Forum

Kuchenne porady

Szybkie dania - przepisy

  • Autor: krysztalek21 Data: 2011-12-28 23:40:03

    Witam!

    Za niecałe dwa tygodnie wyjeżdżamy z mężem na rok do pracy za granicą. Mamy tam niewiele czasu na gotowanie ponieważ od 6 do 18 pracujemy, a przerwa obiadowa to 1,5 h w czasie której musimy zrobić obiadek. Ogólnie ciężko jest z mięsem, bo jest drogie. W grę głównie wchodzi mięsko schabowe na kotlet, mielone bądź drób. Chciałabym, abyście pomogły mi w wyszukaniu przepisów na szybkie, smaczne i pożywne dania,  mogą być takie, które przyrządze dzień wcześniej lub można zrobić w pół godzinki.

    Z góry dziękuję za pomoc :)

  • Autor: monia7301 Data: 2011-12-28 23:46:56

    To jest bardzo szybkie danie i smaczne ... http://wielkiezarcie.com/recipe58474.html

    Ta zupa też jest fajna http://wielkiezarcie.com/recipe37811.html

  • Autor: krysztalek21 Data: 2011-12-28 23:52:23

    I na pewno pyszne już sobie dodaje do folderu :) Na pewno sprobuje :)

  • Autor: jolka60 Data: 2011-12-29 06:09:39

    Co do dan,moze dzis cos wpisze,ale moze zrob troche sloikow z miesem,chyba ze nie wchodzi to w gre,np nie chcecie dzwigac.trzykrotnie zapasteryzowane,trzymane w zimnie przestoja kilka miesiecy.

    Poszukaj sama w daniach jednogarnkowych,moze byc gulasz,solianka,wszystkie ''tresciwe''zupy.Poza tym mozesz jednego dnia zrobic szybki obiad i wstepnie przygotowac cos na dzien nastepny.Sadze,ze bedziecie mieli lodowke.Gotuj podwojne porcje,mozna zjesc i nastepnego dnia lub za dwa,trzy,a w miedzyczasie ugotowac cos innego.Wowczas nawet nie musisz codziennie dlugo stac przy garach.Ja tez tak czesto robie,bo bywa,ze pracuje i po 12 godz.Czesc jedzenia czesto zamrazam.i mam pozniej ''gotowca''.

  • Autor: kokarda Data: 2011-12-29 13:01:32

    http://wielkiezarcie.com/recipe73596.html

    ryż, warzywa, rybka :D samo zdrowie 30 min pracy :D i skóra piękna i gładka ...

    a można wiedzieć dokąd to się wybieracie? Czyżby Norwegia?

  • Autor: as Data: 2011-12-29 13:09:09

    Dokładnie ryż, warzywa, kasze, makaron, ryby, piersi z kurczaka, gęste zupy z dodatkiem mięsa czy kiełbasy szybko się robi. Dania przyrządzane dłużej w wolniejszym czasie npw sobotęczy niedzielę zrobić większą ilość i zamrozić.

  • Autor: megi65 Data: 2011-12-29 16:51:27

    Nie ma nic ochydniejszego niż .... mrożone zupy .. ! Szczególnie te z ziemniakami ... bleeee

    Kryształku samodzielnie w kuchni z posiadanych produktów wyczarujesz takie ''prędkościowe danka '',że recepturkami będziesz sie z nami dzieliła ..  Potrzeba  dobrego jedzenia jest matką ciekawych dań .-:) 

  • Autor: as Data: 2011-12-29 16:58:39

    Nigdy nie mroziłam zup. Chyba, że gulaszową bez ziemniaków. Miałam na myśli drugie dania by mrozić nadmiar

  • Autor: jolka60 Data: 2011-12-29 17:20:33

    Megi,wybacz,ale...naprawde jadlas wlsnorecznie wykonane i mrozone zupy?

  • Autor: megi65 Data: 2011-12-29 17:24:53

    Tak .. moje osobiste ... te z ziemniakmi... beznadziejne .. Ogólnie zup nie mroże , wyjadam z kociołka do dna Trzymam zawsze w lodówce lub na ... zimnym balkonie , ale nie zamrażam ... )))

  • Autor: jolka60 Data: 2011-12-31 06:18:04

    Maja prawo Ci nie smakowac,ale mnie nie odrzucaja.Z tym,ze zupy to rzdko mroze,a czesciej potrawy miesne.

  • Autor: krysztalek21 Data: 2011-12-29 23:10:30

    Nie ma nic ochydniejszego niż .... mrożone zupy .. ! Szczególnie te z
    ziemniakami ... bleeee Kryształku samodzielnie w kuchni z posiadanych
    produktów wyczarujesz takie ''prędkościowe danka '',że recepturkami
    będziesz sie z nami dzieliła ..  Potrzeba  dobrego
    jedzenia jest matką ciekawych dań .-:) 

    Hehe no jasne :) Tylko chciałam wprowadzic cos nowego niz dotychczas, a Wy macie wieksze doswiadczenie, wiec chcetnie skorzystam z pomocy :).

