29:05

    Przepraszam, że znowu wracam do wątku. Makusiu! Dawno nie wyszło mi coś tak pysznego (a jednocześnie prostego)... Dobrze, że tu jestem :-)

  • Autor: makusia Data: 2011-11-21 19:50:29

    Anastasia, nie przepraszaj, po to zakłada się wątek aby w nim rozmawiać:)

    Nawet nie wiesz jak mi miło że mogłam pomóc, i że gulasz zasmakował:)

  • Autor: Laugasel Data: 2011-11-10 11:51:27

    Zależy jakie masz mięsko. Jeżeli nie jest żylaste i tłuste możesz je  pokroic w kostkę, ( najlepiej kroić gdy nie jest za mocno rozmrożone) Przysmażyć na bardzo gorącym oleju na rumiano. Chodzi o to, aby szybko pozamykać mięsko w jego otoczce, poznasz po tym,że przetanie być z wierzchu różowe i żeby podczas gotowania nie straciło nic ze swoich walorów. W garnku zagotowujesz wodę z przprawami i z pokrojoną cebulą. wody nie może byc za dużo, bo będziesz miała zupe zamiast gulaszu. Przerzucasz miesko z patelni do garnka , a patelnie zalewasz małą ilością wody i delikatnie mieszając np. drewnianą łyżką powodujesz ,że  cały "smak" łączy się z wodą,którą następnie wlewasz także do gulaszu. Jak gulasz jest prawie gotowy zagęszczasz go np. śmietaną, ale nie kwaśną lub tarkowanym,żytnim chlebem, albo najprościej mąką rozmieszaną w zimnej wodzi. Jeżeli masz mięsko raczej tłustawe, i przerośnięte  tniesz go na plaistry, stukasz jak kotlety schabowe , obsypujesz delikatnie mąką i obsmażasz na patelni. Dzięki temu takie mięsko staje się delikatne i bardzo dobre jest właśnie z żytnim suchym  starkowanym na tarce chlebem.

  • Autor: ewka63 Data: 2011-11-10 12:00:45

    Ja robię tak jak makusia, z tą różnicą, że wcale nie daję żadnych jarzyn. Pod koniec duszenia zamiast wegety wrzucam kostkę mięsną W. I zamiast smalcu daję olej. :)

  • Autor: makusia Data: 2011-11-10 12:11:33

    Ewciu, dodaj na próbę marchewkę, i powiesz mi czy nie smakuje lepiej

  • Autor: ewka63 Data: 2011-11-10 15:23:33

    Dodam :) I powiem :)

  • Autor: ewka63 Data: 2011-12-01 15:51:15

    Makusiu, dodałam :) Jest łagodniejszy w smaku i bardzo dobry :)

    Dziekuję :)

  • Autor: makusia Data: 2011-12-04 15:04:07

    Cieszę się bardzo;)

  • Autor: agulka8204 Data: 2011-11-10 13:07:04

    Moze mój Ci sposób na gulasz Ci sie spodoba:)

    http://wielkiezarcie.com/recipe71745.html

  • Autor: crisen Data: 2011-11-10 15:43:28

    Nie będę zachwalać ale spróbuj może mojego przepisu. Prosty , łatwy .szybki i tylko cebula.

    http://wielkiezarcie.com/recipe49779.html

  • Autor: anastasia.p Data: 2011-11-11 12:56:54

    Dziękuję bardzo :-) Zrobię tak, jak pisze makusia, ale dodam jeszcze czosnku.

    Gotowanie z Wami staje się prostsze :D

  • Autor: MAGDAITYLE Data: 2011-11-30 09:02:52

    A ja polecam "Gulasz prawdziwie węgierski", ja taki lubię najbardziej. Polski jest bez użycia takiej ilości papryki.

  • Autor: Fiddle Data: 2011-12-04 14:07:56

    ja robię tak jak makusia ;).. z tym że dodaję jeszcze czosnek.

    jest pyszny. i bez wynalazków :) a jak chcę węgierski gulasz to tylko z plackami ziemniaczanymi :))

  • Autor: makusia Data: 2011-12-04 15:05:15

    Makusia też dodaje czosnek

Przejdź do pełnej wersji serwisu