    W tym roku krolowaly wlasnie zupy 2-3 dniowe, warzywa z patelni z makaronem lub ryzem. Chcialam zrobic sobie taka nowa liste.

  • Autor: krysia64 Data: 2011-12-29 16:12:36

    Polecam Ci szybki przepis na ciepłe danie obiadowe ,w kilka chwil możesz je przygotować.
    Zanim ugotujesz do niego ryż to masz prawie gotowe .

    http://wielkiezarcie.com/recipe22759.html

    Pozdrawiam i zyczę powodzenia :-)

  • Autor: krysztalek21 Data: 2011-12-29 23:12:37

    Polecam Ci szybki przepis na ciepłe danie obiadowe ,w kilka chwil możesz je
    przygotować.Zanim ugotujesz do niego ryż to masz prawie gotowe
    . http://wielkiezarcie.com/recipe22759.html Pozdrawiam i zyczę
    powodzenia :-)

    O super mój mąż uwielbia bogracz :)

  • Autor: ursula Data: 2011-12-30 04:59:20

    witaj krysztalek21,

    a moze zainwestujesz w wolnowar? nie wiem ile to kosztuje w Polsce, ale jesli ktos dlugo pracuje to swietnie sie sprawdza, zrobisz w nim wszystkie gulasze, bogracze, karkowke, zeberka (rozplywaja sie w ustach), skrzydelka, calego kurczaka z cytryna lub piersi czy udka w roznych sosach, ugotujesz w nim kasze, ryz, zupy, lasagna (ja daje suchy makaron, nie musisz go nawet gotowac i warstwami mieso mielone, szpinak, ser, co tylko lubisz i masz pod reka, ale musisz dac duzo sosu, aby makaron sie ugotowal), nastawiasz wolnowar  na 6-8 godzin (na niska temp) lub na 4 godz. (na wyzsza) i przychodzicie do domu na goracy obiad, jesli ma wyjmowana miske to mozesz wszystkie skladniki wlozyc do niej jeszcze wieczorem i do lodowki, albo rano przed praca,

    pozdrawiam serdecznie i zycze Szczesliwego Nowego Roku

  • Autor: krysztalek21 Data: 2011-12-30 15:15:34

    witaj krysztalek21, a moze zainwestujesz w wolnowar? nie wiem ile to kosztuje
    w Polsce, ale jesli ktos dlugo pracuje to swietnie sie sprawdza, zrobisz w nim
    wszystkie gulasze, bogracze, karkowke, zeberka (rozplywaja sie w ustach),
    skrzydelka, calego kurczaka z cytryna lub piersi czy udka w roznych
    sosach, ugotujesz w nim kasze, ryz, zupy, lasagna (ja daje suchy makaron, nie
    musisz go nawet gotowac i warstwami mieso mielone, szpinak, ser, co tylko
    lubisz i masz pod reka, ale musisz dac duzo sosu, aby makaron sie
    ugotowal), nastawiasz wolnowar  na 6-8 godzin (na niska temp)
    lub na 4 godz. (na wyzsza) i przychodzicie do domu na goracy obiad, jesli
    ma wyjmowana miske to mozesz wszystkie skladniki wlozyc do niej jeszcze
    wieczorem i do lodowki, albo rano przed praca, pozdrawiam serdecznie i zycze
    Szczesliwego Nowego Roku

    Myślałam,ale raczej o szybkowarze, aczkolwiek może to  być dobry pomysł.

  • Autor: ursula Data: 2011-12-31 02:44:56

    to znowu ja,

    mam obydwa, ale wolnowar uzywam znacznie czesciej, nie wiem, jak daleko masz do pracy, ale w tym przypadku czeka na Was goracy obiad, masz czas spokojnie zjesc i moze jeszcze kilka minut, aby wejsc na WZ, w przypadku szybkowara (zakladam, ze wszystkie produkty masz gotowe) musisz czekac 20-25 minut, na poczatku musisz pilnowac, bo cisnienie wzrasta i dopiero, gdy sie ustabilizuje mozesz odejsc od garnka, to tylko moje obserwacje, ulatwisz sobie zycie kupujac jeden z nich, fajnie, ze jedziecie we dwojke, zawsze razniej,

    pozdrawiam

    PS. zapomnialam o golabkach, tez pyszne wychodza

    a tutaj link na smaczny i szybki lunch: http://wielkiezarcie.com/recipe57052.html

  • Autor: jolka60 Data: 2011-12-31 06:26:19

    Szybkowar i ja mialam Ci zaproponowac.Niedawno kupilam nowy,bo do starego nie moglam dokupic ''gwizdka''-szesciolitrowy,zaplacilam 30 euro.Naprawde skraca czas gotowania przynajmniej o polowe.Mniejszego raczej nie oplaca sie kupowac,(chyba ze komplet,za rozsadna cene) bo i tak mozna napelniac tylko do 2/3 pojemnosci.

  • Autor: nadia Data: 2011-12-30 11:17:46

    Kurczak w keczupie jest bardzo szybki do zrobienia i pyszny!

    http://wielkiezarcie.com/recipe33881.html

Przejdź do pełnej wersji serwisu